برگزاری کارگاه استفاده از ظرفیت های ذهنی در دانشگاه پیام نور اراک

کارگاه آموزشی استفاده از ظرفیت های ذهنی و شناخت خودآگاهی با هدف آشنایی با مفاهیم خودآگاهی، مهارت های ارتباطی، توانمندسازی در این زمینه و ارتقاء مهارت های روابط بین فردی و تشخیص میزان هوش در دانشگاه پیام نور مرکز اراک برگزار شد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل از، حسن شفیعی با اشاره به اهمیت ظرفیت های مغزی در افراذ اظهار داشت: افرادی مانند انیشتین از ۷۰ درصد ظرفیت مغزی خود استفاده می کردند اما افراد عادی با همین چالش های روزمره تنها از ۵ تا ۱۵ درصد ظرفیت مغزی خود استفاده که باید برای تقویت آن برنامه ریزی کنند.

وی افزود: این تمرینات برای هر یک از نیمکره ها متفاوت است و چون انسان ها بر اساس ویژگی های ذاتی خود دارای غلبه مغزی بوده، تقویت یک نیمکره منجر به رشد نیمکره بعدی نیز می شود.

عضو هیئت علمی رشته روانشناسی و مدرس کارگاه با اشاره به تفکر سیستمی و تصمیم با تمام ظرفیت ذهنی با معرفی سه گروه از تکنیک های فکری برای خلاقیت و تصمیم گیری گفت: دسته ای با نام طوفان فکری وجود دارد که بر اساس سعی و خطا به راه حل می رسد، دسته دیگر که چپ مغزانه است بر اساس تعیین گزینه ها و مسیرهای دستیابی به آن ها عمل می کند.

شفیعی در ادامه تصمیم گیری در ذهن زنان و مردان را متفاوت دانست تصریح کرد: در مردان چند فاکتور محدود ولی به طور عمیق بررسی می شود اما در ذهن زنان تعداد معیارهای مورد بررسی بیشتر ولی این تحلیل در سطح کمتری انجام می شود، خداوند بین دو نیم کره مغز زنان ۳۰ درصد رشته های بیشتری قرار داده به همین سبب در مواردی که نیاز به ارتباط بهتر میان دو نیمکره باشد زنان عملکرد قوی تری دارند در حالی که مردان بر موضوع خود پافشاری می کنند.

وی ادامه داد: خودآگاهی، توانایی شناخت خود و آگاهی از ویژگی ها، نقاط ضعف و قوت و توانایی ها، ناتوانایی ها باشد، بهترین روش برای قوی کردن خودآگاهی آن است که یاد بگیریم از نقاط قوت و توانایی های خود استفاده کرده تا نقاط ضعفمان را بهبود بخشیم.

عضو هیئت علمی رشته روانشناسی و مدرس کارگاه بیان کرد: خودآگاهی یعنی آگاهی یافتن و شناخت اجزای وجود خود از نظر جسمانی، احساسات، افکار رفتار، اهداف و نقاط قوت و ضعف است و بهترین روش برای قوی کردن خودآگاهی استفاده از نقاط قوت و توانایی های خود جهت برطرف کردن نقاط ضعف است.

گفتمان دانشگاهی با موضوع اقتصاد مقاومتی در دانشگاه پیام نور مرکز اراک برگزار شد عضو هیئت علمی رشته اقتصاد و مدرس کارگاه به تبین رویکرد اقتصاد دانش بنیان به عنوان پیشران اقتصاد مقاومتی و بندهای مختلف اقتصاد مقاومتی بر اساس منّویات مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: پویایی برون گرایی و فرصت سازی از جمله ویژگی های اقتصاد مقاومتی است و توجه به آن ضروری است.

علی یونسی افزود: تامین رشد پویا، بهبود شاخص های مقاومت اقتصادی، و دستیابی به اهداف سند چشم انداز بیست ساله از جمله اهداف اقتصاد مقاومتی است.

