پذیرش دانشجو در رشته‌های فنی مهندسی در دانشگاه از سال تحصیلی جدید

c55e84f79e760ccb86280c832e21d1dd پذيرش دانشجو در رشته‌هاي فني مهندسي در دانشگاه از سال تحصيلي جديد	رییس دانشگاه پیام نور استان از پذیرش دانشجو در رشته‌های فنی مهندسی برای اولین بار در سال تحصیلی ۹۱-۹۰ خبر داد.
دکتر عباس کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه یزد، اظهار کرد: امسال حدود۳۰ رشته فنی مهندسی و هنر به مجموعه رشته‌های پیام نور استان افزوده می‌شود.
وی ادامه داد: دانشگاه پیام نور استان یزد در سال تحصیلی آینده در دو پردیس خواهران و برادران دانشجو می پذیرد که رشته‌های خواهران و برادران با هم متفاوت است به طوری که برادران در رشته‌های فنی و علوم انسانی و کم و بیش در رشته‌های هنر پذیرفته می شوند در حالی که خواهران بیشتر در رشته‌های علوم انسانی و هنر و کمتر در رشته‌های مهندسی پذیرش می‌شوند.
کلانتری از پذیرش دانشجو در رشته‌های مهندسی برای اولین بار در سالجاری خبر داد و افزود: تا کنون بجز رشته معماری و صنایع دستی، رشته‌های مهندسی در دانشگاه‌های پیام نور پذیرش نمی‌شد که به تدریج در سایر مراکز و واحدها این پذیرش صورت می گیرد چرا که رشته‌های هنر و فنی مهندسی نیاز به کارگاه عملی دارد و از آنجایی که دانشگاه پیام نور نوپاست در مرکز یزد تجهیز کارگاه‌هایی برای رشته‌های جدید را در دست اقدام داریم.
رییس دانشگاه پیام نور استان یزد تصریح کرد: تا سال گذشته ۶ رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های پیام نور وجود داشت که اکنون این تعداد به ۲۰ رشته رسیده است و از سال آینده در بیش از ۳۰ رشته کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو خواهیم داشت.
وی برنامه اصلی دانشگاه پیام نور استان را توسعه تحصیلات تکمیلی و رشته‌های فنی مهندسی و همچنین تنوع و توسعه بخشیدن به فعالیت‌های فرهنگی دانست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 3 = پنج

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>