افرادی با تغییر در اساسنامه پیام نور قصد محدود کردن این دانشگاه را دارند

جمعی از دانشجویان، کارمندان و اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور طی بیانیه ای اعلام داشتند: این دانشگاه در برهه ای از زمان، فشار داوطلبان ورود به آموزش عالی را از دوش وزارت علوم برداشت و اعضای هیات ‏علمی و کارمندان آن با ایثار و فداکاری، – زحمات طاقت فرسایی متحمّل شدند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، جمعی از دانشجویان، دانش آموختگان، کارمندان، اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور در جهت لغو تغییر اساسنامه بیانیه ای صادر کردند.

متن بیانیه به شرح ذیل است: بسم الله الرّحمن الرّحیم جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهور نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی سلام علیکم دانشگاه پیام نور به عنوان مولود انقلاب شکوهمند اسلامی و در جایگاه یکی از نهادهای آموزش عالی ایران، خدمات شایسته ای در امور ‏آموزشی پژوهشی و فرهنگی در اقصی نقاط میهن اسلامی ارائه داده است.

این دانشگاه از یک سو نقش به سزایی در “توسعه عدالت آموزشی” ‏در نقاط محروم داشته و از سوی دیگر با توزیع مراکز دانشگاهی آن در همه نقاط کشور در “تحکیم فرهنگ بومی” و جلوگیری از ‏‏”مهاجرت” ساکنان شهرهای کوچک به کلانشهرها، گامهای مهمی در “توسعه متوازنِ” اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور برداشته است‎.

از طرفی اسناد فرادستی علمی کشور مانند سند چشم انداز توسعه، نقشه ی جامع علمی و برنامه ششم، دلالت بر توسعه ی علمی ایران برای حضور ‏مقتدرانه در عرصه ی تولید علم جهان دارند و انتظار می رود دانشگاه پیام نور با دارا بودن شمار کثیری از اعضای هیات علمی توانمند در این ‏راستا مورد حمایت قرار گیرد نه اینکه با محدودیت روبه رو شود.

‏ نیک می دانید که این دانشگاه در برهه ای از زمان، فشار داوطلبان ورود به آموزش عالی را از دوش وزارت علوم برداشت و اعضای هیات ‏علمی و کارمندان آن با ایثار و فداکاری، زحمات طاقت فرسایی متحمّل شدند.

اینک روا نیست که با برخورد سلیقه ای و غیرکارشناسیِ ‏عده ای، “دانشگاه مردمی پیام نور” به نفع دانشگاه های غیر انتفاعی و پردیس های خودگردان محدود شود‎.

‎ متأسفانه برخلاف فلسفه ی انقلاب اسلامی که بر اساس حاکمیت آرای ملت و توسعه ی درون زا شکل گرفته است و بدون توجه به خواسته های ‏اعضای هیات علمی، کارمندان و دانشجویان دانشگاه و واقعیات علمی ملی و جهانی، کسانی قصد دارند با تغییر در اساسنامه ی دانشگاه، ‏محدودیتهای عمده ای برای آن به وجود آورند؛ از جمله حذف دوره دکتری -که بدون تردید با وجود بیش از ۲۵۰ استادتمام و دانشیار و ‏‏۱۳۰۰ استادیار، امری غیر کارشناسی بوده و تصمیمی کاملاً غیراصولی است.

همچنین تغییر نظام آموزش ترکیبی (حضوری الکترونیکی) به ‏آموزش مجازی محض، با واقعیات موجود در جامعه ی علمی کشور و آموزش عالی در سطح جهان ناسازگار است و می تواند به افت ‏تحصیلی، در سرازیری سقوط قرار گرفتن رشد علمی و همچنین نزول دانشگاههای کارآفرین منجر گردد.

آن هم دانشگاهی که باید اذعان ‏نمود جمع گسترده ای از دانش آموختگان آن، جزء رتبه های برتر آزمون های مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های برتر داخل و خارج از ‏کشور می باشند.

‏ در مجموع به زعم ما دانشجویان، کارمندان و اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور، در روزهای پایانی دولت یازدهم، هرگونه تغییر در ‏اساسنامه ی این دانشگاه، امری ناصواب وعجولانه به شمار می آید‎.

ازهمین رو از ریاست محترم جمهور منتخب، جناب دکتر حسن روحانی، کلیه ی نمایندگان محترم مجلس به خصوص اعضای محترم کمیسیون ‏آموزش عالی، و نیز از کلیه ی دلسوزان کشور به ویژه ائمه ی محترم جمعه خواهشمندیم پیگیری لازم را جهت توقف امر تغییر اساسنامه ی پیام ‏نور، مبذول و اعتراض خود را به وزارت علوم ارسال فرمایید.

بی تردید وجود دانشگاه در هر شهری زیرساخت اصلی رشد و گسترش علم و ‏فرهنگ در میان اقشار مختلف مردم و آبادانی آن منطقه خواهد بود‎.

‎ از این رو، ما، امضاکنندگان ذیل این نامه، خواستار کمک شما، سروران گرامی به توسعه ی مناسب دانشگاه پیام نور، جلوگیری از حذف و ‏پیشگیری از محدودسازی فعالیت های این دانشگاه هستیم‎.


کلید واژه ها: دانشگاه – دانشگاه پیام نور – پیام نور – علمی – کارمندان – دانشجویان – هیات علمی – آموزش – توسعه – اسلامی – پیام – سلام – وزارت علوم – بیانیه – برداشت – مجلس شورای اسلامی – فرهنگ – انقلاب اسلامی – سند چشم انداز – فرهنگی – کشور – عالی – دکتر روحانی – وزارت – ایثار – ایران – هیئت علمی – جهان – علوم – دکتر

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn38097137/%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1-%D9%82%D8%B5%D8%AF-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.