سرپرست دانشگاه پیام نور چهارمحال و بختیاری: کمبود نیرو مهمترین مشکل دانشگاه پیام نور استان است

به گزارش خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه چهارمحال و بختیاری، سید محمد قلمکاریان در نشست خبری، افزود: دانشگاه پیام نور شهرکرد یکی از بزرگترین مجتمع‌های آموزشی کشور است که با بیش از ۸ هزار دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد، ۴۲۰ استاد، ۱۳ عضو هیات علمی و ۹ آزمایشگاه مجهز مشغول فعالیت است.
وی با اشاره به حرکت دانشگاه به سمت رشته‌های فنی و هنری تصریح کرد: در حال حاضر رشته‌های مهندسی مکانیک، عمران و شیلات به رشته‌های دانشگاه اضافه شده و پیگیری لازم برای ایجاد ۴ رشته شیمی، زمین شناسی، حقوق و اقتصاد در مقطع کارشناسی ارشد در حال انجام است.
قلمکاریان در خصوص فعالیت‌های عمرانی دانشگاه در سال جاری، گفت: ساخت مجموعه فرهنگی، مسجد، کتابخانه و فضای لازم برای فعالیت‌های فرهنگی و تشکل‌های دانشجویی در۶۰۰ مترمربع در دو طبقه و احداث ساختمان علمی آموزشی در سه طبقه و محوطه سازی در ۳ فاز در سال ۹۰ آغاز خواهد شد.
به گفته وی، برگزاری دوره تربیت مربی، اردوهای فرهنگی آموزشی، راه اندازی مدرسه حدیث بیداری و تقویم زمانی برای دانشگاه از مهمترن برنامه‌های فرهنگی دانشگاه در سال جاری است.
قلمکاریان با بیان اینکه دانشجویان بازوان توانای فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه هستند، خاطرنشان کرد: گسترش فعالیت انجمن‌ها، کانون‌ها و نشریات دانشجویان، راه اندازی ستادها جهت کمک به فعالیت‌های دانشگاه و برگزاری جشنواره‌های فرهنگی از مهم ترین برنامه‌های فرهنگی امسال دانشگاه است.
وی با اشاره به تلاش برای توسعه تحصیلات تکمیلی دانشگاه، اظهارکرد: در حال حاضر ۳۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد در سه رشته جغرافیا، ریاضی و ادبیات فارسی مشغول به تحصیل هستند؛ این در حالی است که ۴ رشته دیگر برای توسعه تحصیلات تکمیلی دانشگاه تقاضا شده است.
قلمکاریان پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور را به سه صورت آزمون سراسری، آزمون فراگیر و آْزمون مجازی دانست و ادامه داد: در صورت اخذ مجوز از وزارت علوم برای ایجاد ۴ رشته کارشناسی ارشد، تعداد دانشجویان این مقطع به بیش از هزار نفر خواهد رسید.
وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور دارای رتبه اول تا سوم در حوزه پرداخت وام است، افزود: ارائه کمک هزینه تحصیلی، وام ازدواج و دیگر وام ها با همکاری بانک ملت از خدماتی است که به دانشجویان ارائه می شود و دانشگاه در این حوزه نسبت به دیگر دانشگاه‌ها خوب عمل کرده است.
قلمکاریان با اشاره به مشکل کمبود نیروی انسانی در دانشگاه، تصریح کرد: نیروهای شاغل در دانشگاه تخصص لازم را برای انجام کارهای مورد نظر دارند این در حالی است که برنامه ریزی برای جذب ۵ عضو هیات علمی انجام شده؛ اما تعداد کارکنان و اعضای هیات علمی نسبت به تعداد دانشجویان کم است و برای ارائه خدمات بهتر به دانشجویان باید تعداد نیروها از ۵۶ نفر به ۱۰۰ نفر افزایش یابد.
به گفته وی، دانشگاه پیام نور در سال جاری میزبان کنکورهای سازمان سنجش، سراسری، فراگیر و آزمایشی است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.