بهره برداری از ۸۷ طرح عمرانی و ۲۱ طرح اقتصادی در شاهرود

ایرنا- معاون استاندار سمنان و فرماندار شاهرود گفت: هم زمان با دهه فجر، ۱۰۸ طرح عمرانی و اقتصادی به ارزش ۵۷۰ میلیارد ریال در شاهرود به بهره برداری می رسد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، سید محمد رضا هاشمی پیش از ظهر دوشنبه در نشستی با خبرنگاران، با بیان اینکه این طرح ها برای ۳۶۶ نفر به طور مستقیم اشتغال پایدار ایجاد می کند، افزود: ۴۰ طرح در شهر شاهرود، ۳۵ طرح در بخش بسطام، ۳۰ طرح در بخش مرکزی و دو طرح در بیارجمند اجرا شده است.

وی افزود: ۳۵۲ میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال برای ۸۷ طرح عمرانی و ۲۱۳ میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال برای ۲۱ طرح اقتصادی هزینه شده است.

معاون استاندار سمنان با اشاره به اینکه ۲۴ دستگاه اجرایی در دهه فجر دارای طرح های قابل بهره برداری هستند، گفت: ۱۲ طرح به ارزش ۹۳ میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال در حوزه جهاد کشاورزی و سه طرح با اعتبار ۹۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال متعلق به شهرداری شاهرود است.

هاشمی افزود: برای هفت طرح اداره صنعت، معدن و تجارت ۷۹ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال، هشت طرح اداره آب و فاضلاب روستایی ۷۶ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال، پنج طرح اداره راه و ترابری ۳۶ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال و ۱۷ طرح بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز ۳۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی به پانزدهمین سفر رسمی استاندار سمنان به شهرستان شاهرود در دهه فجر نیز اشاره و تصریح کرد: در این روز علاوه بر چندین طرح صنعتی، دو طرح عمرانی دانشگاه پیام نور شاهرود به ارزش ۳۲ میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال به بهره برداری رسیده و عملیات اجرایی یک مجتمع گردشگری بین راهی نیز آغاز خواهد شد.

فرماندار شاهرود همچنین از پاسخ مثبت استاندار سمنان به درخواست خبرنگاران شاهرودی برای برگزاری نشستی مطبوعاتی خبر داد و گفت: به دلیل حجم بالای کار در دهه فجر، این نشست به سفر بعدی استاندار به شاهرود پس از این دهه موکول شده است.

هاشمی به دیگر برنامه های دهه گرامی داشت پیروزی انقلاب در شاهرود نیز اشاره کرد و گفت: تمام این برنامه ها با محوریت مردم برگزار می شود چرا که آنان صاحبان واقعی این نظام هستند.

وی با بیان اینکه در روز نخست مدیران دستگاه های اجرایی پس حضور در گلزار شهدا و ادای احترام به مقام آنان، با امامان جمعه به عنوان منصوبان ولی فقیه و همچنین خانواده های شهدا دیدار می کنند، یادآور شد: این برنامه ها در سطح بخش ها نیز به همت بخشداران، امامان جمعه، پایگاه های بسیج و دهیاران برگزار می شود.

معاون استاندار سمنان اضافه کرد: برنامه ۱۰ شب، ۱۰ مسجد در شهر شاهرود و یادواره های شهدای انقلاب و دفاع مقدس نیز برای برگزاری در این دهه پیش بینی شده است.

هاشمی همچنین درمورد تخصیص اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان سمنان توضیح داد.

وی با بیان اینکه از ۷۰ طرح مصوب این سفر، ۱۲ طرح متعلق به شاهرود است، اضافه کرد: تاکنون ۶۴۰ میلیارد ریال از اعتبارات سفر ریاست جمهور به استان برای شاهرود تخصیص یافته است.

معاون استاندار سمنان ابراز داشت: برای تامین آب شرب از سد کالپوش به شاهرود ۱۰۰ میلیارد ریال پیش بینی شده و مقدمات این کار در حال انجام است.

هاشمی ادامه داد: برای اجرای قطعه سوم جاده شاهرود- آزادشهر و تقاطع غیر هم سطح مجن نیز ۱۲۰ میلیارد ریال از اسناد خزانه و برای تکمیل محور بیارجمند به چاه جام تاکنون ۲۳ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه برای تکمیل بند خاکی مجن و شبکه آبیاری و زهکشی ، امسال از محل تملک دارایی ۲۰ میلیار ریال درنظر گرفته شده، اضافه کرد: از سفر دولت نیز ۸۰ میلیارد ریال برای سد مجن و زهکشی و شبکه آبیاری پیش بینی شده است.

فرماندار شاهرود با اشاره به پیش بینی ۱۰ میلیارد ریال برای استخر سرپوشیده بیارجمند گفت: برای ساخت مرحله نخست مجتمع ورزشی فرهنگی توانبخشی ایثارگران نیز ۲۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

هاشمی افزود: ۳۰ میلیارد ریال برای تاسیسات فاضلاب شهری، ۶۰ میلیارد ریال برای ساخت خوابگاه دختران و پسران دانشگاه علوم پزشکی، ۱۴۰ میلیارد ریال برای توسعه بیمارستان امام حسین(ع) و دومیلیارد و۵۰۰ میلیون ریال برای تکمیل سالن ورزشی باستانی شاهرود در نظرگرفته شده است.

فرماندار شاهرود به بیش از ۲۲۶ میلیارد تومان اعتبارات شناور بخش کشاورزی استان اشاره کرد و گفت: ۳۷ درصد اعتبارات درنظرگرفته شده برای آبیاری تحت فشار تاکنون در شاهرود جذب شده است.

وی همچنین راه اندازه کارخانه کنسانتره شاهرود را گامی مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: کارخانه های قند و کنسانتره فصلی هستند و نمی توان گفت اگردر فصلی از سال کم تر کار می کنند تعطیل شده اند.

وی ادامه داد: امسال ۵۰۰ تن کیوی برای کارخانه کنسانتره خریداری شده و مشغول فعالیت است.

معاون استاندار سمنان همچنین در بخش دیگر صحبت های خود با بیان اینکه در سال ۹۵ از محل جرایم راهنمایی و رانندگی، ۱۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برای ساماندهی معابر در نظر گرفته شده، افزود: از این میزان بیش از هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در اختیار شهرداری شاهرود قرار خواهد گرفت.

هاشمی تاکید کرد: بنا بر قانون از محل تملک دارایی اعتباری به شهرداری های شهرهای دارای بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت تعلق نمی گیرد، اما در سال ۹۵ میانگین اعتبار دیگر شهرداری های شاهرود همچون بسطام بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

نشست خبری معاون استاندار سمنان روز دوشنبه در فرمانداری ویژه شاهرود برگزار شد و وی در این نشست به پرسش های اهالی رسانه پاسخ داد.

کلید واژه ها: شاهرود – میلیارد – استاندار – سمنان – برگزار – برنامه – اقتصادی – هاشمی – خبرنگاران – معاون – دانشگاه پیام نور – اداره – انقلاب اسلامی – شهدا – هزینه – بنیاد مسکن – دفاع مقدس – جمعه – پیام نور – پیش بینی – گردشگری – دهیاران – شهرداری – شاهرودی – روستایی – دانشگاه – خانواده – کشاورزی – مدیران – اسلامی

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn35839636/%D8%A8%D9%87%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%B9%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D9%87%D8%B1%D9%88%D8%AF

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.