حذف عنوان فراگیر از مدرک پیام نور / توسعه رشته های کارشناسی ارشد و دکتری پیام نور

به گزارش پرتال اخبار پیام نور ، رییس دانشگاه پیام نور گفت: بو می گزینی دانشگاه پیام نور این امکان را برای دانشجویان ایجاد کرده است تا بتوانند در کنار خانواده هایشان با آرامش بیشتری به تحصیل ادامه دهند .

دکتر حسن زیاری افزود:دانشگاه پیام نور حدود یک ملیون و 200 هزار دانشجو دارد و طبق مصوبه مجلس  قرار بود تا پایان بر نامه پنجم  توسعه رقم استاد به دانشجو در این دانشگاه  یک به 250 برسدکه با تلاش مسمتر این امر هم اکنون محقق شده است.

وی با اشاره به توسعه رشته های کارشناسی  ارشد و دکتری در دانشگاه پیام نور گفت: در دو سال اخیر تعداد رشته های کارشناسی ارشد از 200 رشته محل به 1600 رشته محل رسیده است و و در مقطع دکتری 70 رشته محل ایجاد و پذیرش دانشجو می کند .

وی افزود :هم اکنون دانشگاه پیام نور 1000 دانشجوی دکتری و 40 هزار نفر دانشجوی کارشناسی ارشد دارد.

زیاری از افزایش دانشجوی دانشگاه پیام نور در سه سال اخیر از 800 دانشجو به یک ملیون و 200 نفر دانشجو خبر داد و گفت : این رقم نشان دهنده افزایش متقاضیان تحصیل در این دانشگاه می باشد.

رییس دانشگاه پیام نور همچنین با اشاره به حذف عنوان «فراگیر» از مدارک دانشگاه پیام نور، تصریح کرد: پذیرش دانشجو در دوره‌های فراگیر دیگر براساس حد نصاب نیست، بلکه براساس ظرفیت دانشجو پذیرش می‌شود و هر داوطلبی که نمره بالاتری داشته باشد، به عنوان دانشجوی دانشگاه پیام‌نور انتخاب و پذیرفته می‌شود.

شما ممکن است این را هم بپسندید

۴ دیدگاه‌

 1. دانشجوي ارشد گفت:

  چرا عنوان فراگير از مدرك كسانيكه با آزمون فراگير وارد شده اند حذف مي شود اما عنوان الكترونيكي از مدرك كسانيكه با كنكور سراسري وارد دانشگاه پيام نور شدند حذف نمي شود؟ با اينكه به دانشجويان ارشد گفته اند كه همه مي توانند كلاسهاي مجازي بردارند ولي در مدرك ارشد مجازي عنوان الكترونيكي درج مي شود !!

 2. ارشد مجازی گفت:

  با سلام و احترام
  من هم بانظر دانشجوی ارشد موافقم .ما از طریق آزمون سراسری پذیرفته شده ایم و بالطبع تعداد دروسی که در آزمون دادیم بمراتب بیشتر از فراگیرهاست و اینکه سیستم مجازی هم چون جدیدا ایجاد شده دارای نواقصی هست ؛بنابراین فکر نکنم شرط انصاف باشد که در مدرک فارغ التحصیلی ما واژه “الکترونیکی” درج شود . خواهشا مسئولین این لطف را نیز در حق دانشجویان سراسری مجازی هم عملی نمایند .
  باسپاس

 3. دانشجوی ارشد آزمون سراسری گفت:

  مسولین عزیز آگاه باشید که این عین بی عدالتی در حق داوطلبیه که به سختی در آزمون سراسری مجموعه دروس (زبان عمومی-زبان تخصصی-ریاضیات-آمار-حسابداری مالی-حسابداری صنعتی-حسابرسی) رو امتحان داده و قبول شده… نسبت به داوطلب فراگیر که ۳درس ساده امتحان داده و بالای۱۲ گرفته و قبول شده.
  حذف عنوان “فراگیر” از دانشنامه ی دانشجویان فراگیر ظلم بزرگی در حق داوطلبای آزمون سراسریه.
  لطفا با تفکر عمیق روی این مساله، حداقل کمی عادل باشید و تجدید نظر کنید…

 4. ارشد گفت:

  شماهم اگه دوست داشتی میتونستی بعنوان دانشجوی فراگیر ثبت نام کنی و همون ۳ درس ساده رو امتحان بدی . دوست عزیز برای بالا بردن خودت از پایین کشیدن دیگران استفاده نکن . درضمن تفاوت در شهریه شاید کمی شمارو اروم کنه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.