امام جمعه کردکوی در دیدار با دانشجویان دانشگاه پیام نور: دانشجویان در کنار علم آموزی اهل تفکر باشند/ برخورداری شهید مفتح از روحیه

امام جمعه کردکوی با بیان این که اساس دین و علم در فهمیدن و تفکر است نه صرفاً خواندن و حفظ کردن، گفت: دانشجویان در کنار علم‎آموزی اهل تفکر … – امام جمعه کردکوی در دیدار با دانشجویان دانشگاه پیام نور:  دانشجویان در کنار علم‎آموزی اهل تفکر باشند/ برخورداری شهید مفتح از روحیه انقلابی در کنار درجات علمی و فقهی  امام جمعه کردکوی با بیان این که اساس دین و علم در فهمیدن و تفکر است نه صرفاً خواندن و حفظ کردن، گفت: دانشجویان در کنار علم‎آموزی اهل تفکر باشند.

  به گزارش سایت قطره و به نقل ازحیات؛ به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه و شهادت آیت‎الله محمد بهشتی مجموعه‎ای از نمایندگان تشکل‎های دانشجویی دانشگاه پیام نور کردکوی به همراه رییس دانشگاه پیام نور کردکوی ظهر امروز با حجت‎الاسلام موسی شاعری امام جمعه شهرستان کردکوی دیدار و گفت‎وگو کردند.

امام جمعه کردکوی در این دیدار صمیمی با اشاره به شهادت آیت‎الله مفتح، اظهار کرد: در یکی از جملات آمده است که گاهی اوقات اسم با رسم انسان مطابقت می‎کند و گاهی اوقات نیز بالعکس.

حجت‎الاسلام موسی شاعری ادامه داد: شهید آیت‎الله مفتح از جمله افرادی بود که قله‎های علمی و فقهی را در نوردیده بود.

* گلایه از ترمی شدن حوزه‎های علمیه/ اساس علم و دین در تفکر است نه صرفاً حفظ کردن وی با اشاره به ترمی شدن و ایجاد سیستم نمره‎دهی در حوزه‎های علمیه، گفت: سیستم دانشگاه‎ها همانند روال سابق است اما سیستم آموزشی حوزه‎های علمیه دچار تغییر شده است.

امام جمعه کردکوی اضافه کرد: با وجود اینکه سبک حوزه‎های علمیه در گذشته به صورت ترمی و بر اساس نمره نبود اما متأسفانه برخی از بزرگان قم سیستم حوزه‎ها را به سوی ترمی‎شدن و نمره‎دهی سوق دادند.

شاعری با بیان اینکه اساس دین و علم در فهمیدن است نه صرفاً خواندن و حفظ کردن، بیان کرد: کسی که در علم‎آموزی صرفاً به خواندن و حفظ کردن محصور شود فرد مبتکری نخواهد شد.

وی با بیان اینکه امثال افرادی همچون شهید مفتح ضمن درس خواندن اهل تفکر و ابتکار بودند، اذعان کرد: شهید مفتح در کنار برخورداری از درجات اعلی علمی روحیه انقلابی نیز داشتند.

امام جمعه کردکوی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، افزود: قرآن کریم نیز طرفدار شعور و تفکر بوده و این مهم در آیات قرآن کریم و احادیث و روایت تأکید شده است.

شاعری اضافه کرد: متأسفانه فضای امروز کشورمان به سوی مدرک‎گرایی گرایش پیدا کرده است و دانشجو طی دوران تحصیل با اینکه به درجات بالای تحصیلی دست می‎یابد اما در زمینه اشتغال با مشکل مواجه می‎شود.

وی با بیان اینکه کارها بر اساس فهم و عمل انجام‎شدنی است، خطاب به دانشجویان، گفت: حال که فرصت مناسب برای تحصیل علم و دانش و در اختیار شما قرار گرفته است در این راه تنها به دانستن و خواندن درس اکتفا نکنید و در کنار درس خواندن در آن تفکر کرده و حتی در مواقع لزوم به آن اشکال بگیرید.

امام جمعه کردکوی با اشاره به اهمیت استفاده از فرصت‎ها در دین اسلام، یادآور شد: فرصت‎طلبی همیشه و در همه جا بد نیست، انسانی که از فرصت‎ها استفاده صحیح و درست نکند انسان هوشیاری نیست.

شاعری افزود: دانشجویان نیز تا زمانی که موقعیت دارند و در دوران جوانی به سر می‎برند باید برای کسب علم و دانش تلاش کنند و در کنار یادگیری و خواندن اهل تفکر باشند.

رییس دانشگاه پیام نور کردکوی با اشاره به سالروز شهادت آیت‎الله محمد مفتح در ۲۷ آذرماه سال ۱۳۵۸، اظهار کرد: با توجه به شهادت آیت‎الله بهشتی در این روز هر ساله ۲۷ آذرماه به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شده است.

حبیب‎الله نجفی افزود: علت نامگذاری ۲۷ آذرماه به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه علاوه‎بر شهادت آیت‎الله مفتح داشتن ویژگی‎هایی از سوی این بزرگمرد نیز بود زیرا شهید مفتح تحصیلات حوزوی و دانشگاهی را در حد اعلی طی کرده بود.

وی دانشگاه پیام نور کردکوی را از جمله دانشگاه‎های ارزشی دانست و گفت: در دانشگاه پیام نور کردکوی هیچ‎گونه مشکل سیاسی، اخلاقی و رفتاری مشاهده نمی شود و این دانشگاه از اساتید باتجربه و کارمندان ارزشی برخوردار است.

رییس دانشگاه پیام نور کردکوی گفت: دانشجویان و کارکنان دانشگاه پیام نور کردکوی روز وحدت حوزه و دانشگاه را مغتنم شمردند تا به مناسبت این روز از حوزه علمیه کردکوی بازدید کنند و از نصایح ارزشمند امام جمعه کردکوی بهره‎مند شوند.

گفتنی است؛ در این دیدار صمیمی برخی از دانشجویان به بیان دغدغه‎های خود پرداختند و راهکارهایی برای وحدت بین حوزه و دانشگاه و ورود حوزه در دانشگاه مطرح کرده و در پایان نیز دانشجویان به همراه امام جمعه کردکوی از حوزه علمیه رضویه شهرستان کردکوی بازدید کردند.

کلید واژه ها: امام جمعه – دانشگاه پیام نور – دانشجویان – دانشجو – دانشگاه – جمعه – امام – پیام نور – علمی – شهید – دیدار – پیام – قرآن – شهادت – تحصیل – امروز – فقهی – دانشجویی – ابتکار – گزارش – انسان – همراه – محمد – صورت – شعور – وحدت

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn35146545/%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%AC%D9%85%D8%B9%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%DA%A9%D9%88%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D9%86%D8%A7%D8%B1

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.