تیم کبدی تالش جواز حضور در لیگ برتر را کسب کرد

ایرنا – رییس هیات ورزشی کبدی تالش گفت: جواز حضور تیم ما در لیگ برتر ایران صادر شده و برای حضور مقتدرانه در رقابت های کشوری به حامیان مالی و حمایت مسئولان نیاز داریم.

– حداد رحیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خاستگاه این رشته در گیلان، تالش است و ورزشکاران آن در کشور مطرح هستند و امیدواریم با حمایت مسئولان، تنها سهمیه ورزشی تالش در رقابت های ملی از دست نرود و بازیکنان ملی کبدی را با ورزشکاران تالش افزایش دهیم.

وی اظهار کرد: ورزش کبدی تالش از سال ۸۲ فعال شد و در سال ۸۵ زیر نظر دانشگاه پیام نور این شهرستان ادامه فعالیت داد و در لیگ ساحلی، مقام سوم را کسب کرد و در لیگ سالنی جزو شش تیم برتر شده است.

وی ادامه داد: با توجه به هزینه بر بودن شرکت در مسابقات لیگ کشور، در دوره های گذشته تیم کبدی تالش از لیگ برتر به لیگ دسته یک تنزل کرده بود.

رحیمی ادامه داد: از ۱۲ ورزشکار این رشته ۷ نفر عضو اصلی و ۵ نفر ذخیره هستند و در سالن رزمی شهدای شهید زمانیان تمرینات و فعالیت خود را انجام می دهند.

رییس اداره ورزش و جوانان تالش نیز از اختصاص زمین به این رشته در ورزشگاه پوریای ولی خبر داد و گفت: اداره ورزش و وجوانان تالش به اندازه توان خود از این رشته حمایت می کند.

افخم حمدالله پور ادامه داد: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان برای غنی سازی اوقات فراغت رده های مختلف سنی، آموزش رشته های ورزشی دایر خواهد شد.

تالش با بیش از ۲۰۰ هزار نفرجمعیت به فاصله ۱۱۰ کیلومتر در غرب مرکز استان گیلان قرار دارد و در این شهرستان چهار هزار و ۶۰۰ ورزشکار شامل یک هزار و ۱۲۵ زن و سه هزار و ۴۷۵ مرد در ۳۰ هیات ورزشی فعالیت می کنند.

کلید واژه ها: ورزش – تالش – ورزشکار – لیگ برتر – کبدی – ورزشی – رشته – ورزشکاران – دانشگاه پیام نور – حمایت – مسئولان – لیگ برتر ایران – ورزش و جوانان – کشور – جوانان – اوقات فراغت – رحیمی – ایرنا – گیلان – اداره – بازیکنان – سالن – چهارشنبه – پیام نور – غنی سازی – مسابقات – تابستان – ورزشگاه – دانشگاه – خبرنگار

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn37907120/%D8%AA%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D8%A8%D8%AF%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%B4-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%B2-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D9%84%DB%8C%DA%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1-%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%DA%A9%D8%B1%D8%AF

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.