مسوول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه پیام نور سنندج: ایجاد وحدت کلمه و حذف تفرقه نیازمند عزم ملی است

مسوول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه پیام نور سنندج گفت: تا همت همگانی در هر عرصه ای نباشد وحدت تحقق نمی یابد و ایجاد وحدت کلمه و حذف تفرقه نیازمند عزم ملی است.

– به گزارش سایت قطره و به نقل از” از سنندج، حجت الاسلام عبد المهدی عرب شاهی ظهر امروز در نشست کرسی آزاداندیشی با محوریت نقش دانشگاه در تحقق وحدت اسلامی در دانشگاه پیام نور سنندج برگزار شد اظهار داشت: هم فکری و راهکارهای این مهم در زمینه وحدت شکلی و وحدت محتوایی در محیط دانشگاهی لازم و ضروری است.

وی بیان کرد: از صدر اسلام تا کنون هنگام رشد و بلوغ این دین مبین توسط پیامبراکرم(ص) که با اصحاب و یارانش مطرح می شد اختلاف نظرات و تفاوت عقیده همیشه وجود داشت و این تضاد و دوگانگی موجب رشد و بالندگی اسلام در طول تاریخ شد.

مسوول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه پیام نور سنندج خاطرنشان کرد: با مروری از صدر اسلام میان مذاهب اسلامی و از زمان پیامبر اکرم(ص)، انسجام و اتحاد میان مسلمانان در سایه وحدت مستدام است و اگر مدیریت ما با عقلانیت همراه باشد به نتایج مطلوبی دست پیدا می کنیم.

عرب شاهی به مباحث محتوایی که اکنون در مورد نقش دانشگاه در تحقق وحدت اسلامی مطرح است اشاره کرد و گفت: در بیان این مباحث و اظهار نظرها کسی با دیگر ناسازگاری ندارد و هدف رسیدن به بهترین شکل وحدت و اجرای آن میان مذاهب اسلامی است.

وی با اشاره به آیات قران کریم افزود: خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر به دست خود آن قوم و هر کنشی واکنشی را به دنبال دارد.

مسوول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه پیام نور سنندج اضافه کرد: برای ایجاد جولان در افکار این مباحث و مطرح کردن این مهم در محیط دانشگاهی و گردهم آمدن علما و صاحب نظران در این راستا حتی به صرف نوشیدن چای هم باشد موضوعیت دارد.

وی با اشاره به اینکه مذهب شیعه و اهل سنت هر دو به ظهور امام زمان واقف و ایمان دارند گفت: امام مهدی (عج) هم نام پیامبر و قریش است و این روایت که هر کس بمیرد و امام زمان خود را نشناسد به مرگ جاهلیت از دنیا رفته که این باور هم در مذهب شیعه و اهل تسنن وجود دارد.

عرب شاهی با بیان اینکه شعار هر مسلمان نماز است افزود: وقتی نماز جماعتی با حضور مسلمانان شیعه و سنی برگزار می شود، باید همدیگر را قبول داشته باشیم و نماز دومی توسط طرفداران هرکدام از این مذاهب نباید خوانده شود.

وی به اهدای خون توسط افراد جامعه اشاره کرد و گفت: این عمل انسان دوستانه همانند ریختن خون در صحن کربلا در راه کمک به مسلمین است و تا همت همگانی در هر عرصه ای نباشد وحدت تحقق نمی یابد.

مسوول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه پیام نور سنندج بیان کرد: شیعه و سنی هردو رو به یک قبله نماز می خوانند با پرستش خداوندی یکتا و واحد و اطاعت و پیروی از دستورات پیامبری خاتم و مشترک در هر دو مذهب در کنار هم سازش و تعاملات گوناگونی در تمامی عرصه ها دارند.

عرب شاهی گفت: نگویید برادران اهل سنت، بلکه آن ها را با جان و دل خطاب کنید، آن ها نفس ما و با هم یکی هستیم، چرا که انسان هیچگاه از نفس خود فاصله نمی گیرد شاید میان برادر فاصله باشد، اما نفس نه و این است معنای وحدت اسلامی که بالاترین هدف جامعه مسلمین است.

وی به سست بودن در بحث فقهی اشاره کرد و افزود: سست بودن در مباحث فقهی ناشی از بی اعتقادی است و اگر در امری اعتقاد داشته باشیم محال است به گمراهی کشیده شویم.

عرب شاهی در پایان بال فرهنگی دانشگاه را علم اندوزی دانست و گفت: تحول اجتماعی و سوق دادن آن به سمت پیشرفت و سرافرازی تنها در سایه علم اندوزی و ترویج این مهم در دانشگاه ها و با ایجاد وحدت میان مذاهب تحقق پیدا می کند.

انتهای پیام /۷۹۰۲۰/صا۴۰ http://fna.

ir/3BTF9M نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: دانشگاه پیام نور – دانشگاه – اسلام – پیام نور – وحدت – نمایندگی – پیام – سنندج – اسلامی – مذاهب اسلامی – رهبری – مسلمان – مسلمانان – نماز – برگزار – شیعه – امام – اهدای خون – مهدی – محیط – طرفداران – اهل سنت – جماعتی – مدیریت – بهترین – تفاوت – اتحاد – اصحاب – انسان – جامعه

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn35178575/%D9%85%D8%B3%D9%88%D9%88%D9%84-%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B1%D9%87%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D9%86%D9%86%D8%AF%D8%AC-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D9%88%D8%AD%D8%AF%D8%AA

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.