یک فعال سیاسی: برجام صحنه بازنمایی بدعهدی تاریخی آمریکا در حق ملت ایران است

ایرنا- یک فعال سیاسی و وزیر ارشاد دولت دهم در خصوص تداوم تمدید ۱۰ ساله تحریم ایران از سوی آمریکا گفت: برجام صحنه ای برای بازنمایی بدعهدی تاریخی دولت آمریکا در حق ملت ایران است.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، سیدمحمد حسینی سه شنبه شب در گردهمایی دانشجوی انقلابی در دانشگاه پیام نور یزد به مناسبت روز دانشجو اظهار کرد: از ابتدای ورود آمریکایی ها به ایران تا کنون هرچه از آنها دیده شد جز خباثت نبوده حتی در برجام با وجود تعهد ایران و عمل به تعهدات و مهلت رهبری برای مذاکرات بازهم از سوی آمریکایی ها شاهد نقض عهد بودیم.

وی ادامه داد: امروز از رییس جمهور تا دیگر مسئولان کشور همه بر نقض عهد آمریکا با تمدید تحریم های ۱۰ ساله در موضوع نقض برجام اتفاق نظر وجود دارد.

حسینی در خصوص برخورداری دانشجویان از روحیه انقلابی گفت: در پیش از انقلاب بعضی افراد در رکاب امام بوده و سابقه زیادی داشتند ولی پس از انقلاب ریزش کردند با این حال باتوجه به رشد روحیه انقلاب در جوانان، رویش انقلاب بیشتر از این ریزش بود.

وی ایمان، تعهد، اطلاع از تاریخ معاصر و مسائل روز، آگاهی به قرآن و پایبندی به اصول انقلاب را از ویژگی های دانشجوی انقلابی عنوان کرد.

وی نمونه اعلام صریح نظر دانشجویان را در جلسه امروز با جمهور دانست و خاطرنشان کرد: همین امروز دانشجویان در برابر رییس جمهور با شجاعت و صراحت حرف خود را زدند .

وزیر ارشاد دولت دهم درباره اینکه چرا در دوران مسئولیت، مشکلات کشور را نگفته است اظهار کرد: من قبل از انقلاب، دوران دفاع مقدس، مجلس و وزارت، مشکلات و مفاسد را گفته ام و امروز هم اگر می خواستم مثل برخی نمایندگان که به هر صورت می خواهند نماینده باشند عمل کنم، شاید الان هم می توانستم فعالیت خود را ادامه دهم و در مسئولیت باشم ولی تلاش دارم براساس آرمان های انقلاب و امام خمینی(ره) عمل کنم.

حسینی تصریح کرد: دانشجوی انقلابی در عین حالی که مومن و متعهد و دارای اطلاعات روز جامعه و کشور است باید صدای رسا و مطالبه گر مقام معظم رهبری و مردم در مسائل مختلف باشد.

وی با تشریح جریانات حوادث روز دانشجو و شهادت سه دانشجوی دانشگاه تهران اظهار کرد: روز دانشجو نقطه عطفی در تاریخ انقلاب است که در اوج خفقان، این قشر علیه استکبار اعتراض کردند.

حسینی اضافه کرد: در شرایطی که رژیم شاه خودش را مسلط می دانست و رعب و وحشت حاکم بود یک حرکت دانشجویی ایجاد شد و سه دانشجو به خاک و خون کشیده می شوند بنابر این پایه روز دانشجو حرکت علیه استکبار است در حالی که برخی شیفتگان غرب درصدد مصادره این روز هستند.

۱۹۶۸/ ۶۰۱۴/ خبرنگار: محمودرضا رحمانی** انتشاردهنده: کاظم شاملو*
کلید واژه ها: دانشجو – آمریکا – دانشجویان – ایران – آمریکایی ها – حسینی – امروز – تاریخ – رییس جمهور – وزیر ارشاد – آمریکایی – تعهد – دانشگاه پیام نور – دولت دهم – دانشگاه – مقام معظم رهبری – دانشگاه تهران – مشکلات – دولت – تاریخی – کشور – دولت آمریکا – تحریم ایران – اطلاع – رهبری – ارشاد – سیاسی – تحریم – ریزش – وزیر

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn34934703/%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%B5%D8%AD%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%AF%D8%B9%D9%87%D8%AF%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D9%85%D9%84%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.