نگاه ویژه دولت در واگذاری مسئولیت های اجرایی به بانوان قابل تقدیر است

سرپرست دانشگاه پیام نور ایرانشهر گفت: نگاه ویژه دولت تدبیر و امید در واگذاری مسئولیت های اجرایی به بانوان قابل تقدیر است.

– –> کد خبر: ۵۰۳۴۰۶ ۱۳۹۶/۰۴/۰۱ ۱۲:۲۸:۳۷ سرپرست دانشگاه پیام نور ایرانشهر گفت: نگاه ویژه دولت تدبیر و امید در واگذاری مسئولیت های اجرایی به بانوان قابل تقدیر است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایلنا، دانشگاه پیام نور به عنوان قطب آموزشی منطقه و دانشگاهی دولتی در لیست ۱۰ دانشگاه برتر جامع کشور قرار دارد و به دلیل دریافت هزینه کمتری به نسبت سایر دانشگاه های شهریه بگیر، سبب سهولت، گسترش و توسعه آموزش عالی خصوصا در مناطق کم برخوردار شده است.

نقش دانشگاه های پیام نور در کارآفرینی و توسعه دانش در سراسر کشور بخصوص استان پهناور سیستان و بلوچستان و همچنین سهولت ادامه تحصیل بیش از ۶۰ درصد از بانوان استان در این دانشگاه ها نقشی اساسی و مهم است .

توجه ویژه دولت تدبیر و امید به نقش بانوان و بکارگیری آنان در مسئولیت های اجرایی استان سبب تغییر نگاه جامعه و استفاده از توان بانوان شده است از این رو انتصاب سرپرست دانشگاه پیام نور ایرانشهر به عنوان اولین رییس بانوی دانشگاه در سطح استان خبرنگار ایلنا را برآن داشت تا گفت وگویی با سرکار خانم سنجری داشته و گزارشی از عملکرد وی از زمان تصدی خود و همچنین چالش های پیش روی وی به عنوان اولین رییس بانوی دانشگاه و تاثیرات آن بر نوع نگاه جامعه به بانوان تهیه کند.

*خودتان را معرفی کنید و بفرمایید از چه زمانی به عنوان سرپرست دانشگاه پیام نور ایرانشهر انتخاب شده اید؟ فریبا سنجری مقدم دانشجوی دکتری حقوق عمومی از دانشگاه تهران هستم و از سال ۸۶ به عنوان عضو هیات علمی رشته حقوق، مدیر گروه رشته های حقوق و الهیات در دانشگاه پیام نور مرکز ایرانشهر و همچنین کارشناس حقوقی دانشگاه پیام نور ایرانشهر در دعاوی با دستگاه های اجرایی شهرستان ایرانشهر فعالیت دارم که در سال ۹۵ طی حکمی از سوی دکتر رستمی ریاست عالی دانشگاه پیام نور به عنوان سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز ایرانشهر منصوب شدم.

* دانشگاه پیام نور ایرانشهر را معرفی کنید و بفرمایید درحال حاضر چه تعداد دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند؟ دانشگاه پیام نور ایرانشهر از سال ۱۳۷۹ با دو رشته تحصیلی آغاز به کار کرده و به تدریج با توجه به استقبال دانشجویان، تعداد رشته های آن در سال ۱۳۸۰ به تعداد ۸ رشته افزایش یافت و با پیگیری های مکرر از طریق وزارت علوم ، این تعداد به ۲۱ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی پیوسته رسید و در حال حاضر با تعداد ۲۱ رشته و بیش از هزار و ۷۰۰ نفر دانشجو در حال فعالیت در مرحله آموزش عالی شهرستان بوده و به عنوان یک دانشگاه دولتی، پایین ترین میزان شهریه را در بین دانشگاه های شهریه بگیر، از دانشجویان دریافت می کند.

دانشگاه پیام نور مرکز ایرانشهر در نیمه اول سال ۹۵ از طرف ستاد استانی دانشگاه پیام نور به عنوان مرکز برگزیده در زمینه شاخص های تکریم ارباب رجوع قرارگرفته و موفق به دریافت لوح سپاس از سوی دکتر عباس اویسی ریاست دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان شده که این امر نتیجه تلاش تمامی همکاران در بخش های مختلف دانشگاه پیام نور ایرانشهر بوده است .

