برنامه های هفته قرآن و عترت خراسان جنوبی اعلام شد

ایرنا – معاون هنری و امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی برنامه های گرامیداشت هفته قرآن و عترت استان را از ۲۲ تا ۲۹ آذر ماه جاری اعلام کرد.

– سید علی زم زم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در افتتاحیه برنامه های هفته قرآن و عترت، مسابقات قرآنی در محل مسجد امام صادق(ع) بیرجند با حضور عموم مردم و در طول هفته اردو فرهنگی قرآنی به همراه مسابقات قرآن و اذان برای کارکنان وظیفه ناجا در سطح تمامی شهرستان های استان برگزار می شود.

وی افتتاح نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب در محل انجمن خوشنویسان، اجرایی نمایش خیابانی، برگزاری مراسم شعرخوانی با موضوع قرآن و عترت و قرائت شعرهای برگزیده در شهرستان سرایان و تجلیل از خانواده های قرآنی در سالن اجلاس دانشگاه پیام نور بیرجند را از دیگر این برنامه ذکر کرد.

وی از برگزاری همایش تجلیل از فعالان و برترین های حفظ موضوعی قرآن در بیرجند خبر داد و گفت: علاوه براین گردهمایی تمامی مربیان فرهنگی و ادبی کانون پرورش فکری با محوریت قرآن با حضور دکتر سنگری، افتتاح نمایشگاه صنایع دستی با موضوع قرآن و عترت در نگارخانه سرو عمارت اکبریه، افتتاحیه بخش نقاشی کودکان در شهرستان فردوس و اکران فیلم های برگزیده در سالن گلبانگ بیرجند برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه ۲۵ آذر به نام قرآن و پژوهش نامگذاری شده است گفت: در این روز، اختتامیه جشنواره نقاشی کودکان در شهرستان سربیشه به همراه برپایی نمایشگاه از آثار رسیده در محل سالن استاد فرزین شهرستان، اجرای نمایش خیابانی و برگزاری مسابقات قرآنی حفظ و قرائت در محل هیات محبان الزهرا(س) بیرجند با حضور عموم مردم را خواهیم داشت.

معاون فرهنگی و امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اجرای نمایش خیابانی، برگزاری مسابقات آواها و نغمات در مرکز آموزش امام رضا(ع) کارکنان پایور و وظیفه و مسابقات آواها و نغمات را از دیگر برنامه هفته عترت و قرآن ذکر کرد.

زم زم اظهار کرد: افتتاح نمایشگاه عکس و پوستر جشنواره در نگارخانه سرو باغ اکبریه، نمایشگاه نقاشی، معرق و صنایع دستی در نگارخانه بیرجند و برگزاری نمایشگاه پایان نامه و مقاله از برنامه های اختتامیه هفته قرآن و عترت استان است.

کلید واژه ها: قرآن – نمایشگاه – نمایش – برگزار – بیرجند – برنامه – مسابقات – افتتاح – نامه – فرهنگ – خراسان جنوبی – خیابانی – استان – قرآنی – صنایع دستی – فرهنگی – اختتامیه – نقاشی – دانشگاه پیام نور – جشنواره – کارکنان – خراسان – سالن – اسلامی – کودکان – ارشاد – همراه – تجلیل – اداره – ایرنا

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn35023635/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86-%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%AA-%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.