انجمن علم، تحقیقات و فن آوری در دانشگاه پیام نور استان مرکزی افتتاح شد

انجمن علم، تحقیقات و فن آوری با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری در دانشگاه پیام نور استان مرکزی آغاز به کار کرد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل از، علی اکبر ملکی راد با اشاره به افتتاح انجمن علم، تحقیقات و فن آوری در دانشگاه پیام نور استان مرکزی اظهار داشت: این انجمن دارای مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری است و دبیرخانه آن در ستاد دانشگاه پیام نور استان مستقر است.

وی افزود: این انجمن به منظور تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت و عملیاتی کردن علم و ایده های نو به منظور استفاده در صنعت راه اندازی شده و دفتر مرکزی این انجمن در دانشگاه پیام نور استان مرکزی با مسئولیت جودکی فعال و آماده همکاری با تمامی دانشگاه های استان در حوزه تحقیقات و فن آوری است.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان مرکزی تصریح کرد: این اقدام به همراه دیگر اقدامات انجام شده نظیر راه اندازی و تقویت مراکز رشد و کارآفرینی می تواند در بهبود ارتباط دانشگاه با صنعت و حمایت از ایده ها و ابتکارات دانشجویی موثر واقع شود.

تفاهم نامه همکاری گروه های پژوهشی دانشگاه تفرش با دانشگاه ETS کانادا منعقد شد تفاهم نامه همکاری گروه های پژوهشی دانشگاه تفرش با دانشگاه ETS کانادا به منظور گسترش همکاری ها در زمینه علوم فناوری منعقد شد.

گروه پژوهشی از دانشگاه تفرش با نمایندگان گروه پژوهشی دانشگاه Ecole de Technologie Supérieure (ETS) کانادا تفاهم نامه همکاری های علمی امضا کردند.

این نشست پیرو پیگیری های نماینده و مشاور دانشگاه تفرش در امور بین الملل در آمریکای شمالی، به منظور ایجاد ارتباط و همکاری های علمی دانشگاه های کانادا با دانشگاه تفرش انجام و منجبر به انعقاد تفاهم نامه شد.

در این نشست عضو سابق هیئت علمی دانشگاه تفرش، هدف از انعقاد این تفاهم نامه را تبادل علمی و همکاری های تحقیقاتی مشترک بیان کرد.

جواد جلالی با اشاره به نقشه جامع علمی کشور و اهمیت گسترش همکاری در حوزه های علوم و فناوری با مراکز علمی معتبر بین المللی و سیاست های کلی علم و فناوری در گسترش پژوهش و فناوری گفت: دانشگاه تفرش ظرفیت های علمی زیادی دارد و علاقه مندی برای گسترش و توسعه همکاری های علمی با دانشگاه های خارج از کشور نیز در این مرکز علمی بالا است و بر همین اساس کارگروه های چند تخصصی مشترک با دانشگاه های کانادا در چارچوب قوانین دو کشور تفاهم نامه های همکاری در حال انعقاد است.

وی عنوان کرد: تفاهم نامه اشاره شده بین گروه پژوهشی شکل دهی سوپر آلیاژها به نمایندگی دکتر جهازی عضو هیئت علمی دانشگاه ETS و گروه رباتیک و اتوماسیون به نمایندگی حسین حیدری عضو هیئت علمی گروه مهندسی مکانیک دانشگاه تفرش منعقد شده است.

عضو سابق هیئت علمی دانشگاه تفرش بیان کرد: با انعقاد این تفاهم نامه، زمینه برگزاری سمینارهای تخصصی مشترک، زمینه های تبادل دانشجو در سطح کارشناسی ارشد و دکترا و استاد، برگزاری کنفرانس های و طرح های تحقیقاتی مشترک، راه اندازی شبکه آزمایشگاهی و استفاده از آزمایشگاه های یکدیگر، هدایت دانشجویان توسط اساتید مشترک کانادایی و ایرانی گروه، فرصت های مطالعاتی اساتید و تحقیقاتی کوتاه مدت برای دانشجویان دکترا گسترش می یابد.

