مبارزه با مواد مخدر در سطح جامعه باید اجتماعی شود

ایرنا- فرماندار آران و بیدگل گفت: در مبارزه با مواد مخدر باید همه اقشار جامعه وارد میدان شده و این مبارزه در سطح جامعه اجتماعی شود.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، ابوالفضل معینی نژاد روز سه شنبه در همایش علمی پژوهشی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر که در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور آران و بیدگل برگزار شد افزود: مافیای مواد مخدر دارای یک شبکه گسترده و منظم و با برنامه در خارج کشور تشکیل شده و با کامل ترین اطلاعات و به روز ترین روش ها برای جوانان ما که بهترین سرمایه های آینده کشور هستند نقشه دارند.

وی ادامه داد: با روش های سنتی گذشته که در آن تمام وظیفه مبارزه با این بلای خانمان سوز بر عهده قوه قضاییه و نیروی انتظامی بود دیگر نمی شود ادامه داد و اگر این روش درست بود الان سن افراد معتاد به دانش آموزان و دانشجویان نمی رسید.

وی خاطر نشان کرد: مبارزه باید به صورت پیشگیری در در سطح جامعه درآید و تمام اقشار جامعه اعم از روحانیون، معلمان، کسبه، معتمدین محلات، دست اندرکاران هیات مذهبی و سایر ادارات دولتی نقش اساسی داشته باشند و در صورت اجتماعی شدن این مبارزه ما خواهیم توانست گام محکمی در برابر این مافیای خانمان برانگیز برداریم.

معینی نژاد افزود: متاسفانه عمده افرادی که به مواد مخدر آلوده می شوند در سنین بین ۲۵ تا ۴۵ سال هستند و این افراد در این سن در اوج انرژی و فعالیت قرار دارند و می توانند از این نیرو برای پیشرفت و آبادانی کشور استفاده کنند که دچار زندان شده و این گونه کشور سرمایه های خود را از دست می دهد.

وی افزود: در راه مبارزه با مواد مخدر تا کنون بیش از ۱۰ هزار شهید و ۳۰ هزار جانباز تقدیم کرده ایم لذا باید تمام افراد جامعه همت کنند و نگذارند خون این عزیزان بیش از پیش پایمال شود و با ریشه کنی مواد مخدر روح شهدای مبارزه با مواد مخدر شاد شود.

۷۴۰۸/۷۴۷۲ * خبرنگار: حسین منصوری فر * انتشار: محمد جهانگیریان
کلید واژه ها: مبارزه با مواد مخدر – مواد مخدر – مبارزه – مخدر – جامعه – اجتماعی – کشور – دانشگاه پیام نور – نیروی انتظامی – سرمایه – ادارات دولتی – دانش آموزان – قوه قضاییه – دانشجویان – نیرو – آران – صورت – پیام نور – آبادانی – پیشگیری – اطلاعات – دانشگاه – جانباز – جوانان – برگزار – برنامه – پیشرفت – بهترین – آلوده – وظیفه

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn35047694/%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D9%87-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%AE%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9%D9%87-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.