انتشار یافته‌های پژوهشی استاد دانشگاه پیام نور کرمانشاه در معتبرترین مجله تخصصی شیمی سبز جهان؛

.

مقاله دکتر حجت ویسی از اساتید دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه در یکی از معتبرترین مجله تخصصی شیمی (Green Chemistry) از انتشارات Royal Society of Chemistry با ضریب تاثیر IF=8.5 به چاپ رسید. انتشار این مجله در سال ۱۹۹۹ میلادی آغاز شده است و هدف آن ایجاد، گسترش و ارتقای علوم و فناوری‌های سبز در زمینه شیمی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، شیمی سبز یک علم فرابخشی است که محدوده وسیعی از شیمی، بیوشیمی، ژئوشیمی تا بیوتکنولوژی را در بر می گیرد و به کاهش یا حذف آلاینده های شیمیایی، محیط زیست پاک تر، سلامت بیشتر و همچنین صرفه جویی انرژی منجر می شود. شیمی سبز کره زمین را تمیز تر، ایمن تر و بهره ورتر می نماید.

بر اساس پژوهش استاد دانشگاه پیام نور، یک نانو کاتالیزور مغناطیسی اسیدی به نام پلی دوپامین سولفامیک اسید پوشش داده شده بروی سطح نانو ذرات مغناطیسی اکسید آهن (Fe3O4) برای اولین بار سنتز شد که از آن به عنوان یک نانو کاتالیست ناهمگن و قابل بازیافت با آهنربا، در استیل دار کردن الکل ها، آمین ها، و تیول ها استفاده گردید.

دکتر حجت ویسی، دانشیار شیمی آلی دانشگاه پیام نور کرمانشاه، رتبه اول جشنواره جوان خوارزمی، جز پژوهشگران برتر دانشگاه پیام نور و مولف بیش از ۱۲۰ مقاله علمی معتبر و سطح اول بین المللی بوده و نیز در تالیف ۳ مقاله مروری فعالیت داشته است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.