داوطلبان کنکور سراسری استان سمنان امسال هفت درصد بیشتر شدند

ایرنا- نماینده تام الاختیار برگزاری آزمون های سراسری دانشگاه سمنان گفت: امسال ۹ هزار و ۳۰۸ نفر از استان داوطلب شرکت در آزمون سراسری هستند که نسبت به سال گذشته هفت درصد رشد داشته است.

– پرویز ملک زاده روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در مجموع در هر پنج گروه در شهرستان سمنان ۳ هزار و ۴۰۴ نفر، در شاهرود سه هزار و ۵۸۸ نفر، در دامغان هزار و ۲۷۱ نفر و در گرمسار هزار و ۴۵ داوطلب شرکت در آزمون سراسری در استان سمنان هستند.

وی ادامه داد: آزمون سراسری ورود به دانشگاه در سال ۹۶ پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ تیر در ۴ حوزه اصلی شامل دانشگاه سراسری سمنان، دانشگاه صنعتی شاهرود، دانشگاه پیام نور گرمسار و دانشگاه سراسری دامغان برگزار می شود.

ملک زاده یادآور شد: نسبت داوطلبان خانم به آقا در کنکور سراسری ورود به دانشگاه های امسال در کشور ۶۰ به ۴۰ درصد است و این نسبت در حوزه دانشگاه سمنان شامل ۶۳ درصد خانم ها و ۳۷ درصد آقایان است.

** کارت ورود به جلسه آزمون سراسری از امروز توزیع می شودنماینده تام الاختیار برگزاری آزمون های سراسری دانشگاه سمنان گفت: کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از امروز یکشنبه ۱۱ تیر توزیع می شود و داوطلبان تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۱۴ تیرماه می توانند به پیگاه اینترنتی سازمان سنجش مراجعه و پرینت کارت خود را دریافت کنند.

نماینده تام الاختیار برگزاری آزمون های سراسری دانشگاه سمنان افزود: با توجه به اینکه آزمون سراسری سال ۹۶ برای هر یک از گروه های آزمایشی پنج گانه به طور جداگانه برگزار می شود و هر کدام از داوطلبان در صورت شرکت در یک، دو یا سه گروه آزمایشی، باید کارت ورود به جلسه آزمون خود را جداگانه دریافت کنند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، آزمون داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح پنجشنبه، آزمون گروه هنر نیز عصر پنجشنبه ۱۵ تیر، آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی صبح جمعه و آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی نیز عصر جمعه ۱۶ تیر برگزار خواهد شد.

براساس اعلام سازمان سنجش ، برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۶ در مجموع تعداد ۹۲۹ هزار و ۷۹۱ داوطلب ثبت نام کرده اند و در نهایت برای یک میلیون و ۹۳ هزار و ۱۹۷ داوطلب کارت ورود به جلسه آزمون صادر شده است که از این تعداد، ۶۵۷ هزار و ۶۱۳ کارت برای داوطلبان زن و ۴۳۵ هزار و ۵۸۴ کارت برای داوطلبان مرد صادر شده است.

استان سمنان بیش از ۴۵ دانشگاه و موسسه آموزش عالی و بیش از ۱۱۸ هزار دانشجو دارد و نسبت دانشجو به جمعیت در این استان یک به ۶ و بالاتر از متوسط کشور است.

۷۳۴۱/۶۱۰۳ خبرنگار: خدیجه سلطانی پور ** انتشار دهنده : مصطفی دهقانبرای آگاهی از تازه ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.

کلید واژه ها: دانشگاه – آزمون سراسری – آزمون – سمنان – برگزار – استان – کنکور سراسری – سازمان سنجش – درصد – ملک زاده – دانشگاه پیام نور – ایرنا – دامغان – جمعه – دانشجو – گرمسار – شاهرود – یکشنبه – علوم – علوم انسانی – آموزش – امروز – کنکور – توزیع – چهارشنبه – عالی – زاده – کشور – پیام نور – ثبت نام

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn38163975/%D8%AF%D8%A7%D9%88%D8%B7%D9%84%D8%A8%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%85%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%87%D9%81%D8%AA-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.