ورود به دانشگاه پیام نور آسان اما خروج از آن سخت است

12615رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس: توسعه تحصیلات تکمیلی،افزایش کیفیت آموزش والکترونیکی کردن فعالیت ها در اولویت فعالیت های دانشگاه پیام نور فارس

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس گفت: دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه وزارت علوم با یک میلیون و100هزار دانشجو ، به عنوان یکی از ابردانشگاه های جهان محسوب شده و به عنوان قطب دانشگاه های جهان اسلام انتخاب شده و در داخل کشور نیز  پیشتاز در آموزش الکترونیکی است.

دکتر مظلومیان در مراسم تودیع ومعارفه روسای قدیم وجدید دانشگاه پیام نور کازرون اضافه کرد: 50درصد دانشجویان دانشگاه های دولتی در پیام نور درس می خوانند که در حال حاضر 30درصد از کل دانشجویان کشور نیز در بیش از 500مرکز وواحد دانشگاه پیام نور کشور مشغول به تحصلیند.

وی با بیان اینکه ورود به دانشگاه پیام نور آسان اما خروج از آن سخت است، اظهارداشت: دانشجو محوری، منابع غنی و استانداردی که باید دانشجو مطالعه کنند و امتحانات متمرکز با سئوالات استاندارد موجب شده است که  فارغ التحصیلان این دانشگاه از نظر علمی در سطح خوبی قرار گیرند که درصد بالای قبولی فارغ التحصیلان این دانشگاه در آزمون های دوره های تحصیلات تکمیلی نشان دهنده برتری علمی دانشجویان پیام نور نسبت به سایر دانشجویان کشور است.

مظلومیان سپس به توسعه آموزش عالی از سوی دانشگاه پیام نور در سراسر کشور خصوصاً مناطق محروم وکم برخوردار اشاره کرد و اظهارداشت: دانشگاه پیام نور یک دانشگاه مردمی است که مراحل اولیه راه اندازی آن از سوی مردم صورت می گیرد. مسلماَ  بدون همراهی مردم امکان توسعه دانشگاه وجود نداشت.

وی اضافه کرد: پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور به صورت بومی از جوانان هرشهرستان است که همین امر موجب شده دانشجویان این دانشگاه  کمترین مشکلات فرهنگی واخلاقی داشته باشند.  همچنین این دانشگاه از نظر شهریه در مقایسه با دانشگاه های شهریه بگیر، کمترین شهریه را از دانشجویان اخذ می کند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه توسعه کیفیت با جدیت در دستور کار دانشگاه قرار دارد تصریح کرد: درحال حاضر دانشگاه پیام نور از نظر فعالیت های علمی و پژوهشی بین 20دانشگاه برتر کشور قرار گرفته است.

مظلومیان یادآور شد:  دانشگاه پیام نور استان فارس با44مرکز وواحد و 75هزار دانشجو و 230عضو هیئت علمی تمام وقت، سومین استان بزرگ کشور از نظر جمعیت دانشجویی است.

وی به فرمایش مهم مقام معظم رهبری در خصوص اینکه “حقا وانصافا فارس در قله است” اشاره کرد و یاد آورشد:  دانشگاه پیام نور فارس در زمینه های برگزاری امتحانات،جذب اعضای هیئت علمی،بخش فرهنگی و همچنین روابط عمومی در کشور دارای مقام اول است. همچنین در زمینه جذب اعتبارات مالی وفعالیت های عمرانی نیز درسطح کشور در وضعیت بسیار مناسبی قرار داریم.

وی اضافه کرد: در بخش توسعه فضاهای فیزیکی،با بهره مندی از مصوبات سفر پرخیر وبرکت مقام معظم رهبری،سفرهای هیئت وزیران و همچنین کمک های وزارت نفت،موفق به افزایش متراژ فضاهای آموزشی،اداری وفرهنگی از 44هزارمترمربع به 130هزار متر مربع شده ایم .

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس در بخش دیگری از اظهارات خود به بیان اولویت های جدید این دانشگاه در سال جدید پرداخت وتصریح کرد: توسعه تحصیلات تکمیلی در اولویت کار قرار دارد به نحوی که سعی داریم با اخذ مجوز وازرت علوم،زمینه ایجاد دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در مراکز بزرگ استان را فراهم نماییم که خوشبختانه مجوز اولیه راه اندازی مقطع دکتری در پیام نور شیراز برای رشته های ریاضی،مدیریت دولتی، شیمی تجزیه وآمار و 6رشته کارشناسی ارشد اخذ و در صورت تصویب نهایی پذیرش دانشجو دراین رشته ها از مهرماه جاری آغاز خواهد شد.

وی اضافه کرد: افزایش کیفیت در ارائه خدمات آموزشی و اداری به دانشجویان را یکی دیگر از اولویت های این دانشگاه عنوان وتصریح کرد: باید با تلاش همکاران، شرایط بهتری برای تحصیل دانشجویان فراهم کنیم. همچنین سعی داریم با نظارت های دقیق وتخصصی بتوانیم کیفیت را افزایش دهیم.

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس، الکترونیکی کردن فعالیت های این دانشگاه را اولویت دیگر سال جاری عنوان کرد.

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس دربخش دیگری از سخنان خود ،دانشگاه پیام نور مرکز کازرون را یکی از مراکز بزرگ و با تعداد بیش از  3هزار دانشجو عنوان کرد و از تلاشهای صورت گرفته توسط آقایان سلامت،جمال زاده،ایلانی،زحمت کش و عباسی که از زمان تاسیس این مرکز دانشگاهی تاکنون مسئولیت دانشگاه پیام نور کازرون را برعهده داشته اند،قدردانی کرد.

وی سپس به معرفی رئیس جدید دانشگاه پیام نور کازرون پرداخت و اظهارداشت: سابقه 12ساله دکتر جعفری در زمینه های آموزشی،پژوهشی واجرایی  وآشنا بودن با سیستم آموزشی دانشگاه پیام نور ، نوید بخش موفقیت و رشد هر چه بیشتر دانشگاه پیام نور کازرون است.

دکترمظلومیان ابراز امیدواری کرد: توسعه تحصیلات تکمیلی و ایجاد رشته های فنی ومهندسی هرچه سریعتر دراین مرکزدانشگاهی دنبال شود.

وی براستفاده از تمام ظرفیت های شهرستان و تعامل قوی با نهادها وادارات در راستای توسعه و پیشبرد امور دانشگاه پیام نور تاکید کرد.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.