تغییر در اساسنامه دانشگاه پیام نور منطقی نیست

نماینده بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: تغییر در اساسنامه دانشگاه پیام نور در مقطع کنونی منطقی نیست و به صلاح این دانشگاه نخواهد بود.

– حمدالله کریمی در گفت وگو با ایسنا- منطقه کردستان، اظهار کرد: مشکل امروز کشور ما تولید و اشتغال و نبود سرمایه گذاری و نبود صنعت مناسب است و دانشگاه ها می توانند به بهترین شیوه به اقتصاد و تولید در کشور در سالی که مزین به نام سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است ، کمک کنند.

وی افزود: دانشگاه ها می توانند به کمک صنعت و کشاورزی بیایند و تولید و اشتغال را تا حدی حل کنند که لازمه این کار تلاش برای رشد و شکوفایی دانشگاه هاست به نحوی که اگر نقاط قوتی داریم شناسایی و اگر نقاط ضعفی هم داریم آنها را حذف کنیم.

نماینده بیجار عنوان کرد: اما بحث عجیبی را که در روزهای اخیر مطلع شدیم، تغییر در اساسنامه دانشگاه پیام نور است که در این مقطع حساس سیاسی که کابینه دولت دچار تغییر می شود، تصمیمی با این درجه از اهمیت که کل کشور را درگیر می کند، اصلا به صلاح نیست.

وی تغییر در اساسنامه دانشگاه پیام نور را در مقطع کنونی غیرمنطقی دانست و تصریح کرد: نفس تغییر در اساسنامه منفی نیست و شخصا با آن مخالف نیستم، اما تغییر اساسنامه در یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور با بیشترین تعداد واحد در سراسر کشور با تعداد چشمگیر پذیرفته شدگان و دانشجویان و همچنین اعضای هیئت علمی، نیازمند کار کارشناسی بیشتر و زمان بیشتر است.

کریمی گفت: نظرخواهی از کارشناسان، جامعه دانشگاهی و دانشجویان، برگزاری جلسات و نشست هایی پیرامون این موضوع ضروری است و نباید برای این مهم عجولانه تصمیم گرفته شود.

وی تاکید کرد: مبنای هر گونه تغییر در اساسنامه و اصلاح ارکان و اهداف دانشگاه پیام نور باید خود اساسنامه باشد و هیئت امنا در این مورد تصمیم بگیرد.

نماینده بیجار با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور در زمینه های مالی، رشته های تحصیلی، مسائل پرسنلی مشکلات زیادی دارد، اعلام کرد: اگر قرار است تغییراتی در اساسنامه ایجاد شود باید در جهت تقویت دانشگاه پیام نور باشد تا بتواند به رفع مشکل اشتغال و تولید در سطح کلان کمک کند.

وی با انتقاد از مطرح شدن تبدیل دوره های نیمه حضوری این دانشگاه به الکترونیکی و مجازی، خاطرنشان کرد: دوره های مجازی هیچوقت نمی تواند جای دوره های حضوری را پر کند و با این دوره ها امکان برگزاری نشست های دانشجویی و برگزاری تریبون های آزاد که جزء تاکیدات رهبری نیز بوده است، میسر نیست.

کریمی با اشاره به اینکه به نگاه دانشگاهی در جامعه نیاز داریم، یادآور شد: دانشگاه ها در مسائل فرهنگی و کمک به تولید و اشتغال پیشقدم هستند و با رسالت خطیری که دارند می توانند در مسائل انقلاب و آرمان ها و ارزش ها خیلی موثر باشند که نباید آنها را تضعیف کرد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دانشگاه – دانشگاه پیام نور – پیام نور – پیام – تولید – اشتغال – کشور – دانشجویان – مجلس شورای اسلامی – کریمی – تصمیم – مشکل – اقتصاد – سرمایه گذاری – کابینه دولت – مجازی – جامعه – معتبرترین – دانشجویی – صنعت – کشاورزی – سرمایه – مشکلات – کابینه – بهترین – انتقاد – اسلامی – اهمیت – درگیر – اصلاح

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn38081522/%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%DB%8C-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.