الگوهای ساختگی برگرفته از فرهنگ های غربی جامعه ما را تهدید می کند

الگوهای ساختگی برگرفته از فرهنگ های غربی جامعه ما را تهدید می کند و بسیاری از خانواده ها با استفاده از این سبک متلاشی می شوند.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمزمان با سالروز ازدواج حضرت محمد (ص) و حضرت خدیجه کبری (س) جشن بزگ مبارک ترین پیوند در سالن همایش دانشگاه پیام نور شهرستان قرچک برگزار شد.

سید میرعماد مشاوره خانواده در این مراسم اظهار داشت: الگوهای ساختگی برگرفته از فرهنگ های غربی جامعه ما را تهدید می کند و بسیاری از خانواده ها با استفاده از این سبک متلاشی می شوند.

وی گفت: نشاط اسلامی و دینی در جایگاه ویژه ای قرار دارد، اما امروز نشاط های غربی و زودگذر وارد جامعه ما شده است و بیشتر جوانان از این الگو تبعیت می کنند و با ادامه این رویه شاهد افزایش طلاق خواهیم بود.

میرعماد تأکید کرد: زندگی حضرت محمد (ص) و حضرت خدیجه (س) و نیز حضرت علی و حضرت فاطمه (س) به عنوان الگو مورداستفاده در تمامی عرصه های زندگی جوانان باید قرار بگیرد.

وی با اشاره به اشرافی گری در ازدواج ها، بیان کرد: جوانان باید زندگی مشترک خود را بر پایه عشق و محبت و عفاف و پاک دامنی بنا کنند و از تجملات زندگی دوری نمایند، زندگی آسان همراه بانشاط و خوشحالی همراه است.

مشاوره خانواده تصریح کرد: باورهای غلط در بحث ازدواج در جامعه باید تغییر کند و از ریخت وپاش، چشم و هم چشمی باید دوری کرد، تا ازدواج آسان و پایداری داشته باشیم.

وی افزود: زندگی مشترک زن و مرد در نزد خداوند از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است و بر مبنای معنویت دینی بناشده است.

میرعماد گفت: زوج های که با رعایت مسائل دینی و برگزاری جشن عقد و ازدواج آسان را انتخاب کنند، زندگی با آرامش تر و موفق تری  خواهند داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پدر و مادر ترویج دهندگان راه و روش ازدواج هستند و با آسان گرفتن شرایط برای دختران و پسران آن ها را بیشتر به سوی این سنت پسندیده سوق دهیم.

در پایان جشن مبارک ترین پیوند هدیه ای به زوج های جوان توسط مسئولان اهدا گردید.

گفتنی است، این جشن بزرگ با همکاری بسیج خواهران حوزه حضرت معصومه(س)، بسیج رسانه، بسیج دانش آموزی، بسیج دانشجویی، بسیج مداحان، بسیج طلاب و روحانیون ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد شهرستان قرچک و دانشگاه پیام نور قرچک برگزار شد.

انتهای متن/*
کلید واژه ها: ازدواج – زندگی – دانشگاه پیام نور – خانواده – بسیج – جامعه – ازدواج آسان – زندگی مشترک – برگزار – جوانان – جوان – پیام نور – فرهنگ – دانشگاه – متلاشی – قرچک – افزایش طلاق – باورهای غلط – مبارک – همراه – محمد – پیام – مسئولان – خواهران – پایداری – دختران – مقاومت – انتخاب – افزایش – اسلامی

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn34992388/%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%BA%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9%D9%87-%D8%AA%D9%87%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D9%86%D8%AF

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.