رمضان فرصتی برای دستیابی به اهداف والای تربیتی فرزندان

عضو هییت علمی دانشگاه گفت: باید ازماه مبارک رمضان برای دستیابی به اهداف والای تربیتی و اخلاقی درراستای خودسازی فرزندان استفاده وبتوانیم با آموزش صحیح ودرست انان رادر مسیرتوجه به خدا و پایبندی به اعتقادات دینی قراردهیم.

– حجت الاسلام محمد رضا ضمیری عضو هییت علمی دانشگاه پیام نور قم در گفتگو با خبرگزاری شبستان “در قم با اشاره به تاثیرات اجتماعی ماه مبارک رمضان در خودسازی وتربیت فرزندان گفت: ماه رمضان فرصتی ارزشمند برای والدین است تا درخصوص شیوه درست تربیتی و تعلیم دین و آموزه های ارزشمند اخلاقی به فرزندانشان اموزش دهند.

وی افزود: عبادت و توجه به خداوند همواره در وجود هر فرد و انسانی به طور ناخودآگاه وجود دارد و نمی توان کسی را مجبور به عبادت کرد بلکه باید با استفاده از شیوه های درست تربیتی و اخلاقی حس عبادت و توجه به خداوند را در آنها تقویت کرد تا انها بتوانند به خودسازی وخودشناسی دست پیدا کنند.

حجت الاسلام ضمیری ادامه داد: تقویت این نوع باوریعنی عبادت وتوجه به خداوند باید به بهترین شکل اخلاقی و بدور از هر گونه زور و جبری در انجام فرایض دینی از جمله نماز و روزه چرا که اگر این امر به درستی صورت نگیرد فرزندان به محض غفلت والدین از انجام آن خودداری می کنند.

عضو هییت علمی دانشگاه پیام نور قم تصریح کرد: فرزندان با دقت به اعمال و رفتار والدین خود نگاه می کنند و اگر ببیند خانواده نسبت به انجام فرائض دینی خود پایبند هستند و با پرهیز از سختگیری و اجبار آنها را به امر نماز وروزه تشویق می کنند قطعا تمایل فرزندان نسبت به انجام فرائض دینی بیشتر خواهد شد.

حجت الاسلام ضمیری با اشاره به بسترهای آموزشی و تاثیر گذارماه رمضان در تربیت وخودسازی فرزندان اظها داشت: بهترین فرصت برای تربیت و جذب فرزندان به نماز و روزه ماه مبارک رمضان می باشد چرا که حضور آنان در مراسم و جلسات دعا با توجه به فضای معنوی این ماه می تواند خاطرات خوشی را برای آنان رقم زده و تمایل و توجه فرزندان نسبت به عبادت را تقویت و ماندگار سازد.

وی خاطر نشان ساخت: هرچند فرزندان در سنین خاصی به بلوغ معنوی و تکلیف شرعی می رسند اما نمی توان از تربیت دینی و مذهبی آنها غافل بود چرا که باید فرزندان را از سنین کودکی با بهره مندی از شیوه های درست اخلاقی با آموزه های دینی و تکالیف شرعی آشنا سازیم تا بتوانیم در سنین بالاتر اثرات ماندگار آن رادر راستای تربیت فکری ودینی واسلامی شاهد باشیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور قم عنوان کرد: جامعه حاضر دارای کنش های درست و نادرست فرهنگی و اجتماعی است که اگر ما نتوانیم آموزش مسائل مذهبی و ریشه های اعتقادی فرزندان رادر جامعه حاضر از همان داوان کودکی، مستحکم نمایم در آینده شاهد تنش و کشمکش های رفتاری و اعتقادی آنها در زندگی خواهیم بود.

حجت الاسلام ضمیری در پایان گفت: باید از ماه مبارک رمضان برای دستیابی به اهداف والای تربیتی و اخلاقی در راستای خودساز وخودشناسی فرزندان استفاده کنیم وبتوانیم با آموزش صحیح ودرست تربیت وپرورش در مسیر توجه به خدا، تمایل قلبی به عبادت و پایبندی به اعتقادات دینی قرار دهیم .

پایان پیام/۳۴۸
کلید واژه ها: فرزندان – تربیت – دانشگاه پیام نور – ماه مبارک رمضان – رمضان – پیام نور قم – درست – دانشگاه – پیام نور – والدین – ماه رمضان – علمی – مبارک – اجتماعی – ماندگار – پیام – نماز – بهترین – آموزش – سنین کودکی – هیئت علمی – خبرگزاری – نشان – خانواده – فرهنگی – شبستان – تعلیم – رفتار – تشویق – مراسم

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn37834497/%D8%B1%D9%85%D8%B6%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%B5%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%A7%D9%87%D8%AF%D8%A7%D9%81-%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D8%B2%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.