برنامه درسی ذیل سند تحول تعریف شده است

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش وپرورش گفت: هدف نهایی از محورهای آموزشی این وزارتخانه رسیدن دانش آموزان به حیات طیبه است.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان، در همایش ملی زمین شناسی پزشکی و کانی درمانی، در دانشگاه پیام نور اراک با اشاره به این که کشور ما از دیر باز دارای ریشه های عمیق فرهنگی و علمی بوده است، اظهارکرد: استان مرکزی نیز در زمینه مفاخر و اندیشمندان سرآمد است و این اندیشمندان منشاء خیر و برکات زیادی برای کشور و جهان اسلام شوند.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تصریح کرد: در سال های اخیر که آموزش و پرورش در فرآیند تحول بنیادین قرار گرفته است به مولفه های متنوعی همچون تربیت نیروی انسانی، فضا و تجهیزات، قوانین و مقررات، منابع مالی و انسانی به ویژه منابع درسی پرداخته است.

وی تصریح کرد: مجموعه برنامه درسی را در ذیل سند تحول به نام برنامه درسی ملی تعریف کرده ایم هدف تبیین برنامه تعالی دست یابی دانش آموزان به مراتبی از حیات طیبه است.

منظور ما از حیات طیبه ویژگی زیستی انسان است که آن را از سایر موجودات به ویژه حیوان متمایز می کند.

قرآن کریم می فرماید حیات طیبه پیامد حیات زیستی مؤمنانه و مقدسانه است.

محمدیان با بیان این که زیست مؤمنانه و مقدسانه بدون تعقل امکان پذیر نیست؛ عنوان کرد: در برنامه درسی ملی رویکرد ما عناصر تفکر، ایمان، علم، عمل و اخلاق است.

حتما هسته مرکزی این عناصر پنجگانه باید تعقل باشد زیرا ایمان مبتنی بر تعقل و معرفت شکل می گیرد.

وی با تاکید بر این که در چهار عرصه ارتباطی باید ارتقا پیدا کنیم، افزود: در ارزشیابی توصیفی، ارتباط انسان با خودش، ارتباط خود با هم نوعان، ارتباط با آفرینش و ارتباط با خدا مورد نظر است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازمرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش وپرورش با اشاره به این که درآموزش وپرورش۱۱حوزه یادگیری و تربیتی وجود دارد، افزود: تفکر، قرآن و معارف اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، ریاضیات، علوم تجربی، علوم انسانی و اجتماعی، فرهنگ، تمدون و هنر، کار و فناوری، بهداشت و تربیت بدنی، آموزش مهارت های زندگی و زبان خارجی ۱۱حوزه یادگیری و تربیتی است.

محمدیان بیان کرد: هر یک از برنامه های درسی باید به مراتبی از حیاط طیبه برساند که از طریق شکوفایی فطرت، ارتقای پنج عنصر تفکر، ایمان، علم، عمل و اخلاق در چهار عرصه ارتباطی محقق شود و هدف نهایی این است که دانش آموز به مراحلی از حیات طیبه و شکوفایی فطرت دست پیدا کنند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی – برنامه – آموزش – برنامه ریزی – دانش آموز – انسان – آموزش و پرورش – دانش آموزان – تربیت – وزارت – دانشگاه پیام نور – اسلام – مهارت های زندگی – پیام – زیست – روابط عمومی – استان مرکزی – اطلاع رسانی – علوم انسانی – مرکزی – گزارش – زمین شناسی – زبان – علوم – کشور – زمین – قرآن – پیام نور – دانشگاه – فرهنگی

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn38353397/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B0%DB%8C%D9%84-%D8%B3%D9%86%D8%AF-%D8%AA%D8%AD%D9%88%D9%84-%D8%AA%D8%B9%D8%B1%DB%8C%D9%81-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.