دانشگاه پیام نور مرکز ایرانشهر با داشتن رشته هایی مانند روانشناسی ، علوم تربیتی، مدیریت از گروه علوم انسانی و نیز رشته های گروه کشاورزی از جمله مهندسی کشاورزی، اقتصاد کشاورزی، ترویج و آموزش کشاورزی و رشته های فنی و مهندسی و علوم پایه شامل : مهندسی کامپیوتر ، ریاضیات و کاربردها و زیست شناسی، موقعیت و شرایط مناسبی را برای مشتاقان ورود به عرصه آموزش عالی دارد.

*تاثیر انتصاب شما به عنوان اولین رییس بانوی دانشگاه در استان سیستان و بلوچستان چه بازخوردی داشته است؟ بانوان در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره ثابت کرده اند که هرجا مسئولیتی بر دوش آنان نهاده شده با جدیت و تلاش امور مدیریتی را به بهترین شکل ممکن و با تمام توان به انجام رسانیده و باعث رشد ،تعالی و پیشرفت سازمان مورد نظر شده اند و مدیریت اینجانب که بازخورد فراوانی در عرصه مدیریت دستگاه های اجرایی شهرستان ایرانشهر و دانشگاه های پیام نور کل کشور داشته باعث افزایش انگیزه و تلاش بانوان شاغل در دانشگاه ها و ادارات شده تا امور محوله خود را به بهترین شکل ممکن به انجام رسانده و همواره با تلاش و پشتکار در جهت ارتقاء سطح عالی و جایگاه شغلی خود اهتمام ورزند .

* نگاه دولت تدبیر و امید به بانوان را در جامعه چگونه می بینید ؟ توجه دولت تدبیر و امید به نقش تعیین کننده بانوان در جامعه بخصوص بکارگیری بانوان فرهیخته اندیشمند و متخصص در پست های کلیدی دستگاه های اجرایی جای تقدیر دارد ولی با عنایت به افزایش آمار بانوان تحصیلکرده و دارای تخصص و تجربه ، شایسته است نقش بانوان در این حوزه ها پررنگ تر شده و این امرسبب افزایش انگیزه و پشتکار بانوان در تصدی پست های حساس بخصوص در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور شود.

از نظر شما چه چالش ها و مشکلاتی پیش روی دانشگاه پیام نور ایرانشهر و توسعه آن قرار دارد و برای رفع این چالش ها چه اقداماتی را انجام داده اید؟ کمبود بودجه جهت تکمیل طرح ها و همچنین افزایش رشته های مورد نیاز منطقه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از مسائل و مشکلات پیش روی گسترش دانشگاه پیام نور ایرانشهر است و از زمان حضور اینجانب در سمت سرپرستی دانشگاه پیام نور ایرانشهر همواره در تلاش بوده ایم تا با شناسایی کاستی ها در بخشهای مختلف دانشگاه و رفع آن اقدامات مثبتی صورت گیرد و همچنین نقاط قوت دانشگاه بیش از پیش تقویت شود ، در این راستا برنامه شش ماهه ای تدوین و به همکاران ابلاغ شد که طی زمانبندی مناسب در اواخر سال ۱۳۹۵ شاهد ساماندهی و اصلاح ساختار و تغییرات مثبت در بخش های مختلف دانشگاه بودیم .

از زمان انتصاب شما چه اقداماتی در دانشگاه پیام نور مرکز ایرانشهر انجام شده است؟ اقدامات خوبی در بخش های عمرانی در دانشگاه پیام نور مرکز ایرانشهر صورت گرفته که افتتاح مجتمع فرهنگی و مسجد دانشگاه و محوطه سازی ساختمان اداری دانشگاه پیام نور در دهه فجر سال ۹۵ از جمله این اقدامات است.

همچنین کسب عنوان قهرمانی المپیاد دانشجویی تیم فوتسال دانشگاه پیام نور ایرانشهر در بین دانشگاه های سراسر استان را از جمله موفقیت های این دانشگاه در زمینه ورزشی است.

کلید واژه ها: دانشگاه پیام نور – دانشگاه – پیام نور – ایرانشهر – پیام – دولت تدبیر و امید – بانوان – تدبیر و امید – رشته – دانشجو – رشته تحصیلی – دولت – تحصیل – استان – سیستان و بلوچستان – حقوق – کارشناسی پیوسته – خبرنگار – کارشناس – دانشگاه تهران – امید – عالی – ادامه تحصیل – جامعه – گزارش – توسعه – اولین – آموزش – بانوی – وزارت علوم

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn38031722/%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D9%88%D8%A7%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84-%D8%AA%D9%82%D8%AF%DB%8C%D8%B1

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.