مهمترین اقدامات دانشگاه پیام نور در راستای اقتصاد مقاومتی/راه اندازی شبکه آزمایشگاهی شاپنا

افزایش شرکت های دانش بنیان، ساماندهی نیروی انسانی، راه اندازی تلویزیون تعاملی دانشگاه پیام نور (IPTV) و راه اندازی شبکه آزمایشگاهی دانشگاه پیام نور (شاپنا) از مهمترین اقدامات دانشگاه در راستای اقتصاد مقاومتی است.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه جامعه خبرگزاری میزان، علی اصغر رستمی ابوسعیدی در دومین نشست علمی و هم اندیشی اقتصاد مقاومتی که در دانشگاه پیام نور برگزار شد، بیان داشت: در راستای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی دانشگاه پیام نور اقدامات ارزنده ای انجام داده است.

وی تاکید کرد: این دانشگاه با توجه به داشتن قریب به ۷۰۰ هزار دانشجو، ۴ هزار عضو هیئت علمی و۱۰ هزار کارمند، بزرگترین خانواده دانشگاهی دولتی کشور است و با این جمعیت می تواند نقش بسیار سازنده ای در راستای اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

رستمی در ادامه بیان داشت: در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی می توان از افزایش شرکت های دانش بنیان سخن گفت، که در طول یک سال گذشته کار بسیار ارزشمندی انجام گرفته است و ۳۰ شرکت دانش بنیان جدید به جمع شرکت های دانش بنیان اضافه شده است.

رییس دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد: ساماندهی نیروی انسانی یکی از این مواردی است که با تغییراتی که در چارت دانشگاه لحاظ شد، در زمینه چابک سازی نیروی انسانی دانشگاه صورت گرفت و نوعی صرفه جویی است.

این مقام مسئول اضافه کرد: در این راستا بایستی کارهای ارزشمندی انجام دهیم و فرهنگ سازی کنیم چرا که سرنوشت کشور از دانشگاه تعیین می شود.

رستمی ابوسعیدی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باید یک حالت درون گرایی و برون زایی داشته باشد، ابراز کرد: دانشگاه پیام نور در راستای تجاری سازی کارهای خوبی انجام داده که از جمله می توان به تلویزیون تعاملی IPTV اشاره کرد.

وی افزود: علاوه بر اینکه با راه اندازی IPTV در تجارسازی کار خوبی انجام گرفته است، شعار “کتاب همراه، کلاس همراه، استاد همراه” دانشگاه پیام نور نیز تحقق یافت.

رییس دانشگاه پیام نور با تشریح طرح های اجرا شده از محل صرفه جویی های صورت گرفته گفت: سال گذشته ۳۵۰ میلیارد ریال از محل صرفه جویی ها صرف اتمام پروژه های نیمه تمام دانشگاه شد.

علی اصغر رستمی ابوسعیدی اضافه کرد: سال گذشته بیش از ۱۰۶ طرح عمرانی نیمه تمام در راستای صرفه جویی و افزایش بهره وری در دانشگاه پیام نور به بهره برداری رسید و در دهه فجر امسال نیز تلاش می کنیم ۱۰۰طرح عمرانی دیگر به بهره برداری برسانیم.

وی شاپنا را یکی دیگر از اقدامات ارزنده این دانشگاه در راستای اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و ابراز داشت: راه اندازی شبکه آزمایشگاهی دانشگاه پیام نور از اقدامات مهم دیگر دانشگاه است که در تلاش هستیم آن را به شبکه آزمایشگاهی وزارت علوم متصل کنیم.

رستمی همچنین به آزمون های آنلاین ( paper lees) دانشگاه در راستای صرفه جویی اشاره کرد و گفت: حذف کاغذ از سیستم مکاتبات اداری و نیز برگزاری آزمون های انلاین گامهای موثری در راستای اقتصاد مقاومتی و صرفه جویی منابع صورت گرفته و دانشگاه پیام نور در این زمینه نیز پیشرو است.

رییس دانشگاه پیام نور با بیان اینکه این دانشگاه در ۶۲ کشور جهان دانشجو دارد، ابراز کرد: این دانشگاه در راستای رسالت برون مرزی خود به موفقیت های چشمگیری دست یافته است و توانسته است در این زمینه نیز بدرخشد.

کلید واژه ها: دانشگاه پیام نور – دانشگاه – اقتصاد مقاومتی – پیام نور – اقتصاد – پیام – نیروی انسانی – صرفه جویی – افزایش – تلویزیون – علی اصغر – برگزار – هیئت علمی – علمی – صورت – خبرگزاری – شبکه – بزرگترین – کشور – بهره وری – میلیارد – خانواده – پروژه – جامعه – گزارش – جمعیت – فرهنگ – جدید

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn35280931/%D9%85%D9%87%D9%85%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%88%D9%85%D8%AA%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.