وظیفه دانشجو، تلاش برای تحقق تمدن نوین اسلامی است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان اصفهان گفت: اگر دولت اسلامی شکل بگیرد، به یاری خدا می توانیم تمدن نوین اسلامی را نیز به جهان عرضه کنیم و جامعه دانشجویی باید به این سمت حرکت کن – از اصفهان، با اشاره به رسالت ها و آرمان های جنبش دانشجویی، اظهار کرد: با توجه به دغدغه های رهبری و آینده ای که برای نظام اسلامی ترسیم کرده و دهه جاری را دهه پیشرفت و گذر از پیچ تاریخی تمدن سازی انقلاب اسلامی معرفی کرده اند، جنبش دانشجویی نیز جدا از جامعه اسلامی نیست و دانشجو به تعبیر شهید بهشتی(ره)، مؤذن جامعه است و باید بیدار باشد و جلوتر از بقیه حرکت کند تا جامعه نیز به دنبال او حرکت کند.

وی افزود: در بحث پیشرفت و تمدن سازی انقلاب اسلامی، ما در حال حاضر در مرحله گفت و گوی تمدنی هستیم و هنوز به مرحله تمدن سازی ورود نکرده ایم، به تعبیر مقام معظم رهبری، ما اکنون باید در اندیشه دولت اسلامی باشیم تا بتوانیم به سمت تمدن اسلامی حرکت کنیم.

اگر دولت اسلامی شکل بگیرد، به یاری خدا می توانیم تمدن نوین اسلامی را نیز به جهان عرضه کنیم و جامعه دانشجویی باید به این سمت حرکت کند.

عمادی ادامه داد: ما الان به شدت نیازمند فعالیت سیاسی مؤثر، نظام مند و تمدن ساز هستیم، فعالیتی که از روی اخلاق و اعتقادات اسلامی شکل گرفته و تقوای اجتماعی در آن رعایت شده باشد تا بتوانیم دولت اسلامی را شکل دهیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان اصفهان، بیان کرد: پیشتازی، از خود فکر داشتن، مقلد و پادوی جریان های سیاسی نبودن، تشخیص صحیح و به موقع و اقدام متناسب با زمان؛ ویژگی ها و شرایطی است که از یک دانشجوی سیاسی انتظار می رود.

وی در پاسخ به این سؤال که چه آسیب ها و خطراتی، جنبش دانشجویی را در وصول به اهداف خود تهدید می کند، گفت: دخالت های احزاب و گروه های سیاسی و نیز دولت ها در فعالیت های سیاسی دانشگاه ها، به شدت آسیب زاست و دانشجو را به پادوی سیاسی دیگران تبدیل کرده است.

وی تصریح کرد: دانشجو به جای اینکه خودش فکر و بصیرت سیاسی داشته باشد، در بسیاری از مواقع نگاهش به جریان ها و احزاب خارج از دانشگاه است، اکنون می بینیم تشکل های سیاسی مرتبا با افراد سیاسی خارج از دانشگاه جلساتی برگزار کرده و از آن ها خط گیری می کنند.

این ها آسیب های جدی را به جنبش دانشجویی و فعالیت سیاسی صحیح دانشجویان وارد می کند.

عمادی با تأکید بر اینکه باید شرایط لازم برای تولید علم و تحول در علوم انسانی در دانشگاه ها فراهم شود، اظهار کرد: اگر دانشجو فعالیت سیاسی صحیح داشته باشد، نسبت به نظام، جامعه و فرهنگ خود دغدغه مند می شود و برای پیشرفت علمی کشور فعالیت مؤثر انجام می دهد، ولی اگر دغدغه صحیح و فعالیت نادرست داشته باشد، بعد از مدتی، دلزده شده و علاقه خود را به ادامه فعالیت ها از دست می دهد.

وی افزود: اگر فعالیت ها صحیح نباشد، نه تنها دغدغه ایجاد نمی کند که دغدغه کش است و فعالیت علمی دانشجو را تحت تأثیر قرار می دهد، همانطور که اکنون می بینیم بعد از فعالیت شدید سیاسی در هر دوره از انتخابات، چون این فعالیت ها صحیح نیست و دانشجو فقط به عنوان پادوی سیاسی احزاب حرکت می کند؛ رکود شدیدی بر تشکل های دانشجویی حاکم می شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان اصفهان با بیان ویژگی های مورد انتظار از یک دانشجوی مسلمان، گفت: مقام معظم رهبری انتظار خود از جوانان را تحصیل، تهذیب و ورزش عنوان کردند.

ورزش رکن سلامتی و ایجاد شور و نشاط در جامعه است.

تحصیل نیز وظیفه اصلی دانشجو محسوب می شود.

از طرف دیگر، دانشجو به خاطر آرمان گرایی خود، بهتر و بیش تر از سایر اقشار مردم می تواند به دنبال تهذیب نفس برود و انجام این کار برای او واجب است.

کلید واژه ها: اسلامی – دانشجو – سیاسی – جنبش دانشجویی – دانشجویی – مقام معظم رهبری – دانشگاه – دانشگاه پیام نور – جامعه – انقلاب اسلامی – دولت – رهبری – اصفهان – نمایندگی – پیام نور – نوین – پیشرفت – جامعه اسلامی – نظام اسلامی – علوم انسانی – شرایط – استان – دانشجویان – پیام – نظام – جهان – اجتماعی – اندیشه – برگزار – تاریخی

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn34878089/%D9%88%D8%B8%DB%8C%D9%81%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88-%D8%AA%D9%84%D8%A7%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D9%82%D9%82-%D8%AA%D9%85%D8%AF%D9%86-%D9%86%D9%88%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.