تقاهم نامه همکاری سازمان دارالقرآن و دانشگاه پیام نور عملیاتی شد

مدیر طرح و برنامه سازمان دارالقرآن الکریم از اجرایی شدن تفاهم نامه همکاری با دانشگاه پیام نور در قالب برگزاری کارگاه های سبک زندگی قرآنی و دوره های تربیت مربی قرآن خبر داد.

– تقاهم نامه همکاری سازمان دارالقرآن و دانشگاه پیام نور عملیاتی شد تهران ایرنا- مدیر طرح و برنامه سازمان دارالقرآن الکریم از اجرایی شدن تفاهم نامه همکاری با دانشگاه پیام نور در قالب برگزاری کارگاه های سبک زندگی قرآنی و دوره های تربیت مربی قرآن خبر داد.

اواخر سال ۱۳۹۴ سازمان دارالقرآن الکریم به منظور ارتقای آموزش قرآن در بین دانشجویان با دانشگاه پیام نور تفاهم نامه ای منعقد کرد و مقرر شد در حوزه آموزش و پژوهش اقداماتی صورت گیرد اما این امر جدی گرفته نشد تا اینکه در جلسه ای با مسئولان دو نهاد، فعالیت قرآنی در دانشگاه پیام نور توسط سازمان دارالقرآن مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان دارالقرآن الکریم، سیدجعفر صادقی مدیر طرح و برنامه این سازمان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه پیام نور اظهار داشت: دانشگاه پیام نور با نیم میلیون دانشجو بزرگترین شبکه آموزشی کشور به شمار می رود و به همین دلیل ما سال ۱۳۹۴ تفاهم نامه همکاری با این دانشگاه منعقد کردیم.

وی با بیان اینکه بعد از انعقاد تفاهم نامه طبق فرآیند پیش بینی شده، بنا بود کارگروهی برای عملیاتی کردن تفاهم های طرفین تشکیل شود، گفت: در سال ۱۳۹۵ هم چند جلسه برگزار شد و نماینده دانشگاه در سازمان دارالقرآن حضور پیدا کرد ولی به صورت جدی برنامه ای اجرا نشد.

صادقی افزود: به همین منظور در جلسه اخیر کارگروه عملیاتی مصوباتی داشتیم که بر اساس آن در حوزه آموزشی و سبک زندگی قرآنی بنا شد کارگاه های سبک زندگی قرآنی برای گروه های هدف دانشگاه پیام نور با مدیریت سازمان و هماهنگی دو دستگاه برگزار شود.

وی اضافه کرد: دوره تربیت مربی سبک زندگی قرآنی در شش ماهه دوم سال برگزار خواهد شد و سیستم آموزش مجازی دانشگاه پیام نور، تکنولوژی آموزشی و زیرساخت های این دانشگاه برای برگزاری دوره و کارگاه ها مورد استفاه قرار می گیرد و مقرر شد در حوزه آموزش مجازی و تولید محتوا همکاری بین طرفین انجام شود.

صادقی از راه اندازی رشته های قرآنی و مهارت های آموزشی با صدور مدرک با امضای طرفین در دانشگاه پیام نور سخن گفت و افزود: بر اساس مصوبات این جلسه علاوه بر تأسیس رشته های قرآنی، تعامل بین گروه علوم قرآن و حدیث دانشگاه پیام نور و بقیه گروه های مرتبط با سازمان دارالقرآن بیشتر می شود.

وی درباره اجرای برنامه های مصوب بین دو نهاد گفت: بخشی از برنامه ها در شش ماه دوم سال و بخش علمی پژوهشی نیز در ماه آتی آغاز می شود و در برگزاری کارگاه های سبک زندگی و دوره های تربیت مربی، تمرکز ما بر کیفیت به جای کمیت است.

مدیر طرح و برنامه سازمان دارالقرآن بیان داشت: به همین دلیل در هر استان یک کارگاه برگزار می شود، در حوزه تربیت مربی از هر استان یک یا دو نفر پذیرش می شوند و در بحث عملی با ایجاد درس اختیاری کاربردی در حوزه قرآن تمامی دانشجویان می توانند از این ظرفیت بهره مند شوند.

کلید واژه ها: دانشگاه پیام نور – دانشگاه – قرآن – پیام نور – نامه – پیام – سبک زندگی – قرآنی – آموزش – برگزار – برنامه – زندگی – کارگاه – مدیر – تربیت – صادقی – تکنولوژی آموزشی – مربی – دانشجو – مجازی – ایرنا – دانشجویان – بزرگترین – تکنولوژی – صورت – رشته – پیش بینی – مسئولان – فرهنگی – دوشنبه

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn38176282/%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%87%D9%85-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1-%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA%DB%8C

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.