جوادی تصریح کرد: دانشگاه تفرش با توجه به ظرفیت این شهرستان با فضای بکر و آرام آن که مهیا برای تحقیق و پژوهش است، درصدد است تا همکاری های علمی و پژوهشی خود با دانشگاه های مطرح خارج از کشور به ویژه در کشور کانادا گسترش دهد.

وی ادامه داد: به همین منظور دانشگاه تفرش در حال مذاکره برای انعقاد تفاهم نامه دیگری بین گروه پژوهشی به سرپرستی علی قریشی مدیسه از دانشگاه University of British Columbia)UBC) کانادا و گروه پژوهشی پایش کمی و کیفی سیالات به نمایندگی محمدرضا برومند از دانشگاه تفرش در زمینه های انرژی های تجدید پذیر و محیط زیست است.

عضو سابق هیئت علمی دانشگاه تفرش اضافه کرد: این تفاهم نامه ها بستر مناسبی برای شکل گیری ارتباطات اعضا هیئت علمی دانشگاه تفرش و انجام طرح های تحقیقاتی مشترک در آینده فراهم کرده است و اساتید و دانشجویان علاقه مند می توانند از این فرصت نهایت بهره را ببرند.

تبریک رییس دانشگاه پیام نور به کسب رتبه برتر فصلنامه پژوهش های رشد دانشگاه پیام نور استان مرکزی فصلنامه پژوهش های رشد و توسعه اقتصادی دانشگاه پیام نور استان مرکزی به نمایندگی از خانواده بزرگ پیام نور و به مدیر مسئولی، هادی غفاری عضو علمی رشته اقتصاد عنوان نشریه علمی- پژوهشی برتر را در چهارمین جشنواره نکوداشت هفته پژوهش کسب کرد.

در قسمتی از این حکم آمده است: با کمال مسرت به نمایندگی از خانواده بزرگ دانشگاه پیام نور کسب عنوان نشریه علمی پژوهشی برتر در چهارمین جشنواره نکوداشت هفته پژوهش و تقدیر از پژوهشگران و فناوران برتر سال ۹۵ را تبریک گفته و تداوم عزت و سلامت، توفیق در گسترش ساختارهای دانایی محور و اعتلای علمی دانشگاه پیام نور را در سایه خدمات پژوهشی و فناوری شما، از درگاه ایزد منان خواستارم.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان مرکزی با تبریک این موفقیت گفت: این نشریه از سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را آغاز کرده و از نخستین شماره به صورت علمی- پژوهشی منتشر شده و در بین بیش از ۱۰۰۰ نشریه و مجله علمی-پژوهشی و علمی-ترویجی فارسی داخلی حائز رتبه نخست ضریب تاثیر با IF=1/413 در مجلات ISC شده و در بین تمامی مجلات و نشریات علمی- پژوهشی اقتصادی، مقام نخست را کسب کرده است.

علی اکبر ملکی راد افزود: فصلنامه علمی پژوهشی پژوهش های رشد و توسعه اقتصادی در راستای بهره مندی از نتایج پژوهش های محققان و دانشمندان کشور که در عرصه علم اقتصاد فعالیت می کنند در سال ۱۳۸۸ موفق به اخذ مجوز انتشار از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.

وی بیان کرد: این فصلنامه از نخستین شماره در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، بانک اطلاعات نشریات کشور(Magiran)، مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID) و پایگاه جهانی (EconLit) نمایه شده است و دبیرخانه این فصلنامه در حال حاضر در دانشگاه پیام نور استان مرکزی قرار دارد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: دانشگاه – دانشگاه پیام نور – استان مرکزی – پیام نور – علمی – استان – کانادا – مرکزی – نامه – تفرش – فناوری – پیام – هیئت علمی – علوم – نمایندگی – افتتاح – صنعت – کشور – وزارت – بین المللی – کارآفرینی – مجوز – دانشجویی – علی اکبر – قوانین – رباتیک – توسعه – گزارش – اهمیت – همراه

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn35262667/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B9%D9%84%D9%85-%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AA%D8%A7%D8%AD

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.