اعزام گروه جهادی دانشگاه پیام نور به روستای میغان نهبندان/ تفکر انقلابی در برخی مسئولان وجود ندارد

عضو فعال بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بیرجند با اشاره به اینکه دغدغه دانشجویان نبود تفکر انقلابی در برخی مسئولان و مدیران است، – جمیل باقرنژاد، دانشجوی رشته مهندسی صنایع دانشگاه پیام نور بیرجند و عضو فعال بسیج دانشجویی با حضور در غرفه خبرگزاری شبستان “در یازدهمین نمایشگاه قرآن کریم خراسان جنوبی با اشاره به اولین تجربه حضورش در اردوهای جهادی در سال ۹۴ اظهار کرد: اردوهای جهادی یکی از صحنه های خدمت به محرومین است که با حضور در مناطق و روستاهای محروم خدمات فراوانی به مردم این مناطق عرضه می شود.

وی با بیان اینکه کسی که یک مرتبه اردوهای جهادی را تجربه کند دفعات بعدی هم حتما می آید، گفت: تاکنون شش بار به مناطق مختلف روستاهای قائن، خوسف و نهبندان رفته ام و بسیار لذت بخشش است و به تمام افراد توصیه می کنیم اگر یک بار شرکت کنید حتماً دفعه بعد خودتان پیشقدم خواهید شد.

این دانشجوی جهادگر با تاکید بر اینکه اردوهای جهادی دورهمی تازه ای است که با مشکلات و روستاهای مختلفی آشنا می شویم و به دنبال راهکار برای حل آن می رویم، افزود: در این اردوها با محرومیت روستاها آشنا می شویم و تمرینی برای خودسازی است.

باقرنژاد ادامه داد: گروه های جهادی دانشجویی در عرصه های عمرانی، علمی و فرهنگی مشغول فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی محرومیت خاصی دارد و این را به عینه در روستاها مشاهده کردیم، گفت: امسال طرح توسعه و آبادانی در شش دهستان خراسان جنوبی وارد مرحله اجرایی شده و گروه های جهادی به این دهستان ها اعزام خواهند شد.

این دانشجوی دانشگاه پیام نور بیرجند از اعزام حدود ۴۰ دانشجو در تابستان امسال به اردوی جهادی خبر داد و عنوان کرد: این دانشجویان در اردوهای سه و ده روزه به روستای میغان نهبندان برای انجام فعالیت های عمرانی، فرهنگی و آموزشی اعزام می شوند.

وی با اشاره به اینکه دغدغه دانشجویان نبود تفکر انقلابی در برخی مسئولان و مدیران کشور است، ادامه داد: متاسفانه فضای سیاسی برخی دانشگاه ها برای موافقان باز است اما برای مخالفان بسته است البته وجود آزادی فضا در دانشگاه بیشتر بستگی به تفکر و آزاداندیشی ریاست دانشگاه دارد.

باقرنژاد به وظایف دانشجویان انقلابی اشاره کرد و گفت: دانشجویان باید نسبت به افزایش اطلاعات و تحقیق و مطالعه دقیق پیرامون مسائل مختلف کشور تلاش کنند و در مسائل فرهنگی به گفته مقام معظم رهبری آنجا که دستگاه مرکزی فرهنگی اختلال دارد؛ آتش به اختیار هستند.

وی در پایان برگزاری نمایشگاه قرآن در ماه رمضان را اقدامی ارزشمند دانست و افزود: امسال حضور انتشارات شهرهای دیگر در نمایشگاه کمرنگ بود.

پایان پیام/۳۷۵
کلید واژه ها: دانشجو – دانشگاه پیام نور – اردوهای جهادی – دانشگاه – دانشجویان – روستاها – خراسان جنوبی – پیام نور – بسیج دانشجویی – دانشجویی – روستاهای – فرهنگی – مسئولان – محروم – اعزام – خراسان – بیرجند – نمایشگاه – پیام – مناطق – محرومیت – مقام معظم رهبری – روستای – مدیران – دهستان – اردوی جهادی – گروه جهادی – آشنا – خبرگزاری – کشور

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn37828331/%D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C-%D9%85%DB%8C%D8%BA%D8%A7%D9%86-%D9%86%D9%87%D8%A8%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D9%81%DA%A9%D8%B1

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.