رشته مهندسی نفت در پیام نور همدان راه‌اندازی می شود

رییس دانشگاه پیام نور مرکز همدان از راه‌اندازی رشته مهندسی نفت برای اولین بار در این دانشگاه خبر داد.

حسین رضا طاهری عنوان کرد: در سال جاری در دانشگاه پیام نور مرکز همدان چندین رشته راه‌اندازی شده و در این رشته‌ها دانشجو می پذیرد که این رشته‌ها شامل مهندسی صنایع غذایی، مهندسی برق،‌ عمران، مکانیک و شهر سازی، مرمت بناهای تاریخی و مهندسی ترویج کشاورزی است.

وی تصریح کرد: دانشجویان جدیدالورود می توانند در این رشته‌ها ادامه تحصیل دهند همچنین شرایط پذیرش در این رشته‌ها برای مردان و زنان هیچ گونه تفاوت و محدودیتی ندارد.

رییس دانشگاه پیام نور مرکز همدان عنوان کرد: در زمینه پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد پیام نور مرکز در رشته‌های شیمی آلی، شیمی تجزیه و علوم تربیتی در سالهای گذشته دانشجو پذیرفته و این روند همچنان ادامه دارد و در حال حاضر در سال تحصیلی جدید این مرکز در رشته‌های تاریخ، الهیات، زیست شناسی و مدیریت پروژه در سال تحصیلی جدید در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.

طاهری اظهار کرد: دانشگاه پیام نور مرکز همدان در حال پیگیری است که در مقطع دکتری دانشجو بپذیرد و در رشته‌های ادبیات فارسی، شیمی معدنی و شیمی آلی و تجزیه در حال پیگیری است که فراهم شدن شرایط برای رشته ادبیات فارسی در مقطع دکتری سریع تر پیش رود.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو برای دانشگاه پیام نور مرکز همدان هیچ گونه تغییری نکرده و تنها به تعداد رشته‌های تحصیلی اضافه شده است.

رییس دانشگاه پیام نور مرکز همدان اظهار کرد: آزمایشگاه شیمی دانشگاه پیام نور مرکز همدان به دستگاههای تخصصی مجهز می شود و این دستگاه برای اولین بار در غرب کشور راه اندازی خواهد شد به طوریکه حتی دانشگاه بوعلی سینا نیز به این دستگاه تخصصی مجهز نیست.

وی در پایان افزود: سایر آزمایشگاههای این مرکز به زودی تجهیز می‌شود و دانشجویان این مرکز برای گذراندن دروس آزمایشگاهی  خود به دانشگاه‌های دیگر نمی روند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.