انقلاب اسلامی معتقد به ایثار آگاهانه مردم است/برگزاری طرح ضیافت اندیشه اساتید بعد از ماه رمضان

مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی گفت: داعش مثل منافقان ابتدای انقلاب است که معتقدند انسانها را بایددر جهالت نگه داشت تا با انتخاب جاهلانه حاضر به انجام جنایات مختلف شوند اما انقلاب اسلامی ایران معتقد به ایثارآگاهانه است.

– ‎حجت الاسلام جواد اکبری مطلق، مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار شبستان ” در یازدهمین نمایشگاه قرآن کریم استان اظهار کرد: در دانشگاه برای اینکه دانشجویان از فضای معنوی دور نباشند برنامه هایی برگزار می شود یک وقتی بودجه و امکانات زیادی داریم بسیار راحت هزینه می شود اما هنر زمانی است که بدون بودجه کار کنیم بنابراین برنامه های خود را بر این مبنا گذاشته ایم که اینجا دانشگاه پیام نور است و ما مأموریم برای این دانشجویان فعالیت داشته باشیم.

وی با بیان اینکه برخی اوقات دانشگاه ها برنامه های کلانی را در کشور اجرا می کنند تا مانور بدهند این در موارد خاصی فرهنگی معنا دارد، افزود: اما ما باید غالب دانشگاه خود را بسنجیم لذا ورود پیدا کردن در مباحث دیگر، شاید ورود پیدا کردن در کار گروه های دیگر باشد علاوه بر اینکه وقتی در کار خود هستیم با توجه به شناختی که وجود دارد کار به نحو بهتری انجام خواهد شد.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دانشجویان این دانشگاه بیشتر نیمه حضوری می آیند، گفت: بنابراین بیشتر برنامه های اردویی و سرمایه گذاری در این خصوص جواب می دهد و توسط دانشجویان استقبال بسیاری می شود.

حجت الاسلام اکبری مطلق به فضای مجازی اشاره کرد و ادامه داد: باید با مهندسی در فضای مجازی عمل کنیم؛ متاسفانه در حال حاضر کانال و گروه های مجازی و کپی برداری و مطالب تکراری وجود دارد که بسیاری از اوقات فرصت خواندن آن را هم نیست.

عدم تولید خوراک محتوایی مناسب در فضای مجازی وی با بیان اینکه اصل تکنولوژی شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، تلگرام و واتس آپ و.

مربوط به دشمن است بنابراین راه های باز و بست آن نیز دست خودشان است، گفت: با تأملی در چگونگی شکل گیری و اهداف آن ما حداقل باید از مهندسی معکوس در این زمینه استفاده کنیم تا این محیط به فرصتی برای پیشرفت اهداف کشور شود.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی بر ضرورت برطرف کردن دغدغه های رهبری در فضای مجازی تاکید کرد و افزود: شعار دادن و تک روی در این زمینه بی تاثیر است و باید با راهکارهای مناسب هنرمندانه در فضای مجازی عمل کنیم.

حجت الاسلام اکبری مطلق با ابراز گلایه از پراکندگی مطالب و عدم تولید و خوراک محتوایی مناسب در فضای مجازی، تصریح کرد: باید این کمبود با نهضت تولید محتوا جبران شود.

وی به طرح ضیافت اندیشه دانشجویان اشاره کرد و گفت: به دلیل انقباض هزینه ای در دانشگاه و دولت در حال حاضر این طرح برگزار نمی شود.

برگزاری طرح ضیافت اندیشه اساتید بعد از ماه مبارک رمضان مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی با بیان اینکه کلاس های آموزشی طرح ضیافت اندیشه اساتید بعد از ماه مبارک رمضان قبل از شروع ترم تابستانی در بیرجند و یا قائن اجرا خواهد شد، یادآور شد: بخش فرهنگی طرح در یاسوج برگزار میشود.

حجت الاسلام اکبری مطلق در ادامه با اشاره به ولادت امام حسن علیه السلام به برخورد امام با گروه های انحرافی اشاره کرد و گفت: گروه خوارج در زمان امام علی السلام شعار لا حکم الا لله را از قرآن گرفتند ولی آنها بر اثر ناآگاهی و جمود فکری که داشتند در تفسیر این جمله اشتباه می کردند.

به گفته وی امام علی علیه السلام با خوارج در جنگ نهروان جنگیدند و عده قلیلی از آنان فرار کردند که پس از پایان جنگ یکی از اصحاب به حضرت گفت: مثل اینکه از شر خوارج آسوده شدیم و تمامی آنان نابود گشتند؟ که حضرت در پاسخ او فرمود: شما گمان کردید که خوارج به کلی نابود شدن و اجتماع، از آنها پاک گردید چنین نیست به خدا قسم که آنها به صورت نطفه هایی که در پشت مردان و رحم زنها به سر می برند و در اعصار آینده هرگاه شاخی از آنان سر درآورد و بریده شود شاخ دیگری سر در خواهد آورد و بریده خواهد شد یعنی هر گروهی از آنان قیام کند سرکوب می شود تا اینکه آخرین جمعیت آنها غارتگران و ربایندگان اموال عمومی گردند .

