گسترش بی قاعده دانشگاه های غیرانتفاعی؛ سیاست غلطی که اجرایی شد

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور ابهر گفت: دانشگاه های غیرانتفاعی که امروز شاهد تعطیلی اغلب آن ها هستیم، حاصل سیاست های غلطی بود که در دولت قبل بدون توجه به آمایش جمعیتی اجرایی شد.

– گسترش بی قاعده دانشگاه های غیرانتفاعی؛ سیاست غلطی که اجرایی شد عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور ابهر گفت: دانشگاه های غیرانتفاعی که امروز شاهد تعطیلی اغلب آن ها هستیم، حاصل سیاست های غلطی بود که در دولت قبل بدون توجه به آمایش جمعیتی اجرایی شد.

جعفر عابدینی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این مطلب اظهار کرد: فصل تابستان دوره تعطیلی علم و مطالعه نیست و دانشجویان می توانند در این فصل نیز مطالعات علمی، پژوهشی خود را ادامه دهند.

وی افزود: البته این زمینه با توجه به در دسترس بودن منابع در حوزه علوم انسانی از طریق اینترنت و کتابخانه های مجازی که در اختیار علاقه مندان قرار دارد با سهولت بیشتری فراهم است و دانشجویان رشته های فنی و حوزه هایی که نیاز به آزمایشگاه و محیط های صنعتی دارند قدری با محدودیت در زمینه فعالیت های عملی روبه رو هستند که دسترسی به این گونه زیرساخت ها در دانشگاه های بزرگ و مطرح کشوری در دسترس است و معمولا دانشجویان مراکز کوچک از این امکانات در حد مطلوب برخوردار نیستند.

عابدینی با اشاره به فعالیت دانشگاه های غیرانتفاعی که در دولت نهم و دهم بدون توجه به آمایش جمعیتی، مورد توجه دولت بود، گفت: در این دوره و بدون توجه به شرایط جمعیتی، تاسیس این دانشگاه ها مورد توجه بود و امروز به دلیل کاهش دانشجویان، بسیاری از این واحدها تعطیل و تعدادی از فعالان و سرمایه گذاران علمی -فرهنگی تبدیل به بدهکاران بانکی شده اند.

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور ابهر با بیان اینکه توجه به زمینه فعالیت های علمی یکی از مولفه های مهم در توسعه جوامع بشری است، تاکید کرد: با توجه به فضای فیزیکی واحدهای آموزشی غیرانتفاعی که در حال حاضر تعطیل شده اند و در راستای استفاده بهینه از آن ها به عنوان مراکز پژوهشی و پایگاه ها فناوری و .

با کمک و هدایت دولت می توان اقدام هایی در راستای توسعه علمی هر منطقه، با توجه به امکانات آماده ای که بلااستفاده مانده اند، انجام داد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دانشگاه – غیرانتفاعی – دانشگاه پیام نور – دانشجویان – علمی – هیئت علمی – تعطیل – پیام نور – دولت – تعطیلی – پیام – دولت قبل – امروز – عابدینی – بدهکاران بانکی – سرمایه گذاران – دولت نهم و دهم – علوم انسانی – توسعه – آزمایشگاه – هایی – کتابخانه – تابستان – خبرنگار – اینترنت – مطالعه – فناوری – سرمایه – مجازی – بانکی

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn37741362/%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B4-%D9%82%D8%A7%D8%B9%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%B9%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%BA%D9%84%D8%B7%DB%8C-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.