پژوهشگر تاریخ و حقوقدان: ترامپ روند فعلی سیاست امریکا در خاورمیانه را تغییر می دهد

ترامپ در نظر دارد روال فعلی سیاست آمریکا در منطقه خاورمیانه را تغییر دهد چرا که خیلی نمی توان در علوم سیاسی، – روابط بین الملل را حتمی پیش بینی کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل از” از سنندج، اسعد اردلان عصر شنبه در نشست تحلیل و بررسی ترامپ و تاثیرات سیاسی انتخابات امریکا بر منطقه خاورمیانه که به همت انجمن علمی دانشجویی رامیاران رشته علوم سیاسی دانشگاه پیام نور سنندج در سالن همایش این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: ترامپ با مسأله حقوق بشر میانه ای ندارد و مبنای سیاستش با کشورهای دیگر چه در منطقه خاورمیانه و چه در سطح جهانی، حقوق بشر نیست.

وی با بیان اینکه در سیاست آمریکا به همان مقدار که شخص رییس جمهور تاثیرگذار است، کنگره هم مهم است، گفت: ملت آمریکا احساس برتری و خودنمایی بر سایر ملل دارند که این مهم نیز خود فاجعه آور است.

این پژوهشگر تاریخ گفت: خاورمیانه در سال های گذشته قربانی سیاست گذاری های غرب بوده و خود بیشتر بهانه به دست این سیاست گذاران داده است.

اردلان در ادامه به دو مسأله در روابط فلسطین، ساختارهای مردم نهاد و بحث حقوقی و کیفری اشاره کرد و افزود: جنگ در فلسطین به یک بحث ژئوپولتیکی و سرگرمی در منطقه خاورمیانه تبدیل شده است.

وی افزود: هیچ پیش بینی صددرصدی و حتمی در راستای انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهوری آمریکا نمی شد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: همه دولت ها در جهان به دنبال تامین منافع مالی و امنیت ملی و بین المللی موقعیت خود هستند و راه رسیدن به این سه مورد نشان دهنده انتخاب درست و یا نادرست در این راستا است.

وی گفت: ترامپ در نظر دارد روال فعلی سیاست امریکا در منطقه خاورمیانه را تغییر دهد چرا که خیلی نمی توان در علوم سیاسی، روابط بین الملل را حتمی پیش بینی کرد.

اردلان در پایان گفت: بعد از مسأله برجام، ایران چند پرونده دیگر در کابینه امریکا دارد از جمله آنها پرونده هسته ای و مسأله حقوق بشر است که ترامپ با پدیده حقوق بشر میانه ای ندارد.

انتهای پیام/۷۹۰۲۰/ج۲۰/ http://fna.

ir/PDZBU5 نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: خاورمیانه – میانه – حقوق بشر – منطقه – امریکا – آمریکا – حقوق – پیش بینی – دانشگاه – سیاسی – رییس جمهور – انتخاب – رییس جمهوری آمریکا – پیام – دانشگاه پیام نور – روابط – منتشر – پرونده هسته ای – استاد دانشگاه – خبرگزاری فارس – برگزار – بینی – علوم – فلسطین – رییس جمهوری – سنندج – تاریخ – بین المللی – مردم نهاد – انتخابات

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn34994508/%D9%BE%DA%98%D9%88%D9%87%D8%B4%DA%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%BE-%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF-%D9%81%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AE%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.