گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه های آزاد اسلامی و پیام نور بانه

ایرنا- روز سه شنبه همزمان با روز دانشجو دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور بانه این روز را با حضور دانشجویان و اساتید دانشگاه جشن گرفتند.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایرنا، در آیین روز دانشجو رییس دانشگاه پیام نور بانه گفت: ۱۶ آذر واقعیتی سیاسی و تاریخی است که باید همه مردم کشور و دانشگاهیان از آن درس بگیریم.

بهاالدین رشید زاده افزود: واژه دانشجو و دانشگاه وسیع و پر دامنه و از واژه هایی است که در فرهنگ اسلامی تجلی پیدا می کند.

وی خاطر نشان کرد: دین اسلام درس خواندن را فریضه الهی می داند و به عالمان اندیشمند مباهات می کند و به تقدیس محیط های علمی می پردازد و لزوم توجه و پاسداری از آن را به همه افراد جامعه گوشزد می کند.

این مسئول اظهار کرد: روز دانشجو روز رستاخیز اندیشه ها و روز علم دوستی و حقیقت پرستی است که باید همه ما قدرشناس و قدردان بانیان این روز بزرگ باشیم.

وی افزود: ۱۶ آذر روز استقلال طلبی، آزاد خواهی و روز ایستادگی نخبه گان ملت در برابر استعمار و استبداد بود.

رشید زاده در ادامه به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: به لحاظ دینی مشارکت سیاسی فعال و حساسیت نسبت به سرنوشت به عنوان یک تکلیف حتمی برای دانشجویان و جوانان ضروری است.

وی ادامه داد: دانشجو باید نسبت به سرنوشت خود و جامعه ای که در آن زندگی می کند حساس باشد و نسبت به مسایل داخلی، خارجی و جریان های موجود از بینش و تحلیل سیاسی برخوردار باشد.

او گفت: در نگاه جامعه شناسی به اقشار مختلف جامعه یک اجتماع از دو گروه نخبه و توده تشکیل می شود که نخبه به قشر تاثیر گذار و توده به قشر تاثیر پذیر تبدیل می شود که دانشجویان نخبگان فکری هستند که تحولات اجتماعی را اداره می کنند.

رشید زاده بیان کرد: در انتخابات شوراها که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود نقش دانشجویان بسیار مهم است و دانشگاه و دانشجو عضو جدا نشدنی از انتخابات است که باید اساتید نیز در این امر مهم نقش اساسی خود را ایفا کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت های انجام شده در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: محوطه سازی، تجهیز سالن اجتماعات، بهره گیری از بوفه دانشگاه، تجهیز کتابخانه دانشگاه و دیگر امکانات موجود با همت خیرین و دانشجویان انجام شده است.

رییس دانشگاه پیام نور بانه افزود: دانشگاه پیام نور با انجمن های مردمی شهر جلساتی را در راستای ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه برگزار می کند .

در آیین روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بانه رییس این دانشگاه گفت: ۱۶ آذر نماد مقاومت و ایستادگی دانشجویان در مقابل استکبار غرب بوده و نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران بود.

هدایت فتاحی افزود: ۱۶ آذر فرصتی دوباره برای بررسی هویت تاریخی، ملی و دینی دانشجو پیش روی همگان قرار می دهد.

وی در ادامه به پروژه ساختمان دانشگاه آزاد بانه اشاره کرد و گفت: عملیات احداث ساختمان دانشگاه آزاد بانه از سال۹۲ شروع شده و بخش زیادی از اعتبارات آن توسط خیرین تامین شده و هم اکنون این پروژه رو با اتمام است.

فتاحی اظهار کرد: ساختمان دانشگاه آزاد بانه بیش از ۹۰ درصد رشد فیزیکی دارد و در اوایل سال آینده به بهره می رسد.

در ادامه مشاور فرهنگی دانشگاه آزاد بانه به فعالیت های انجام شده در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: برنامه های فرهنگی و ورزشی دانشگاه آزاد بانه به صورت شهرستان و استانی برگزار می شود.

چیاکو امین وزیری افزود: مسابقه کتاب خوانی، تفصیر قرآن و نمایشگاه معماری از جمله برنامه های بوده که در چند ماه اخیر در این دانشگاه برگزار شده است و امیدوارم بتوانیم در دانشگاه فضایی ایجاد کنیم که دانشجویان در زمینه فرهنگی و ورزشی مشارکت فعال داشته باشند.

وی گفت: اولین همایش منطقه ای ظرفیت های بانه از جمله برنامه های علمی و فرهنگی است که در اسفند سال جاری برگزار می شود و دانشجویان برای شرکت در این همایش باید به واحد فرهنگی دانشگاه مراجعه کنند.

امین وزیری افزود: با همت دانشگاه آزاد اسلامی بانه در آینده تئاتر داسی برای سادیسم زنان برگزار می شود.

وی هآیین تجلیل از نخبگان و چهره های سرشناس بانه از جمله رحیم ذبیحی فیلم ساز مشهور بانه ای، عطا نهایی نویسنده بانه ای و کریم دافعی شاعر را ازجمله برنامه های آینده این دانشگاه عنوان کرد.

آیین روز دانشجو دانشگاه پیام نور بانه در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد و دانشگاه آزاد اسلامی این شهرنیز آیین روز دانشجو را در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار کرد.

بانه در ۲۴۲ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

کلید واژه ها: دانشگاه – دانشجو – دانشجویان – دانشگاه پیام نور – پیام نور – دانشگاه آزاد اسلامی – انتخابات – اسلام – جامعه – اسلامی – دانشگاه آزاد – بانه – انتخابات ریاست جمهوری – پیام – آزاد – سیاسی – انتخابات شوراها – زاده – برگزار – نخبه – رشید – ریاست جمهوری – فرهنگ – آیین – مردم – کتابخانه – خبرنگار – استقلال – اجتماعی – رستاخیز

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn34933521/%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%87

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.