همه سمت های رضا دادویی؛ از بنیاد رودکی و تالار حافظ تا انجمن موسیقی!/ سه استعفا و چهار سمت

رضا دادویی که این روزها به عنوان مدیر اجرایی انجمن موسیقی ایران معرفی می شود، طی سه سال گذشته سه سمت در حوزه تئاتر داشته که از همه آنها استعفا و یا به تعبیر برخی دیگر برکنار شده است.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار موسیقی فارس، رضا دادویی متولد ششم بهمن ماه ۱۳۵۵ دارای مدرک کارشناسی ارشد سینما تئاتر از دانشگاه سوره است.

وی مدرس دانشگاه پیام نور بوده و نویسندگی و کارگردانی را نیز در سبقه کاری خود دارد.

-سمت اول و استعفای اول با روی کار آمدن حسین طاهری-مدیر سابق مرکزهنرهای نمایشی- فعالیتش را به عنوان رییس شورای نظارت و ارزشیابی مرکز هنهای نمایشی آغاز کرد و در نهایت طی اختلافاتی که با مدیر مرکز هنرهای نمایشی ارشاد پیدا کرد، از سمتش برکنار شد و به تعبیر دیگری استعفا کرد.

او در همان زمان طی اظهار نظری گفت: از آنجا که به مدیر جدید حق می دهم بخواهد با افراد جدیدی که متناسب با دیدگاهش هستند کار کند، دستور رسیده مبنی بر کناره گیری از ریاست شورای نظارت و ارزشیابی را پذیرفتم.

من نیز ترجیح می دهم خیلی از حرفها را در دل نگاه دارم و یا شاید در زمان دیگری آن را به زبان آورم.

-سمت دوم اما این استعفا تازه آغاز کار دادویی بود او در ادامه طی حکم بهرام جمالی به عنوان مشاور اجرایی بنیاد رودکی در حوزه هنرهای نمایشی منصوب شد.

در بخشی از متن این حکم آمده بود: نظر به تجارب ارزنده جنابعالی در حوزه های اجرایی و مدیریتی تئاتر به موجب این حکم به عنوان مشاور اجرایی بنیاد رودکی در حوزه هنرهای نمایشی منصوب می شوید.

-و سمت سوم! اما در ادامه دادویی به عنوان مدیر تالار حافظ هم منصوب شد و یک سمت جدید گرفت.

یکی از اقدامات دادویی در تالار حافظ اجرای برنامه شب شنبه ها به تهیه کنندگی خودش بود! این برنامه تا زمان حضور دادویی هر هفته در تالار حافظ اجرا شد تا همگان شاهد بهره برداری شخصی یک مدیر دولتی از زیرمجموعه اش باشند.

-استعفای دوم و سوم در ادامه اما دادویی از سمت های دوم و سومی که وزارت ارشاد دولت یازدهم در اختیارش گذاشته بود هم استعفا داد.

او درباره این اتفاق گفته بود: متاسفانه مقاومت هایی در مجموعه بنیاد رودکی کار را سخت کرد به طوری که باعث شد کارها آن طور که دوست داریم پیش نرود بنابراین صلاح را بر این دیدم حالا که نمی توانم عنصر مفیدی برای این فضا باشم کناره گیری خودم را اعلام کردم که زیاد مزاحم نباشم.

متاسفانه در این مدت مشورت هایم راهگشا نبود و دوستان سیاست هایی در مجموعه بنیاد رودکی دارند که با نگاه های بنده هم خوانی ندارد.

-سمت چهارم اما استعفاهای دوم و سوم دادویی باز هم پایان کار نبود و او اینبار به طور کلی ژانر کاری اش را عوض کرد و وارد عرصه موسیقی شد! بله دادویی هم اکنون به عنوان مدیر اجرایی انجمن موسیقی ایران فعالیت می کند! بدون حتی یک روز سابقه کاری در حوزه مدیریت موسیقی! به هرترتیب طی این سال ها مدیران معاونت هنری ارشاد نشان داده اند که تنها اولویتی که تعیین کننده است، روابط است و بس! و گرنه چرا یک مدیر طی دو سال باید از سه سمت دولتی استعفا کند و دوباره باز در شمایلی دیگر پست دولتی بگیرد؟ این اصل مدیریت گردشی معاونت هنری وزارت ارشاد دقیقا از دل کدام اصول مدیریتی علمی بیرون آمده است؟ چرا باید یک مدیر ناموفق چندباره و چندباره علی زغم کارنامه ای پر سوال دوباره به کار گرفته شود؟ آن هم در قبال شخصی که نشان داده بلد است چطور از امکانات دولتی به نفع خود بهره برداری کند.

پروژه شب شنبه ها یک از نمونه از همین سواستفاده های شخصی است.

یا به عنوان نمونه دیگر می توان از کارگاه آموزشی جدید بنیاد رودکی با حضور رضا دادویی سخن گفت! دادویی که معتقد بود نگاه مدیران بنیاد رودکی با او هم خوانی ندارد حالا قرار است پرش دوباره ای به هنر تئاتر داشته باشد و با مشارکت این بنیاد کارگاه ایده تا اجرا؛ بدن کاتالیزور حرکت را در تالار حافظ برگزار کند! تجربه نشان داده که مدیران معاونت هنری چندان به اصل تکرار نکردن یک اشتباه قائل نیستند و وضعیت کماکان به همان منوال گذشته ادامه دارد.

-استعفای چهارم و سمت پنجم .

انتهای پیام/ http://fna.

ir/DIF5U نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: استعفا – مدیر – بنیاد – موسیقی – حافظ – منصوب – تئاتر – دانشگاه پیام نور – دانشگاه – کارشناسی ارشد – برنامه – برکنار – جدید – دولت یازدهم – وزارت ارشاد – شورای – نظارت – ارشاد – مشاور – مدیر دولتی – هایی – دولت – پیام نور – خبرنگار – مقاومت – سینما – وزارت – گزارش – ایران – سوره

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn37792401/%D9%87%D9%85%D9%87-%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%B6%D8%A7-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%B1%D9%88%D8%AF%DA%A9%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.