زمینه های همکاری علمی دانشگاه پاریس ۱۳ ودانشگاه پیام نور اصفهان بررسی شد

ایرنا- زمینه های همکاری علمی و آموزشی دانشگاه پاریس ۱۳ با دانشگاه پیام نور استان اصفهان در زمینه های مختلف علمی، پژوهشی و فرهنگی بررسی شد.

– دانشگاه پاریس ۱۳(Paris 13 University) یکی از شعب سیزده گانه دانشگاه پاریس محسوب می شود.

این واحد در سال ۱۹۷۰ از دانشگاه پاریس جدا شد و دارای پردیس های دانشگاهی زیاد با حدود ۲۴ هزار دانشجو است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان اصفهان روز یکشنبه اعلام کرد: هیاتی از دانشگاه پاریس ۱۳ با حضور در دانشگاه پیام نور اصفهان از نزدیک با ظرفیت ها و فعالیت های این مرکز آشنا شدند و درباره نحوه همکاری با یکدیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

قائم مقام بین الملل دانشگاه پاریس ۱۳ در این دیدار گفت: این دانشگاه دارای ۲۴ هزار دانشجو است و در همه رشته ها به جز فلسفه دانشجو می پذیرد.

پروفسور دانیل وربا افزود: رشته های اقتصاد، پزشکی، ریاضی، جامعه شناسی و حقوق از رشته های برتر این دانشگاه است.

وی اظهار کرد: دانشگاه پاریس ۱۳ با تعدادی از دانشگاه های دیگر فرانسه یک کنسرسیوم راه اندازی کرده است و اگر دانشگاهی با این دانشگاه تعامل کند می توانیم زمینه همکاری با سایر دانشگاه های حاضر در کنسرسیوم را برایشان فراهم کنیم.

قائم مقام بین الملل دانشگاه پاریس ۱۳ گفت: استفاده از استادان مدعو دانشگاه های پیام نور و پاریس ۱۳ در ۲ دانشگاه، فرصت مطالعاتی و همکاری در زمینه پژوهشی ویژه استادان ۲ دانشگاه و بازدیدهای علمی از زمینه های قابل بررسی برای تعامل بین ۲ دانشگاه است.

او با اشاره به مدرسه های تابستانه در دانشگاه های پاریس افزود: شما هم با ایجاد چنین مدرسه ای می توانید زمینه سفر متقابل استادان را بین ۲ کشور برای تقویت زبان فارسی و فرانسه فراهم کنید.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه پاریس ۱۳ تا کنون ۵۶۰ تفاهم نامه بین المللی با سایر دانشگاه ها منعقد کرده است.

در این دیدار معاون آموزشی دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان، رییس دانشگاه پیام نور مرکز نجف آباد و عضو هیات علمی گروه اقتصاد دانشگاه پیام نور استان اصفهان به معرفی ظرفیت های این دانشگاه ها و ارائه پیشنهاد برای همکاری و تعامل با دانشگاه پاریس ۱۳ پرداختند.

اصفهان یکی از بزرگترین دانشگاه های پیام نور استانی کشور را دارد بطوریکه اکنون ۴۳ مرکز و واحد پیام نور با ۵۳ هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در این استان فعال است.

در چهار سال اخیر بویژه پس از اجرایی شدن سند برجام، ارتباط و همکاری بین دانشگاه های استان اصفهان با دانشگاه های خارجی از جمله دانشگاه های مطرح اروپایی و آسیایی در زمینه های مختلف از جمله دوره های مشترک آموزشی، طرح های آموزشی و پژوهشی مشترک، تبادل دانشجو و فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی، افزایش چشمگیری یافته است.

معاون اداری دانشگاه اصفهان چندی پیش از افزایش ۲۷۵ درصدی تفاهمنامه های همکاری علمی و پژوهشی این دانشگاه با دانشگاه ها و موسسه های علمی خارجی در دولت یازدهم خبر داد.

اصفهان به عنوان دومین استان دانشگاهی کشور دارای حدود ۱۸۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی و ۳۳۰ هزار دانشجو است.

کلید واژه ها: دانشگاه – دانشگاه پیام نور – پیام نور – پاریس – اصفهان – پیام – استان – دانشجو – علمی – اقتصاد – فرانسه – رشته – روابط عمومی – دیدار – مدرسه – بین المللی – هیات علمی – کشور – بزرگترین – عضو هیات – نجف آباد – پیشنهاد – اروپایی – یکشنبه – فرهنگی – جامعه – روابط – پردیس – گزارش – فارسی

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn38372849/%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%B3-%D9%88%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.