تهاجم فرهنگی عاملی مهم در افزایش سن ازدواج جوانان

عضو جمعیت زنان فرهیخته فعال در عرصه دین در خراسان جنوبی گفت: با نفوذ رسانه های مجازی در زندگی انسان امروزی و تهاجم فرهنگی معیارهای انتخاب همسر تغییر کرده و این امر باعث بالارفتن سن ازدواج در کشور شده است .

– مرضیه فنودی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این که در افزایش سن ازدواج جوانان و فرزندآوری عوامل زیادی دخالت دارند، اظهار کرد: نفوذ بیش از حد رسانه های مجازی که گاهی مخرب نیز هستند باعث افزایش سن ازدواج و فرزندآوری در جوانان شده است.

وی با بیان این که ارتقاء تحصیلات نیز باعث افزایش توقعات و سن ازدواج شود، افزود: راهکارها در حل این مسأله زیاد هستند، اما مهم ترین مسأله ای که باید بر آن تأکید شود، تقویت ایمان و بنیه اعتقادی است.

این مدرس دانشگاه پیام نور بیرجند خاطرنشان کرد: اگر به عنوان یک دختر مسلمان نقش خود را در دین بدانیم، تحت تأثیر رسانه های مخرب و دوستان ناباب قرار نمی گیریم.

فنودی با بیان این که خانواده ها نقش بسیار مهمی در کاهش سن ازدواج جوانان دارند، اظهارکرد: گاهی توقعات خانواده ها بیشتر از دو جوانی است که می خواهند تشکیل زندگی دهند لذا باید کارگاه های آموزشی را در این خصوص برای مادران نیز بگذارند .

وی ادامه داد: مشکلات اقتصادی همواره وجود دارند اما با کاهش سطح توقعات باید فرهنگ قناعت را در جامعه اشاعه دهیم تا ازدواج جوانان تسهیل شود و از بسیاری از آسیب ها پیشگیری کنیم.

عضو جمعیت زنان فرهیخته فعال در عرصه دین در خراسان جنوبی افزود: باید آموزش مسائل خانواده از دبیرستان ها آغاز شود تا جوانان از ابتدا با مفاهیم خانواده آشنا شوند.

تک فرزندی و هزاران مشکل در آینده فنودی ادامه داد: با مقایسه مشکلات تک فرزندی با شور و هیجان خانواده های پرجمعیت، به راحتی می توانیم تفاوت این دو را احساس کنیم.

وی با بیان این که کودک در دعواهای خواهر و برادری مدیریت خشم را می آموزد، اظهار کرد: کودکان تک فرزند خوادخواه و عصبی هستند و نمی توانند به تنهایی مشکلات خود را برطرف کنند و از طرفی استقلال کمتری دارند.

نداشتن تناسب رشته های دانشگاهی و ویژگی های زنان این مدرس دانشگاه پیام نور بیرجند با بیان این که برخی رشته های دانشگاهی متناسب با روحیات زنان نیست، تصریح کرد: باید رشته های دانشگاهی متناسب با روحیات زنان و مردان تفکیک شود.

فنودی تصریح کرد: در بحث های تعلیم و تربیت زن بهتر می تواند ایفای نقش کند بنابراین رشته های مرتبط با این موضوع بیشتر با روحیات بانوان تناسب دارد.

ضرورت بسیج همه افراد جامعه برای مبارزه با بدحجابی عضو جمعیت زنان فرهیخته فعال در عرصه دین در خراسان جنوبی اظهار کرد: باید همه افراد جامعه برای مبارزه با بدحجابی و امر به معروف و نهی از منکر وارد شوند و نباید برای ترویج عفاف و حجاب در جامعه منتظر ارگان خاصی باشند.

فنودی با بیان این که غیرت بحث مهمی در جلوگیری از بدحجابی است، افزود: حضرت علی(ع) زمانی که در کوچه های تنگ کوفه بدن زنان به مردان می خورد، به مردان فرمود: غیرت شما کجاست.

وی با بیان این که جمعیت زنان فرهیخته فعال در عرصه دین در استان، جمعیتی است که خالصانه در راه دین فعالیت می کند، یادآور شد: بیشتر فعالیت های این جمعیت، در حوزه خانواده و استحکام بنیان خانواده است و هر فردی که دغدغه دین داشته باشد می تواند عضو این جمعیت شود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: سن ازدواج – ازدواج – جوانان – دانشگاه – خانواده – دانشگاه پیام نور – فرزند – زنان – افزایش – خراسان جنوبی – جمعیت – مشکلات – تک فرزندی – مشکل – رشته – رسانه – فرهنگ – پیام نور – مشکلات اقتصادی – بیرجند – فرهنگی – خراسان – انتخاب همسر – زندگی – آموزش – جامعه – مجازی – کودک – پیام – کاهش

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn38390920/%D8%AA%D9%87%D8%A7%D8%AC%D9%85-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%86

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.