مدارس روستایی و حاشیه شهر در اولویت توجه قرار گیرد

ایرنا – فرماندار اسدآباد گفت: در ارتقای کیفیت تدریس ، آموزش ، ساماندهی فضاهای آموزشی و نیز پیاده کردن برنامه های آموزشی و نرم افزاری، – مدارس روستایی و مناطق حاشیه ای در اولویت قرار گیرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروز دوشنبه ایرنا، حسین افشاری در شورای آموزش و پرورش با اشاره به رتبه سیزدهم اسدآباد در کیفیت آموزش مقطع متوسطه در سطح استان افزود: آسیب ها، کمبودها و مشکلات برای ارتقای این جایگاه شناسایی و مورد بررسی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در کنکور امسال ۲۱۷ نفر از دانش آموزان شرکت کننده در دانشگاه های سراسری پذیرفته شده اند که این میزان با برنامه ریزی و تلاش بیشتر قابل افزایش است.

فرماندار اسدآباد با اشاره به برگزاری کلاس های ضمن خدمت و کارگاه های آموزشی برای معلمان و دبیران گفت: این آموزشها باید هدفمند و با محتوای غنی دایر شود تا اثربخشی لازم را داشته باشد.

افشاری با اشاره به کمبود تجهیزات در برخی هنرستان های اسدآباد خواستار هدایت خیرین مدرسه ساز به سمت تعمیر و تجهیز مدارس شد.

وی خاطرنشان کرد: همه دستگاههای مرتبط آموزش و پرورش را یاری دهند تا شاهد بهبود وضعیت آموزشی شهرستان باشیم.

وی همچنین با اشاره به تغییر کتب درسی در سالهای اخیر گفت: امکانات آزمایشگاهی مدارس قدیمی است و با محتوای کتابهای جدید همخوانی ندارد و از این پس دانش آموزان می توانند از آزمایشگاه دانشگاه پیام نور اسدآباد استفاده کنند.

رییس آموزش و پرورش اسدآباد نیز به کمک یک میلیارد رو ۶۰۰ میلیون ریالی خیران اشاره کرد و افزود: علاوه بر این مبلغ مدرسه ای در شهر آجین توسط یکی از خیران در حال احداث است و تا سال تحصیلی آینده بهره برداری می رسد.

رحمان سجادی یادآورشد: عملیات ساخت مدرسه روستای نصرت آباد نیز توسط بنیاد برکت به اتمام رسیده و در دهه فجر امسال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

۱۶ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در اسدآباد به تحصیل مشغول هستند.

شهرستان اسدآباد با ۱۱۰ هزار جمعیت در ۴۵ کیلومتری همدان واقع شده است.

کلید واژه ها: آموزش – آموزش و پرورش – دانش آموز – دانش آموزان – مدارس – آزمایشگاه – روستای – مدرسه – دانشگاه پیام نور – دانشگاه – روستایی – برنامه – برنامه ریزی – ایرنا – حاشیه – تحصیل – کتب درسی – پیام نور – میلیارد – معلمان – دوشنبه – مشکلات – کارگاه – افزایش – سجادی – بنیاد – گزارش – قدیمی – استان – آینده

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn35603293/%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AD%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%87-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%A7%D9%88%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D9%88%D8%AC%D9%87-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D8%AF

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.