ادارات سیستان وبلوچستان رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند

ایرنا- ادارات، سازمانها و نهادهای سیستان و بلوچستان روز دوشنبه با ارسال بیانیه ها و پیام های جداگانه رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.

– ادارات سیستان وبلوچستان رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند زاهدان- ایرنا- ادارات، سازمانها و نهادهای سیستان و بلوچستان روز دوشنبه با ارسال بیانیه ها و پیام های جداگانه رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا در بخشی از بیانیه جامعه فرهنگ، هنرو شورای فرهنگ عمومی سیستان وبلوچستان آمده است: رحلت مجاهد نستوه و خستگی ناپذیر دوران سخت مبارزات نهضت اسلامی، شاگرد و یار دیرین امام راحل عظیم الشان (ره)،همراه و همسنگر واقعی و همیشگی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که عمر پربرکت خویش را در راه مبارزه با رژیم ستمشاهی و بعد از پیروزی انقلاب در جهت استقرار و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با خدمت گزاری صادقانه و خالصانه به مردم در سنگرها طی کرد،موجب تاثرو تالم مردم ایران اسلامی گردید.

در بیانیه دانشگاه سیستان و بلوچستان نیز آمده است: عروج ناگهانی مبارز نستوه و یار دیرین امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و یاور روزهای سخت انقلاب، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی که عمر پر برکت خود را در به ثمر نشاندن و بالندگی انقلاب شکوهمند اسلامی سپری کرد، مایه تاثر و تالم ملت قدرشناس ایران را فراهم آورد.

همچنین در بیانه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آمده است: حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی از نخستین روزهای آغاز نهضت اسلامی در کنار سایر مبارزان راه حق بود و در این راه, با تاسی از رهنمودهای رهبر فقید انقلاب از هیچ مجاهدتی فرو گذار نکرد، وی در دوران دفاع مقدس نیز در کنار حضرت آیت الله خامنه ای و به عنوان فرماندهی شجاع, دوشادوش رزمندگان اسلام بود و به عنوان چهره ای شاخص در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی همواره مورد اعتماد و وثوق حضرت امام(ره) قرار داشت تا جایی که در دوران هجوم ناجوانمردانه استکبار و صهیونیسم جهانی به ایران اسلامی, مسئولیت خطیر فرماندهی کل قوا به ایشان تفویض گردید.

دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان نیز با صدوراطلاعیه ای ضمن تسلیت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی اعلام کرد: ارتحال ملکوتی عالم بزرگ و مجاهد انقلابی؛ آیت الله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، یاردیرین امام و رهبری، که عمر پر برکت خود را در شکل گیری واستقرار انقلاب اسلامی سپری کرد، مایه بهت و تاسف عموم ملت شریف ایران از جمله جامعه دانشگاهی گردید.

دانشگاه زابل نیز در بیانیه ای اعلام کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی صحابی صالح و فرزند معنوی امام راحل (ره)، یار دیرین مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، استوانه انقلاب، کوهی از صبر و دریایی از خودگذشتگی بودند که تمام هستی اش را فدای اسلام و انقلاب اسلامی کرد.

اداره کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان نیز در پیامی اعلام کرد: ضایعه درگذشت مرحوم مغفور آیت الله هاشمی رفسنجانی (رحمت الله علیه) موجب تأسف و تأثر عموم علاقه مندان انقلاب و نظام اسلامی و ملت مؤمن و انقلابی کشورمان گردید،نقش پررنگ وارزنده ی آن مرحوم دردوران مبارزه با رژیم ستمشاهی و نیزخدمات ومسئولیت های مهم ایشان دردوران های حساس پس از پیروزی انقلاب برکسی پوشیده نیست ایشان همچنان که مسئولیت های بسیاری از تصمیم گیری های کلیدی کشوررا عهده دار بودند همواره یار و یاور امام و رهبری محسوب می شدند.

همچنین در بیانیه اداره کل آموزش فنی وحرفه ای سیستان وبلوچستان آمده است: امروز ملت ایران و جهان اسلام عالمی روشن بین، سیاستمداری دور اندیش، مجاهدی زجر کشیده و مدیری توانمند را از دست داد که به این زودیهاجای خالیش پرنخواهدشد.

شورای اسلامی شهر و شهرداری سراوان نیز در بیانیه ای اعلام کرده است: ارتحال یار صدیق امام وهمسنگر رهبری مجاهد نستوه ایت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام سردار سازندگی عضو هیئت موسس دانشگاه ازاداسلامی را به محضر مقام معظم رهبری ملت ایران-جامعه علمی دانشگاهی-جامعه روحانیت تسلیت عرض مینماییم.

در بیانیه سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان نیز اعلام شده است: خدمات ارزنده آیت الله هاشمی رفسنجانی آن بزرگ مرد و مبارز خستگی ناپذیر در قبل از انقلاب و در طول دوران مبارزه با رژیم ستمشاهی و تحمل رنجها و شکنجه ها در زندانهای ساواک و پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و در حساس ترین دوران های حیات نظام و انقلاب بر کسی پوشیده نیست.

در بیانیه سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان آمده است: دریغ و افسوس فراوان درگذشت عالم ربانی ، فقیه عالیقدر حضرت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی برای همه ارادتمندان آن مرد بزرگ مصیبتی سنگین و ضایعه ای جبران ناپذیر است، آن بزرگوار که از برجستگان انقلابی و سیاسی معاصر جهان اسلام به شمار می رفتند ، زندگی سراسر ایثار خود را وقف اعتلای جامعه و امت اسلامی کردند.

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان و فرمانداریهای سراوان، زاهدان و خاش نیز اعلام کردند: ارتحال یار دیرین امام عظیم الشأن (ره) و رهبری معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی موجب تأثر و اندوه فراوان گردید، پر واضح است نقش بنیادی این ابر مرد تاریخ ایران در مبارزه با رژیم ستم شاهی، شکل یافتن نهضت بزرگ انقلاب اسلامی به رهبری امام امت و نیز خدمات ارزنده ایشان در مسئولیت های گوناگون سیاسی، هرگز از صفحات تاریخ و حافظه ملت بزرگ ایران پاک نخواهد شد.

اداره کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان، شهردار ایرانشهر، فرمانداری زابل، هیات های مختلف ورزشی استان نیز در بیانیه های مختلف رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و از پیشگامان انقلاب اسلامی که به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش تهران بستری شده بود شامگاه یکشنبه دار فانی را وداع گفت.

۷۳۱۶**۶۰۸۱ دریافت کننده: عصمت جهانی ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی
کلید واژه ها: آیت الله هاشمی رفسنجانی – هاشمی رفسنجانی – آیت الله هاشمی – آیت الله – رفسنجانی – سیستان و بلوچستان – بلوچستان – اسلامی – اسلام – سیستان – هاشمی – دانشگاه – مقام معظم رهبری – تسلیت – ایران – رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، – انقلاب اسلامی – بیانیه – حضرت آیت الله خامنه ای – رییس مجمع تشخیص مصلحت – دانشگاه علوم پزشکی – امام – رهبر – شورای فرهنگ عمومی – آیت الله خامنه ای – ایرنا – رهبری – دانشگاه پیام نور – مجمع تشخیص مصلحت – جمهوری اسلامی

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn35487515/%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%88%D8%A8%D9%84%D9%88%DA%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%AD%D9%84%D8%AA-%D8%A2%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D8%B1%D9%81%D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%B3%D9%84%DB%8C%D8%AA-%DA%AF%D9%81%D8%AA%D9%86%D8%AF

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.