نقش بی بدیل دانشگاه پیام نور در برقراری عدالت آموزشی

دانشگاه پیام نور در عرصه آموزش عالی منشاء خدمات فراوان بوده است.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار خبرگزاری صدا و سیما”، محمد فرهادی در مراسم رونمایی از رسانه تعاملی دانشگاه پیام نور افزود: این دانشگاه در برقراری عدالت آموزشی در کشور نقش بی بدیلی ایفا کرده است.

وی گفت: شیوه آموزشی تلفیقی در ارائه خدمات آموزش نیمه حضوری و همچنین بهره گیری از روش های نوین آموزشی و آموزش الکترونیکی دانشگاه پیام نور را از دیگر دانشگاه ها متمایز می کند.

فرهادی افزود: امروز دانشگاه های ما نیاز دارند که به عرصه تجاری سازی یافته های علمی و تبدیل آنها به ثروت وارد شوند و این موضوع بدون همکاری بخش خصوصی و حامیان مردمی امکان پذیر نخواهد بود.

وی گفت: امروزه یکی از معضلات اصلی کشور ترافیک و آلودگی محیط زیست است و بنابراین تلاش برای کاهش ترددهای شهری در راستای حفاظت از محیط زیست است و با استفاده از رسانه تعاملی و روش های نوین می توان گام های موثری برای رفع این مشکلات برداشت.

وزیر علوم افزود: دانشگاه پیام نور می تواند با استفاده از رسانه تعاملی در جذب حداکثری دانشجو گام بردارد.

فرهادی با بیان اینکه یکی از اهداف اساسی وزارت علوم تعامل با دانشگاه ها برای جذب دانشجوی خارجی است، گفت: دانشگاه پیام نور با توجه به واحد هایی که در خارج از کشور دارد می تواند فعالیت خود را در این عرصه چند برابر کند.

وی افزود: فراگیری زبان فارسی در سراسر جهان متقاضیان زیادی دارد و شاید بعد مسافت و دسترسی نداشتن به منابع و محتوای آموزشی مانعی برای این افراد باشد اما دانشگاه پیام نور یا دیگر دانشگاه ها می توانند با آماده سازی محتوای آموزش زبان فارسی برای گسترش این زبان در میان غیرفارسی زبانان فعالیت کنند.

فرهادی با اشاره به فعالیت حدود ۴هزار عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور، افزود: این دانشگاه می تواند با استفاده از ظرفیت ها برای ایجاد دوره های جدید و همچنین تولید محتوا گام بردارد.

وی گفت: برنامه ریزی و تولید محتوای مناسب می تواند زمینه آموزش در همه رشته های تحصیلی را که امکان آموزش از راه دور دارند، فراهم کند.

فرهادی افزود: تلویزیون تعاملی یک رسانه برای ارائه مفاهیم آموزشی در قالب تلویزیون است و مخاطب می تواند زمان و محتوا را مدیریت کند.

فرهادی با اشاره به برخی از ویژگی های استفاده از تلویزیون تعاملی افزود: به اعتقاد ما دانشگاه پیام نور باید نقش محوری در ارایه آموزش های خاص و ضمن خدمت در کشور باشد.

وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه تلویزیون تعاملی در دانشگاه پیام نور می تواند گامی موثر در راستای ارتقای فرهنگ عمومی در جامعه باشد، گفت: از رسانه تعاملی می توان علاوه بر تولید محتوای آموزشی برای ارتقای فرهنگ عمومی و ارائه آموزش های لازم درخصوص سبک زندگی ایرانی – اسلامی و حقوق شهروندی استفاده کرد.

رسانه تعاملی دانشگاه پیام نور دسترسی کاربران به منابع درسی و آموزشی رشته های مختلف را در قالب استاد و کلاس درس برای کاربران فراهم می کند و هم اکنون حدود ۵۰۰ ساعت درس برای ۵۴ محتوای آموزشی و منبع درسی رسانه (تلویزیون) تعاملی دانشگاه پیام نور تهیه شده است.

کلید واژه ها: دانشگاه پیام نور – دانشگاه – پیام نور – آموزش – پیام – فرهادی – تلویزیون – رسانه – محیط زیست – زبان – کشور – عالی – فارسی – رشته های تحصیلی – دانشجو – علوم – برنامه ریزی – محمد فرهادی – تولید – امروز – آموزش زبان – وزارت علوم – از راه دور – هیئت علمی – زیست – خبرگزاری – نوین – علمی – محیط – خبرنگار

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn35145820/%D9%86%D9%82%D8%B4-%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D9%84%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.