از مجلسی که با رانت بسته شده انتظار حرکت در راستای منافع ملی را نباید داشت

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون گفت: متاسفانه از مجلسی که به گفته خودشان با پول و رانت بسته شده نمی توان انتظار حرکت در راستای منافع ملی را داشت و نتیجه آن می شود که طرح قرارداد توتال بدون توجه به نکات منفی آن تصویب می شود.

– محمد علی عطایی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون در گفت وگو با خبرگزاری دانشجو، در خصوص قرارداد نفتی ipc بیان داشت: اگرواقعا منافع ملی قرار است تامین شود چرا جزییات را در اختیار مردم قرار نمی دهند،تا مردم در جریان قرار گیرند زیرا این کار باعث تقویت وجهه دولت در بین مردم می شود.

وی اظهار داشت: هرچه قرارداد محرمانه نگه داشته شود آن هم در وضعیتی که منعقد کننده قرارداد سابقه ای چون کرسنت وطرف مقابل هم سابقه پرداخت رشوه حدود ۶۰ میلیون دلاری به مسئولان نفتی ایران به اسم مشاوره دارد.

عطایی افزود: میادینی که به شرکت های اروپایی داده میشود وضعیت مطلوب تری نسبت به میادینی که به شرکت های داخلی داده میشود دارند.

وی درخصوص ادعای انتقال تکنولوژی در این قرارداد گفت: چگونه تکنولوژی وارد و از ظرفیت داخل استفاده میشود درحالی که شرکت ایرانی بعنوان پیمانکار دست دوم وکارگرشرکت خارجی وارد قرارداد شده است.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: ازنکات مهمی که باید در این قرارداد به آن توجه شود این است که ما پس از ۱۰۰سال ورود به عرصه نفت و بدست آوردن توانمندیهایی در این زمینه عرصه را دوباره به شرکت های خارجی واگذار می کنیم که نه تنها تکنولوژی وارد نمی شود بلکه باعث رکود وفلج شدن قسمت بومی این صنعت میشود ونتیجتا پس از خروج شرکت های خارجی نه تنها تکنولوژی انتقال داده نشده؛ بلکه همین توان داخلی هم از بین رفته وهمچنین، برداشت از منابع انحصاری ما را قبل از منابع مشترک فعال می کند و این یعنی اینکه ما خیلی زود به بی نفتی خواهیم خورد.

وی در ادامه بیان داشت: متاسفانه از مجلسی که به گفته خودشان با پول و رانت بسته شده نمی توان انتظار حرکت در راستای منافع ملی را داشت و نتیجه، آن می شود که این طرح بدون توجه به نکات منفی آن تصویب میشود.

وی در پایان گفت: قرارداد کرسنت هم نمونه ای از همین بوده و نتیجه آن هم محکومیت ایران در دادگاهای بین الملی و پرداخت هنگفت جریمه های مالی وهمچنین فسادی که در تیم نفتی بود، که بر همگان آشکار شد.

کلید واژه ها: قرارداد – تکنولوژی – دانشگاه پیام نور – بسیج دانشجویی – دانشجویی – انتظار – نفتی – پیام نور – ایران – دانشگاه – انتقال – کازرون – مردم – رانت – بسته – انتقال داده – عطایی – کرسنت – بسیج – منفی – خبرگزاری – پیمانکار – پیام – مسئولان – اروپایی – ایرانی – برداشت – تامین – توتال – جریمه

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn38369253/%D9%85%D8%AC%D9%84%D8%B3%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AA-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B8%D8%A7%D8%B1-%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%A7%D9%81%D8%B9-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D9%86%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.