ایجاد مراکز آموزش عالی توسط دستگاه ها،ضربه ای جبران ناپذیر به سیستم آموزش

رییس دانشگاه پیام نور استان ایلام گفت: راه اندازی مراکز آموزش عالی توسط دستگاه ها ضربه جبران ناپذیری به سیستم آموزش کشور وارد کرده است.

– دکتر قباد منصوری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با انتقاد از راه اندازی مراکز علمی توسط برخی دستگاه ها گفت: متأسفانه بعضی دستگاه ها وظیفه اصلی خود را رها کردن و به سمت تربیت دانشجو با راه اندازی مراکز آموزشی پرداخته اند و باید دانست که آموزش وظیفه دانشگاه بوده و دستگاه ها وظیفه دیگری نسبت به جامعه هدف خود دارند نه تربیت دانشجو.

وی بابیان اینکه راه اندازی مراکز آموزش عالی توسط دستگاه ها ضربه بدی به سیستم آموزش کشور وارد کرده است تصریح کرد: متأسفانه دستگاه ها خارج از وظیفه و چارچوب وظایف خود اقدام به راه اندازی مرکز آموزش عالی کرده و دانشجو تربیت می کنند و ازنظر کیفت و سطح علمی اصلاً با دانشگاه هایی مانند پیام نور، قابل قیاس نیستند.

منصوری ادامه داد: دانشگاه پیام نور دارای دو بعد آموزشی و پژوهشی است و در این راستا تلاش می کند تعامل خوبی بین اساتید و مراکز پژوهشی نهادها و دستگاه های دولتی و مراکز صنعتی همچون شرکت پالایش و پخش و.

ایجادشده و تلاش می شود در زمینه های مختلف علمی و آموزشی این تعاملات افزایش یابند.

تبدیل علم به ثروت محقق کننده اقتصاد مقاومتی است رییس دانشگاه پیام نور استان ایلام با تأکید بر اینکه دانشگاه کانون علم بوده و آنچه چیزی که از همه نظر باعث توسعه کشورهای پیشرفته شده، علم و دانش است خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم علم را با تکیه بر پژوهش های کاربردی به ثروت تبدیل کنیم اقتصاد دانش بنیان محقق می شود و فرمایش مقام معظم رهبری درزمینهٔ اقتصاد مقاومتی محقق می گردد.

وی ادامه داد: دانشگاه پیام نور استان ایلام در ۵ رشته مقطع کارشناسی ارشد و ۵۰ رشته کارشناسی دانشجو پذیرش می کند و این دانشگاه درزمینهٔ عدالت آموزشی پیش قراول است و سیستم این دانشگاه امکان تحصیل آسان و ارزان برای تمام اقشار جامعه فراهم کرده به طوری که دانشجویان هر مرکز می توانند در نزدیک ترین مرکز محل زندگی خود به تحصیل ادامه دهند و حتی دانشجویان مراکز دیگر می توانند در مرکز یا واحدی که برای آن ها در دسترس هست امتحان بدهند.

منصوری با تأکید بر اینکه دانشگاه پیام نور ازنظر کیفیت آموزشی یکی از بهترین دانشگاه های کشور بوده که سال ۹۵ مفتخر به کسب رتبه برتر کشور ازنظر کیفیت آموزش شده است، خاطرنشان کرد: آمار سازمان سنجش نشان می دهد که تعدادی زیادی از پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد و دکترای از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور هستند و همچنین ازنظر پژوهشی این دانشگاه داری کارنامه قابل قبولی در بین دانشگاه های کشور است.

وجود ۱۰ مرکز پیام نور در سطح استان ایلام منصوری گفت: در سطح استان ایلام ۱۰ مرکز دانشگاهی پیام نور فعال بوده و درزمینهٔ عمرانی اکثر پروژه ها با تلاش های انجام شده به مرحله انجام رسیده که مهم ترین آن ساختمان اداری و آموزشی مرکز استان بوده که به زودی افتتاح خواهد شد.

رییس دانشگاه پیام نور استان ایلام بیان اینکه دانشگاه پیام نور چون کتاب محور بوده و سیستم ارزشیابی و امتحانات آن تقریباً به صورت کنکوری انجام می شود بنابراین ازنظر کیفیت آموزشی باعث ارتقا سطح علمی دانشجویان در حد بهترین دانشگاه های کشور شده است، افزود: متأسفانه یکی از آسیب های جدی آموزش عالی کشور گسترش بی رویه و بی هدف مراکز آموزش عالی است که این مسئله به شدت بر کیفت سطح علمی دانشجو آسیب وارد می کند.

برگزاری سمینار شیمی دانشگاه پیام نور کشور در ایلام ۱۵ و ۱۶ شهریور رییس دانشگاه پیام نور استان ایلام در پایان با بیان اینکه در راستای اهداف پژوهشی و تحقیقاتی، دانشگاه پیام نور استان چهاردهمین سمینار ملی شیمی دانشگاه پیام نور را طی روزهای ۱۵ و ۱۶ شهریورماه امسال در دانشگاه پیام نور ایلام برگزار می کند، افزود:تاکنون ۳۶۵ مقاله از کل کشور به دبیرخانه این همایش در استان ارسال شده و پذیرفته شده اند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دانشگاه – دانشگاه پیام نور – آموزش – پیام نور – دانشجو – اقتصاد مقاومتی – دانشجویان – کارشناسی ارشد – پیام – وظیفه – کشور – اقتصاد – عالی – ایلام – استان – تربیت – تحصیل – کشورهای پیشرفته – مقام معظم رهبری – بهترین دانشگاه – فارغ التحصیلان – نشان – علمی – سازمان سنجش – جامعه – ارشد – دکتر – رشته – کاربردی – خبرنگار

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn38454919/%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B2-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B6%D8%B1%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.