اهدای اعضای یک جوان خوزستانی به سه بیمار زندگی دوباره بخشید

ایرنا – اعضای بدن حجت صالحی دانشجوی رشته روانشناسی دانشگاه پیام نور شهر ترکالکی شهرستان گتوند با رضایت والدین به سه بیمار نیازمند اهدا شد.

– معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت:سه عضو بدن این جوان خوزستانی که با ۲۴ سال سن دچار مرگ مغزی شده بود برای پیوند به بیماران نیازمند اهدا شد.

دکتر مهرداد کلانتریان با قدردانی از اقدام خانواده نوع دوست ، خیر و نیک اندیش این جوان که داوطلبانه اعضای فرزند خود را برای کمک به بیماران نیازمند اهدا کردند افزود:۲ کلیه این جوان مرگ مغزی به ۲ بیمار نیازمند خوزستانی در بیمارستان گلستان اهواز اهدا شد.

وی با بیان اینکه اقدامات اولیه برای اهدای اعضای این جوان مرگ مغزی در بیمارستان دزفول انجام شده افزود:کبد این جوان نیز برای پیوند به یک بیمار نیازمند اهدا شد.

دکتر کلانتریان ضمن اعلام مراتب قدردانی دانشگاه علوم پزشکی دزفول از خانواده این جوان به خاطر این اقدام خیر خواهانه ، بر گسترش و نهادینه شدن فرهنگ اهدای عضو در جامعه با وجود بیماران نیازمند عضو تاکید کرد.

جان محمدصالحی پدر این جوان نیز روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:حجت در روزهای گذشته در حین کار بر اثر سقوط بالابرحمل مصالح در ساختمان از ناحیه سر دچار آسیب دیدگی شدید شده و در بیمارستان بزرگ دزفول بستری شد.

وی افزود: پس از معاینات پزشکی بر روی پسرم و تشخیص مرگ مغزی با رضایت خودم و بررسی درکمیسیون پزشکی جهت اهدا اعضای بدن او به بیمارستان گلستان اهواز انتقال دادیم.

صالحی اضافه کرد: بنده اعضای بدن پسرم را در راه خدا اهدا کردم و از این کار رضایت کامل دارم.

در خوزستان حداقل ۵۰۰ نفر در فهرست پیوند کلیه و ۶۰ نفر پیوند کبد هستند.

شهرستان گتوند با ۷۴ هزار نفر جمعیت دارای دو بخش مرکزی و عقیلی و پنج شهر گتوند ، صالح شهر ، ترکالکی ، سماله ، جنت مکان و نیز ۴۵ روستا می باشد.

کلید واژه ها: بیمار – اهدا – بیمارستان – دانشگاه علوم پزشکی – جوان – مرگ مغزی – خوزستان – دانشگاه – بیماران – دزفول – پزشکی – صالح – صالحی – دانشگاه پیام نور – گتوند – خانواده – خبرنگار – اقدامات اولیه – جمهوری اسلامی – گلستان – دوشنبه – اهواز – ایرنا – آسیب دیدگی – پیوند کلیه – اهدای عضو – خبرگزاری – علوم – کلیه – دکتر

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn37988699/%D8%A7%D9%87%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%B2%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%AE%D8%B4%DB%8C%D8%AF

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.