تولید علم در دانشگاه ها نباید متوقف شود

همه ما باید در راستای ارتقای علمی ،فرهنگی و معنوی تلاش کنیم و در این مسیر نباید در دانشگاه ها تولید علم و علم اندوزی متوقف شود.

– به گزارش سایت قطره و به نقل از، آیت الله صافی گلپایگانی ظهر امروز در دیدار با رییس دانشگاه پیام نور قم اظهار داشت: کمال انسان در علم اوست و دانشگاه ها باید در مسیر علم اندوزی و هدایت جامعه دانشجویی متوقف نشوند.

مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه پیشرفت علمی اساتید سبب رشد علمی دانشجویی و متعاقباً اهداف علمی جامعه می شود، افزود: ما نباید در تولیدات علمی کوتاه بیانیم و سبب خوشحالی و افتخار ماست که دانشگاه پیام نور با تعداد جمعیت دانشجویی و اساتید بالا در این مسیر گام برمی دارد.

وی بیان کرد: تکلیف شما در دانشگاه بسیار حائز اهمیت است و شما باید در همه رشته های علمی جلو بروید تا ان شاءالله اسباب افتخار ما باشید.

آیت الله صافی گلپایگانی با اشاره به جایگاه مهم اخلاق و فرهنگ در علم اندوزی با توجه به اینکه برخی از کشورهای خارجی دارای قدرت علمی نتوانستند هم پای علم پیش روند گفت: هر آنچه ما در خصوص علم اندوزی گفتیم بدون فرهنگ و اخلاق پوچ است و این اخلاق است که علم را به سرمنزل مقصود خواهد رساند.

استاد برجسته حوزه علمیه خاطرنشان کرد: انتظار ما این است دانشگاه ها به ویژه دانشگاه های استان قم به لحاظ جایگاه ویژه فرهنگی و معنوی این شهر در کشور و جهان پیشرو در مسائل علمی و فرهنگی باشند.

در ابتدای این دیدار، حسینی رییس دانشگاه پیام نور استان قم ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کمی و کیفی دانشگاه پیام نوراظهار داشت: دانشگاه پیام نور از استاندارد بالای علمی و آموزشی در کشور برخوردار است و در مسیر توسعه رشته های علمی و کاربردی از هیچ کوششی فروگذار نبوده است.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: دانشگاه – دانشگاه پیام نور – علمی – آیت الله صافی گلپایگانی – پیام نور – فرهنگ – آیت الله صافی – پیام – دانشجویی – فرهنگی – آیت الله – استان – تولید – کشور – تولیدات علمی – جامعه – دیدار – گزارش – پیام نور قم – مرجع تقلید – حوزه علمیه – استاندارد – رشته – صافی – کاربردی – انتظار – شیعیان – پیشرفت – جمعیت – توسعه

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn35029583/%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D8%B9%D9%84%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%86%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D9%88%D9%82%D9%81-%D8%B4%D9%88%D8%AF

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.