پذیرش بدون آزمون در دانشگاه پیام نور (سال ۹۱)

a128debf137e56e8bb5f9254234669741 150x150 پذيرش بدون آزمون در دانشگاه پيام نور (سال 91)رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور گفت : این دانشگاه در ۵ هزار کد رشته محل بدون برگزاری آزمون دانشجو می پذیرد.
به گزارش پرتال اخبار پیام نور ، به نقل از خبرگزاری آریا ، بهنوش سلیم بهرامی افزود:‌ این کد رشته محل ها در همه ۵۲۱ مرکز دانشگاه پیام نور در سراسر کشور پراکنده و مربوط به همه گروه های تحصیلی است.

وی با اشاره به اینکه پذیرش دانشجو در این روش بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان است، گفت : ظرفیت پذیرش در هر کد رشته محل از کد رشته محل های بدون آزمون دانشگاه پیام نور۳۰ تا ۴۰ نفر است و در رشته های با متقاضی بالا ، سازمان سنجش آموزش کشور بر اساس معدل مقطع تحصیلی متوسطه داوطلبان اقدام به پذیرش دانشجو می کند .

رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور افزود: جزئیات مربوط به هر یک از کد رشته محل های بدون آزمون این دانشگاه و زمان و چگونگی نام نویسی در این دوره ها در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی  www.sanjesh.org اعلام می شود .

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور زمان آغاز نام نویسی از داوطلبان شرکت در دوره های بدون آزمون دانشگاه پیام نور و موسسه های آموزش عالی غیرانتفاعی را ۱۷ دی اعلام کرد .
حسین توکلی گفت : نام نویسی در این دوره ها تا ۲۴ دی ادامه دارد و داوطلبان می توانند در گروه یا گروه های آزمایشی انتخابی خود در مجموع ۵۰ کد رشته محل را انتخاب و براساس علاقه مندی خود ثبت کنند .
بر اساس مصوبه کارگروه ماده (۴) قانون پذیرش دانشجو، از نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۱ – ۹۲ ، پذیرش دانشجو در تعدادی از کد رشته محل‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، بدون برگزاری آزمون و براساس سوابق تحصیلی تعریف شده در قانون پذیرش دانشجو مصوب سال ۱۳۸۶ مجلس شورای اسلامی انجام می شود .

One thought on “پذیرش بدون آزمون در دانشگاه پیام نور (سال ۹۱)

  1. سلام. راستش من کد یکی از رشته های دانشگاهی رو دارم و می خوام بدونم این کد مربوط به کدوم رشته هست اما دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته ی سال ۱۳۸۵ دم دستم نیست . حالا می خوام بدونم دوستان می تونند کمکی بهم بکنند. خیلی مننون می شم اگه کمکم کنید خیلی ضروریه . منتظر می مونم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت + 9 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>