برگزاری همایش نجات یک معتاد؛ نجات یک جامعه با هدف مبارزه با اعتیاد در دانشگاه آزاد اسلامی سیاهکل

به همت دانشگاه آزاد اسلامی مرکز سیاهکل، دانشکده فنی و حرفه ای سما سیاهکل و دانشگاه پیام نور این شهرستان همایشی با عنوان «نجات یک معتاد؛ نجات یک جامعه» در سالن آمفی تئاتر اداره ارشاد اسلامی سیاهکل برگزار شد.

– به همت دانشگاه آزاد اسلامی مرکز سیاهکل، دانشکده فنی و حرفه ای سما سیاهکل و دانشگاه پیام نور این شهرستان همایشی با عنوان نجات یک معتاد؛ نجات یک جامعه در سالن آمفی تئاتر اداره ارشاد اسلامی سیاهکل برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار خبرگزاری آنا، دبیر همایش نجات یک معتاد؛ نجات یک جامعه اظهار کرد: در این همایش که با مشارکت فرمانداری، نیروی انتظامی، اداره بهزیستی شهرستان سیاهکل و شهرداری های سیاهکل و دیلمان برگزار شد، علاوه بر حضور مسئولان شهرستان از قبیل فرماندار، معاون فرماندار، بخشدار مرکزی، مشارکت دانش آموزان، دانشجویان، مردم و جوانان شهرستان سیاهکل نیز چشم گیر بود.

علیرضا یعقوب نیا، مبارزه با پدیده خانمانسوز اعتیاد را نیازمند همکاری همه دستگاه ها و نهادها دانست و اظهار کرد: امیدواریم با همکاری و تعامل سازنده بتوانیم با این پدیده شوم مقابله کرده و نشاط و سرزندگی را به جامعه هدیه کنیم.

وی با توجه به دو موفقیت بزرگ شهرستان یعنی حذف قلیان و جایگاه های عرضه این مواد دخانی و کسب رتبه اول استانی در مشارکت مردمی سرشماری نفوس و مسکن، افزود: در کسب این دو دستاورد بزرگ عوامل مختلفی دخیل بودند که مدیریت و نظارت فرماندار، همدلی و پای کار بودن مدیران ادارات و همراهی مردم فهیم سیاهکل از جمله مهم ترین دلایل این موفقیت ها بودند و این نشان می دهد که هر جا همدلی و مشارکت جدی همراه با برنامه محوری باشد، می شود شاهد موفقیت های بزرگ تری همچون ریشه کن کردن معضل اعتیاد در شهرستان بود.

شناخت درست از وضعیت اعتیاد و تجارت مرگ با تکیه بر آمار دقیق از نکاتی بود که یعقوب نیا آن را زمینه ساز تحقق مبارزه با پدیده خانمانسوز اعتیاد عنوان کرد و گفت: لازم است به این منظور به میزان گردش مالی در این تجارت کثیف و دلایل متنوع ابتلا به این معضل خانمانسوز و تاثیرات پنهان و آشکار آن بر ازدواج و طلاق، اشتغال و تولید، قتل و سرقت و جنایت توجه کرد.

رییس دانشگاه آزاد مرکز سیاهکل نیز ابراز امیدواری کرد که با استفاده از تمام ظرفیت های شهرستان و همچنین با برنامه ریزی مناسب بتوانیم شاهد ریشه کن شدن این معضل اجتماعی در سطح شهرستان باشیم و آرامش را به خانواده ها هدیه نماییم.

رییس پلیس آگاهی استان گیلان هم درباره نابسامانی فضای مجازی و نقش پر رنگ خانواده ها در اصلاح آن و کاهش سن ابتلا به اعتیاد در مقایسه با گذشته سخنان درخوری ایراد کرد و با ارائه آخرین آمار و اطلاعات درباره اعتیاد به سخنرانی خود پایان داد.

سخنرانی یکی از نجات یافتگان، اجرای تئاتر با موضوع اعتیاد از سوی گروه تئاتر دانش ، برگزاری مسابقه و اهدای جوایز از حاشیه های جالب توجه این همایش بودند.

کلید واژه ها: سیاهکل – دانشگاه آزاد اسلامی – دانشگاه آزاد – دانشگاه – نجات – اعتیاد – برگزار – اسلامی – دانشگاه پیام نور – جامعه – همایش – موفقیت – مبارزه – آزاد – رییس دانشگاه آزاد – اداره – پیام نور – پدیده – مردم – معضل – برنامه – بزرگ – برنامه ریزی – تئاتر – ارشاد – استان – همراه – فضای مجازی – پیام – حرفه

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn34960584/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%86%D8%AC%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B9%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D9%86%D8%AC%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9%D9%87-%D9%87%D8%AF%D9%81-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D9%87-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.