برگزاری کرسی آزاد اندیشی دردانشگاه پیام نور مرکز سنندج

.

در این نشست دکتر یعقوب احمدی رئیس دانشگاه پیام نور مرکز سنندج، ضمن تبریک میلاد پیامبر اسلام(ص)، گفت: جامعه دانشگاهی نقش بارز، ملموس و مهمی را در تحقق وحدت جامعه دارد و ما باید در تمامی عرصه ها تساهل، وحدت و استدلال منطقی را تمرین کرده و ضمن بالا بردن آستانه تحمل، محیط دانشگاهی را به تبلور وحدت شیعه و سنی تبدیل نمائیم.

در ادامه این نشست حجت الاسلام عبد المهدی عرب شاهی به دونوع وحدت شکلی و وحدت محتوایی در محیط دانشگاهی اشاره کرد و اظهار داشت: اهل تشیع و اهل سنت روبه یک قبله مشترک نماز می خوانند و پروردگاری واحد و یکتا داشته و ضمن تبعیت از رهنمودهای پیامبر بزرگوار اسلام (ص)، در دستورات دینی خود به شکل منسجم و هماهنگ عمل می کنند.

وی گفت: تحول عظیم اجتماعی در سایه علم اندوزی و وحدت کسب می شود و تضادهای فرهنگی و مذهبی موجود رکود جامعه می شود.

در ادامه دکتر شهریارسعیدیان عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور سنندج گفت: باید معنی و مفهوم وحدت را گسترش داده، نه فقط در مسائل مذهبی، بلکه در کلیت مسائل جامعه باید همصدا و هماهنگ برای پیشرفت کشور عمل نمائیم.

وی با بیان اینکه وحدتی که در استان کردستان وجود دارد، الگویی برای تمام جهان است، گفت : به صراحت می توان این انسجام و یکی بودن را در سراسر دنیا تعمیم داد.

وریا شیخ زکریایی از دیگر اساتید دانشگاه پیام نور سنندج با بیان اینکه ما انتظار داریم این وحدت وانسجام عملی تر و علمی تر در جامعه و سطح دانشگاه نمایان شود گفت: براساس فرموده قرآن کریم، کسی رستگار است که به کتاب وسنت خداوند پایبند باشد.

 

 

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.