تدریس پنج رشته هنری در دانشگاه پیام نور یاسوج

رئیس دانشگاه پیام نور کهگیلویه وبویراحمد از اخذ مجوز و ایجاد پنج رشته هنری در دانشگاه پیام نور یاسوج خبر داد.

دکتر شیرعلی خرامین گفت: برای اولین بار پنج رشته هنری از سال تحصیلی جدید در دانشگاه پیام نور یاسوج دانشجو می پذیرد.

وی بیان کرد: تاکنون هیچ رشته هنری در دانشگاههای این استان ایجاد نشده و راه اندازی این رشته ها برای اولین بار در استان صورت می گیرد.

خرامین، این رشته ها راعکاسی، طراحی فرش، نقاشی عمومی، صنایع دستی و مرمت بناهای تاریخی عنوان کرد و اظهار داشت: این رشته ها در دفترچه انتخاب رشته کنکور سال ۹۰ ارائه و در هر رشته به طور متوسط ۳۵ تا ۵۰ دانشجو پذیرفته می شود.

رییس دانشگاه پیام نور کهگیلویه وبویراحمد هدف از ایجاد این رشته ها در استان را کمک به توسعه فرهنگی و تربیت هنرمندان شاخص عنوان کرد و بیان داشت: جوانان این استان از استعدادهای کم نظیر هنری برخوردار هستند که متاسفانه به دلیلی نبود بسترهای آموزشی لازم، این استعدادها کمتر شکوفا می شوند.

وی یادآور شد: همچنین با توجه به اینکه این استان یکی از استانهای عشایری کشور است، ایجاد رشته هایی همچون صنایع دستی و طراحی فرش، به رشد صنایع دستی بومی در استان کمک می کند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − پنج =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>