دانشگاه باید در مسائل علمی واخلاقی جامه حرف اول را بزند

حوزه/ حضرت آیت الله صافی گلپایگانی گفتند: دانشگاه ها باید محلی برای پرورش و تربیت انسان های دانشمند و متعهدی که خدمتگزار دین و مردم هستند، باشد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار خبرگزاری حوزه” ، حضرت آیت الله صافی گلپایگانی امروز در دیدار رییس و معاونین دانشگاه پیام نور استان قم با اشاره به تاکید آیات و روایات بر علم پژوهی و معرفت آموزی افزودند: توصیه و سفارش اکید اسلام به همه مسلمانان این است که در علوم مختلف و معارف از همه ملل دنیا، جلوتر باشند و نباید عقب بمانند و باید مسلمانان طوری پیشرفت کنند که حرف اوّل را امّت اسلام بزند و همه دنیا برای علم آموزی و کسب دانش به مسلمانان رجوع کند.

آن قدر اسلام بر این مسئله تأکید دارد که اگر بخواهیم راهنمایی های قرآن مجید و روایات شریفه را در این موضوع بیان کنیم باید ساعت ها بنشینیم و سخنرانی کنیم و بگوییم و بنویسیم.

معظم له در بخش دیگری از سخنان خود جهالت در جامعه را عامل اصلی عقب ماندگی ها دانست و بیان کردند: اگر جامعه رو به جهالت باشد، بدترین بدبختی ها به وجود خواهد آمد و بر عکس، هر چه جامعه بیشتر به طرف علم برود، موجب برتری آن خواهد شد.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی هدف اصلی از تأسیس دانشگاه ها را پرورش و تربیت انسان های دانشمند و متعهد دانست و افزودند: دانشجویان عزیز ما باید در همه رشته هایی که اشتغال به آن دارند، اهتمام کنند که هم از جنبه های دینی و تربیتی پیشرفت کره و هم از جنبه های علمی ترقی کنند و اگر در هر کدام از این دو عقب بمانند، اسباب گرفتاری و ظلمت خواهد شد.

دانشگاه ها باید محلی برای پرورش و تربیت انسان های دانشمند و متعهد که خدمتگزار دین و مردم هستند، باشد.

معظم له در ادامه با اشاره به گزارش سایت قطره و به نقل ازرییس این دانشگاه اظهارداشتند: الحمدلله فعالیت های علمی و دینی خوبی داشته اید.

مهم این است که همه به دنبال عمل به وظایف شرعیه و جلب رضای خداوند باشیم و اگر در این طریق سیر کنیم، وجود مبارک حضرت ولیعصر(عج) نخستین کسی است که از آن خوشحال می شوند و اول کسی هم که از نقص ها و عقب ماندگی های علمی و دینی ما ناراحت می شوند وجود عزیز آن حضرت هستند.

این مرجع تقلید در قسمت دیگری از توصیه های خود، با اشاره به ویژگی های ممتاز شهر قم افزودند: دانشگاه های قم باید نسبت به دانشگاه های دیگر کشور و جهان هم از نظر پیشرفت علمی و ترقی در دانش و هم از نظر اخلاقی و تربیتی الگو و افتخار باشند.

معظم له در این دیدار ضمن آرزوی توفیقات بیشتر اظهارداشتند: مسؤولیتی که پذیرفته اید بسیار مهم و خطیر و البته در صورت موفقیت، دارای اجر بسیار است و شغل انبیاست.

آن را دست کم نگیرید و بدانید کوتاهی در این کار بزرگ، خیانت به اسلام و جامعه مسلمانان است.

قدردان و شاکر توفیق خدمت در این مسؤولیت باشید و اهتمام کنید با عمل به وظایف شرعی در این مسیر، موجبات عزت و عظمت جامعه اسلامی را فراهم کنید.

انتهای پیام ۳۱۳/۱۷
کلید واژه ها: آیت الله صافی گلپایگانی – دانشگاه – آیت الله صافی – تربیت – مسلمانان – آیت الله – علمی – پیشرفت – اسلام – انسان – جامعه – دانشگاه پیام نور – صافی – دیدار – توصیه – گزارش – مرجع تقلید – دانشجویان – مردم – خبرگزاری – پیام نور – خبرنگار – سخنرانی – اشتغال – نخستین – مبارک – امروز – استان – هایی – قرآن

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn35029648/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D8%AE%D9%84%D8%A7%D9%82%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AD%D8%B1%D9%81-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%A8%D8%B2%D9%86%D8%AF

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.