وی به بررسی اوضاع اقتصادی ایران از سال های قبل از انقلاب اسلامی تاکنون و به اقتصاد ایران و چالش های پیش رو اشاره کرد و گفت: دلایل رکود و صعود اقتصادی کشور را در قالب نمودارهایی با پارامترهای معین توضیح داد.

عضو هیئت علمی رشته اقتصاد و مدرس کارگاه عنوان کرد: علاوه بر خصلت های جهادی، انعطاف پذیری و فرصت سازی می توان از مولد بودن، درون زایی، برونگرایی و پیش رو بودن به عنوان کارکردهای اقتصاد مقاومتی نام برد.

تیم کاراته دختران دانشگاه پیام نور استان مرکزی در مسابقات سوپرلیگ کشور حضور یافت مدیر روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان مرکزی از حضور تیم کاراته دختران دانشگاه پیام نور استان مرکزی در مسابقات سوپرلیگ کشوری خبر داد و گفت: تیم کاراته دختران دانشگاه پیام نور استان مرکزی در مسابقات سوپرلیگ کاراته باشگاه های کشور در سالن کبکانیان تهران با حضور ۱۴ تیم و در دو گروه حضور یافته و به رقابت پرداختند.

مجید زاهدی پویا افزود: تیم دانشگاه پیام نور استان مرکزی با تیم های مقاومت بسیج، جوانه صفادشت، هیئت سمنان، کردستان زنجان و رضوی هم گروه شد و در دور رفت امتیاز بازی با کردستان را از آن خود کرد و در رقابت با تیم مقاومت بسیج بازی را واگذار کرد.

وی افزود: تاریخ بازی برگشت این مسابقات اعلام و این بازی ها در دو گروه و به صورت رفت و برگشت برگزار می شود و همچنین برای نخستین بار دو تیم از دانشگاه پیام نور در این مسابقات حضور دارند.

فراخوان ایده های برتر دانشگاه صنعتی اراک اعلام شد فراخوان ایده های برتر به منظور بهترین ایده برای استفاده از نمایشگاه های دانشگاه صنعتی اراک در راستای ایجاد فضایی صمیمانه برای دانشجویان و اساتید، مطابق با نیازهای دانشجویی و رفاهی، در قالب اجتماعی-فرهنگی و دانشجویی برگزار می شود .

شرکت برای همه صاحب نظران آزاد است و علاقه مندان می توانند به صورت گروهی یا فردی در این فراخوان شرکت کنند.

معیارهای ارزیابی نیز شامل استفاده بهینه از فضای نمایشگاه، نوآوری و ابتکار، استفاده از توانمندی ها، ظرفیت ها و امکانات فرهنگی- اجتماعی ـ ورزشی دانشگاه، استفاده از فضای طراحی بر اساس پایه های portable , modular و خلاقانه و کم هزینه بودن طرح ها است.

ایده برتر توسط کمیته بهره وری دانشگاه معین خواهد شد و به بهترین و کامل ترین ایده ها جوایز ۵ میلیون ریالی اعطا می شود.

علاقه مندان می توانند ایده های خود را در قالب یک فایل pdf حداکثر تا تاریخ ۱۶ د ی ماه به ایمیل arakutnews@gmail.

com ارسال کنند، ارائه مشخصات کامل فنی و اجرایی طرح ها به همراه پیش بینی و برآورد هزینه اجرای طرح الزامی است.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: دانشگاه پیام نور – اقتصاد مقاومتی – اقتصاد – کارگاه – دانشگاه – هیئت علمی – پیام نور – بهترین روش – تصمیم گیری – برگزار – رشته – زنان – مردان – تصمیم – مقام معظم رهبری – متفاوت – پیام – درصد – علمی – بهترین – اراک – برنامه ریزی – شفیعی – فکری – انسان ها – برنامه – خلاقیت – اهمیت – طوفان – گزارش

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn35227689/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B0%D9%87%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DA%A9

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.