بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ دانشجو در دانشگاه پیام نور قم مشغول به تحصیل هستند

رییس دانشگاه پیام نور استان قم گفت: در سطح استان بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ دانشجوی دانشگاه پیام نور هستند که در مقطع کارشناسی، ارشد و دکترا مشغول به تحصیل اند.

– به گزارش سایت قطره و به نقل از، محمدعلی حسینی پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت الله علوی گرگانی بابیان اینکه اساتید دانشگاه پیام نور قم متشکل از اساتید حوزوی و دانشگاهی هستند، اظهار داشت: ۵۰۰ نفر استاد در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.

رییس دانشگاه پیام نور قم بابیان اینکه دانشگاه پیام نور یکی از ثمرات انقلاب اسلامی است، افزود: بیش از ۳۰ سال از زمان تأسیس این دانشگاه می گذرد، این دانشگاه در پی اسلامی کردن دانشگاه ها آمده و دانشگاهی بومی است.

وی دانشگاه پیام نور را دانشگاهی کتاب محور دانست و گفت: در این دانشگاه علاوه بر استاد، کتابی که به عنوان منبع معرفی می شود که باید خوانده شود و این مسئله سبب رشد علم فرد می شود.

همچنین امتحانات کل دانشگاه پیام نور در سطح کشور متمرکز است.

حسینی بابیان اینکه در کل کشور ۵۰۰ مرکز پیام نور و ۸۰۰ هزار دانشجو داریم، افزود: در استان قم بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ دانشجوی دانشگاه پیام نور هستند که در مقطع کارشناسی، ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند.

وی بیان کرد: در این دانشگاه ۱۶ رشته کارشناسی ارشد، ۹۳ رشته کارشناسی و ۵ رشته گروه معارف در دوره دکترا داریم همچنین این دانشگاه توسط حجت الاسلام آشتیانی تأسیس شده است.

رییس دانشگاه پیام نور قم بابیان اینکه این دانشگاه به لحاظ فرهنگی دانشگاهی برتر در کشور است، تصریح کرد: وجود حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران این دانشگاه را در کل کشور محور قرار داده است.

همچنین ۷۰ درصد دانشجویان دانشگاه پیام نور قم خانم هستند و از پوشش کامل حجاب برخوردارند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: دانشگاه – دانشگاه پیام نور – پیام نور – پیام – پیام نور قم – دانشجو – آیت الله علوی گرگانی – کشور – دکترا – استان – تحصیل – انقلاب اسلامی – ارشد – اسلامی – رشته – حسینی – دانشجویان – کتاب – آیت الله – فرهنگی – امروز – گزارش – دیدار – مسجد – علوی – درصد – حجاب – مقدس

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn34986410/%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1-%D9%85%D8%B4%D8%BA%D9%88%D9%84-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.