گروه های انحرافی و تکفیری بدون پشتوانه نمی توانند کاری انجام دهند مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی با بیان اینکه امروز هم وجود گروه های انحرافی و تکفیری در جامعه طبیعی است، افزود: امام صادق می فرماید به رکوع و سجده های طولانی افراد نگاه نکنید، به عقل افراد نگاه کنید .

حجت الاسلام اکبری مطلق با بیان اینکه گروه خوارج در زمان امام حسن علیه السلام سر بلند نکردند اما گروه حرفه ای مکار در اطراف ایشان قرار گرفتند که به راحتی با پول خریده می شدند، ادامه داد: در عصر حاضر نیز گروه های انحرافی وجود دارند اما تا زمانی که پشتوانه نداشته باشند نمی توانند کاری انجام دهند.

اتحادیه عرب یعنی تفرقه بین مسلمانان وی بیان کرد: استکبار جهانی در طول عمر انقلاب آزمون و خطاهای بسیار کرده و به این نتیجه رسیدند که تئوری بدلی برای ایران بیاورند و این در صورتی که پشتوانه حکومتی داشته باشد قابل اجرا خواهد بود لذا می بینید که تحولی در عربستانی که خود را خادم حرمین می داند ایجاد شده و خائن حرمین می شود.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی با اشاره به اینکه حکومت هایی به لحاظ فکری و مالی گروه های انحرافی را تزریق می کنند، گفت: دشمن پله پله جلو می رود و ابتدا به جای اتحاد جهان اسلام گفتند اتحادیه عرب؛ اما این اتحادیه عرب یعنی تفرقه بین مسلمانان بنابراین از ریشه غلط است.

انقلاب اسلامی معتقد به ایثار آگاهانه مردم است حجت الاسلام اکبری مطلق عنوان کرد: اکنون اتحادیه عرب اینقدر خرابی به بار آورده که مسلمانان حاضر نیستند از آنان دفاع کنند به راحتی خودشان اتحادیه عرب را می شکنند.

به گفته وی داعش مثل منافقان زمان ابتدای انقلاب هستند که معتقدند انسان هایی را در سطح خاصی از جهالت نگه دارند و فکرشان را شستشو دهند تا با انتخاب جاهلانه حاضر به انجام این جنایات شوند اما این خلاف انقلاب اسلامی است که معتقد به ایثار آگاهانه مردم است.

صلح امام حسن علیه السلام مقدمه قیام عاشورا شد مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی در ادامه به مظلومیت خاص امام حسن مجتبی(علیه السلام) اشاره کرد و گفت: امام حتی در خانه خود مظلوم بودند؛ ایشان در شرایط زمانی بودند که نتوانستند معارف خود را منتقل کنند و آنقدر فشار علیه مسلمانان زیاد بود که کسی جرأت نداشت به در خانه امام حسن علیه السلام برود لذا از این امام حدیث بسیار کم است.

حجت الاسلام اکبری مطلق با بیان اینکه امام حسن علیه السلام به میزانی در زمان خود محدود شد که به مردم اعلام کرد من نوه پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم هستم هرچه در مورد قرآن می خواهید از من بپرسید اما کسی نزد حضرت نمی رود، گفت:به همین دلیل تاریخ در مورد امام حسن علیه السلام ساکت است و در معرفی ایشان از سخنان سایر ائمه اطهار استفاده شده اما امام حسن علیه السلام کاری انجام داد که تا امروز باقی مانده ایشان صلحی را امضا کردند که به تعبیر شهید مطهری آتش زیر خاکستر است؛ اگر قیام امام حسین علیه السلام جلوه خوبی در دنیا دارد و نیازی به تبیین ندارد به خاطر بندهایی است که امام حسن علیه السلام در صلح با معاویه نوشته است لذا صلح امام حسن علیه السلام مقدمه قیام امام حسین علیه السلام شد.

پایان پیام/۳۷۵
کلید واژه ها: دانشگاه پیام نور – دانشگاه – فضای مجازی – خراسان جنوبی – پیام نور – دانشجویان – مجازی – رهبری – انقلاب اسلامی – برنامه – خراسان – پیام – اکبری – شبکه های اجتماعی – برگزار – اسلامی – سرمایه گذاری – ایثار – بودجه – کپی برداری – ماه رمضان – نمایشگاه – کشور – تکنولوژی – خبرنگار – اجتماعی – واتس آپ – فرهنگی – انتخاب – پیشرفت

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn37851846/%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D8%AA%D9%82%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%AB%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%DA%AF%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%B6%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.