رقابت بیش از ۶۲ هزار داوطلب کنکور ۹۶ در خوزستان

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در خوزستان از شرکت بیش از ۶۲ هزار داوطلب خوزستانی در آزمون سراسری سال ۹۶ طی روزهای پنج شنبه و جمعه ۱۴ و ۱۵ تیرماه خبر داد – نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در خوزستان از شرکت بیش از ۶۲ هزار داوطلب خوزستانی در آزمون سراسری سال ۹۶ طی روزهای پنج شنبه و جمعه ۱۴ و ۱۵ تیرماه خبر داد.

دکتر عبدالله پارسا با اعلام این خبر افزود: از این تعداد ۲۱ هزار و ۶۲۳ داوطلب در شهر اهواز هستند و دانشگاه شهید چمران اهواز میزبان ۵۱ درصد از این داوطلبان خواهد بود.

وی با بیان اینکه در شهر اهواز چهار حوزه اصلی میزبان داوطلبان برگزاری کنکور سراسری هستند، گفت: در این راستا دانشگاه شهید چمران با میزبانی از ۱۱ هزار و ۱۸ نفر (پنج هزار و ۵۸۵ خانم و پنج هزار و ۴۳۳ آقا)، موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان و دانشگاه پیام نور با میزبانی از چهار هزار و ۶۹۲ نفر، آموزش و پرورش با میزبانی از چهار هزار و ۱۸۳ داوطلب و دانشکده فنی پسرانه شهید چمران با میزبانی از یک هزار و ۷۳۰ نفر، حوزه های اصلی برگزاری کنکور سراسری در اهواز هستند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به برگزاری آزمون سراسری گروه های آزمایشی رشته ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح پنج شنبه، افزود: در دانشگاه شهید چمران ۲ هزار و ۹۱۷ نفر در رشته ریاضی و یک هزار و ۲۵ نفر در رشته انسانی رقابت می کنند؛ همچنین عصر روز پنج شنبه، ۷۵۰ داوطلب در رشته هنر در این حوزه به رقابت می پردازند.

پارسا ادامه داد: صبح روز جمعه نیز، در این دانشگاه چهار هزار و ۵۰۴ داوطلب برای شرکت در آزمون رشته تجربی و در عصر این روز یک هزار و ۸۲۲ داوطلب برای آزمون رشته زبان خارجی حضور خواهند داشت.

وی با اشاره به فعالیت باجه رفع نقص کارت اهواز، گفت: این باجه از صبح فردا، سه شنبه در مقابل درب شمالی دانشگاه روبروی پل پنجم از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲ و از ساعت ۱۴ تا ۱۸ پاسخگوی داوطلبانی خواهد بود که در کارت ورود به جلسه آن ها نقص وجود دارد؛ به داوطلبان توصیه می شود که در صورت نیاز در روزهای سه شنبه و چهارشنبه به این باجه مراجعه کنند تا در صبح روز آزمون مشکلی برای آن ها پیش نیاید.

معاون آموزشی دانشگاه شهید چمران اهواز ادامه داد: پیشنهاد می شود که داوطلبان هم در نوبت صبح و هم در نوبت عصر به موقع در حوزه های آزمون حاضر شوند، چرا که درب حوزه ها نیم ساعت پیش از شروع آزمون بسته خواهد شد.

به دلیل مسائل امنیتی از ورود خودروهای شخصی به محوطه دانشگاه جلوگیری می شود، اما به تعداد کافی اتوبوس از مقابل درب پل پنجم برای دواطلبان پیش بینی شده است؛ داوطلبان توجه کنند این درب تنها راه ورود به حوزه خواهد بود.

پارسا خاطرنشان کرد: داوطلبان دقت کنند که کارت ورود به جلسه خود را حتماً به همراه داشته باشند؛ چراکه از ورود داوطلبی که کارت به همراه نداشته باشد، جلوگیری خواهد شد؛ همچنین از آوردن وسایل اضافی اکیدا خودداری کنند.

در بسیاری از مواقع دیده شده است که داوطلبان، به ویژه خانم ها، تعداد زیادی گوشی موبایل و کیف به همراه خود می آورند که برای تحویل آن ها به باجه های دریافت امانات وقت، هزینه و انرژی زیادی صرف می شود، علاوه بر اینکه تا لحظات آخر در صف تحویل امانات معطل خواهند شد.

وی عنوان کرد: همچنین تا یک ساعت پس از آغاز آزمون، اجازه ترک جلسه تحت هیچ شرایطی به داوطلبان داده نخواهد شد تا انگشت نگاری و تصدیق عکس از داوطلبان انجام شود.

کلید واژه ها: دانشگاه – خوزستان – آزمون – اهواز – آزمون سراسری – چمران – زبان – شنبه – شهید – رشته – کنکور سراسری – سازمان سنجش – آموزش – کنکور – دانشگاه پیام نور – جهاد دانشگاهی – ساعت – جمعه – آموزش و پرورش – علوم انسانی – ریاضی – عالی – چهارشنبه – پنجم – پیش بینی – پیام نور – پیشنهاد – عبدالله – تحصیلات – اتوبوس

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn38183119/%D8%B1%D9%82%D8%A7%D8%A8%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%88%D8%B7%D9%84%D8%A8-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%B2%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.