در ۳۳ رشته جدید در دانشگاه پیام نور تبریز ۷۰۰۰ نفر پذیرش شدند

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی گفت: با راه اندازی 33 رشته جدید فنی مهندسی و هنری برای اولین بار ضمن ثبت نام حدود هفت هزار دانشجوی جدیدالورود تعداد دانشجویان این واحد به 20 هزار نفر رسید.

علی عبادیان در جمع خبرنگاران گفت: در کنار دیگر رشته های جدید راه اندازی شده در دانشگاه پیام نور دو رشته روزنامه نگاری و روابط عمومی نیز با ۳۵ نفر ظرفیت در مهر ماه پذیرش خواهند داشت.

وی تاکید کرد: با افزایش این تعداد دانشجو مشکل کمبود فضای فیزیکی در دانشگاه پیام نور بیشتر و بارزتر می شود که در این راستا حدود شش میلیارد تومان اعتبار از شورای دانشگاه پیام نور دریافت و نسبت به خرید یک ساختمان چهار طبقه در کوی منظریه اقدام کرده ایم و همچنین مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان نیز اعتبار برای راه اندازی کارگاه های این رشته ها اختصاص یافته است.

رئیس دانشگاه پیام نور تبریز اظهار داشت: در حال حاضر هفت رشته در مقطع کارشناسی ارشد داریم که در راستای توسعه تحصیلات تکمیلی در استان قصد داریم هفت رشته جدید و دو رشته نیز در مقطع دکتری راه اندازی کنیم.

وی ادامه داد: تحصیلات مقطع دکتری با راه اندازی دو رشته شیمی و ریاضی برای اولین بار حداکثر تا مهر ماه سال ۹۱ در دانشگاه پیام نور تبریز راه اندازی خواهد شد.

عبادیان با بیان اینکه تاکنون هیچ مجله علمی و پژوهشی در دانشگاه پیام نور استان منتشر نشده، گفت: تا آخر سال جاری دو مجله در رشته های شیمی و ریاضی با نمایه علمی از طریق این دانشگاه منتشر خواهد شد و در حال حاضر نیز اولین مکاتبات برای دریافت ISSN انجام شده و در حال طراحی وب سایت آنها هستیم، همچنین در رشته های زمین شناسی و روانشناسی نیز دو مجله دیگر در دست تهیه است که در صورت اتمام به این لیست اضافه می شود.

وی درخصوص برنامه های فرهنگی دانشگاه نیز گفت: برنامه های ابلاغی از مرکز پیام نور و استانداری آذربایجان شرقی، و همچنین برنامه های فرهنگی در شواری فرهنگی دانشگاه مصوب شده و به مراکز استانی ابلاغ می شود.

شما ممکن است این را هم بپسندید

۱ دیدگاه

  1. صمد رستم پور تبریزی گفت:

    با عرض سلام و خسته نباشید به شما و همکارانتان
    من چطوری بدون آزمون (کنکور) در دانشگاه پیام نور تبریز ثبت نام کنم؟ (گروه علوم انسانی)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.