نامه روسای دانشکده های دانشگاه پیام نور به رییس جمهوری

ایرنا – روسای دانشکده ها و مراکز پژوهشی دانشگاه پیام نور در راستای توقف طرح تغییر اساسنامه این دانشگاه، نامه ای به رییس جمهوری ارسال کردند.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، روسای پژوهشکده آموزش از دور، مرکز مطالعات حقوقی، مرکز مطالعات مدیریت، مرکز آموزش زبان فارسی و دانشکده های علوم تربیتی، ادبیات و زبانهای خارجی، علوم پایه، الهیات، علوم اجتماعی، اقتصاد و مدیریت، مهندسی، کشاورزی و هنر دانشگاه پیام نور در نامه ای به حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری خواستار توقف طرح تغییر اساسنامه این دانشگاه شدند.

در این نامه که روز شنبه انتشار یافته، آمده است: اگر نظام آموزشی دانشگاه به صورت غیرحضوری تعریف شود تبعات سنگینی در پی خواهد داشت.

نکته اول اینکه درحال حاضر دانشگاه دارای بیش از ۲۵۰ استاد تمام و دانشیار و ۱۳۰۰ استادیار است در صورت غیر حضوری شدن دانشگاه طبق آیین نامه های وزارتی این دانشگاه نخواهد توانست دوره دکتری داشته باشد.

بنابراین اساتید یاد شده فرصت تربیت دانشجوی دکتری را از دست داده و لاجرم جنبه پژوهشی دانشگاه تضعیف شده و شمار مقالات منتشر شده کاهش یافته و در نهایت رتبه دانشگاه از لحاظ پژوهشی به میزان قابل توجهی سقوط خواهد کرد.

ضمنا بر طبق اصول حاکم بر هیات ممیزه دانشگاه، بسیاری از اعضای هیات علمی را از ارتقا مرتبه محروم خواهد کرد.

نکته دوم این که دانشگاه نخواهد توانست در بسیاری از رشته های فعلی خود که دارای مجوز از مراجع ذی ربط هستند، دانشجو جذب کند چراکه هیچ داوطلبی حاضر نیست رشته های مهندسی، هنر یا رشته هایی که نیاز به آزمایشگاه و تعامل حضوری با استاد دارد را در این دانشگاه انتخاب کند.

نکته سوم اینکه با کاهش شدید جذب دانشجو بسیاری از اعضای هیات علمی و کارمندان دانشگاه امنیت شغلی خود را از دست داده و قطعا این امر منجر به بحران اجتماعی خواهد شد.

در این حالت دولت برای رفع مشکل باید دانشگاه را از یک نهاد شهریه بگیر تغییر داده و تمامی هزینه های دانشگاه را تقبل کند که این امر بار سنگینی را بر دوش دولت خواهد افکند.

بر اساس گزارش ایرنا، پیشتر معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرده بود در آینده نزدیک اساسنامه دانشگاه پیام نور تغییر می کند.

مجتبی شریعتی نیاسر تغییر اساسنامه دانشگاه پیام نور را در راستای ارتقا این دانشگاه و تقویت ماموریت آن عنوان کرده بود.

پیشتر نیز اساتید دانشگاه پیام نور طی روزهای گذشته به دلیل اعتراض به تغییر اساسنامه این دانشگاه تجمع کرده بودند.

فراهنگ ** ۹۱۸۷ ** خبرنگار: حمیدرضا بازگشا * انتشار: امید غیاثوند
کلید واژه ها: دانشگاه – دانشگاه پیام نور – پیام نور – نامه – رییس جمهوری – پیام – آموزش – دانشجو – جمهوری – هیات علمی – علوم – ایرنا – اجتماعی – دکتر حسن روحانی – رشته – دکتر – نظام آموزشی – وزارت – تربیت – گزارش – دکتری – آموزش زبان – حسن روحانی – آزمایشگاه – علمی – رتبه – دولت – زبان – پژوهشکده – کارمندان

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn38255311/%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%A9%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1-%D8%B1%DB%8C%DB%8C%D8%B3-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.