کارت شرکت در آزمون سراسری ۹۶ از ۱۱ تیر توزیع می شود

تهران-ایرنا- مشاور عالی سازمان سنجش آموزش گفت: کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۹۶ از یکشنبه ۱۱ تیرماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

– حسین توکلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اطلاعیه سازمان درباره تاریخ برگزاری، نحوه پرینت کارت و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۹۶ از فردا (یکشنبه ۴ تیرماه ) بر روی سایت سازمان سنجش آموزش منتشر می شود.

وی افزود: این اطلاعیه درباره تاریخ برگزاری، نحوه پرینت کارت و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۹۶ است که از فردا (یکشنبه ۴ تیرماه ) بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می شود و در نشریه پیک سنجش روزهای دوشنبه ۵ و ۱۲ تیرماه ۹۶ هم منتشر می شود.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش گفت: به داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون سراسری سال ۹۶ اکیدا توصیه می شود که نسبت به مطالعه دقیق اطلاعات منتشر شده اقدام کنند.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون سراسری سال ۹۶ در روزهای ۱۵ و ۱۶ تیرماه سال ۹۶ در ۳۷۲ شهر و بخش کشور برگزار می شود.

توکلی خاطرنشان کرد: داوطلبان از روز ۱۱ تیر تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۱۴ تیرماه می توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و پرینت کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۹۶ خود را دریافت کنند.

وی اظهار داشت: آزمون سراسری در گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح پنجشنبه ۱۵ تیر و آزمون گروه آزمایشی هنر در بعدازظهر پنجشنبه ۱۵ تیر و آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح جمعه ۱۶ تیر و آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی در بعدازظهر جمعه ۱۶ تیر برگزار می شود.

توکلی افزود: با توجه به اینکه آزمون سراسری سال ۹۶ برای هر یک از گروه های آزمایشی پنج گانه به طور جداگانه برگزار می شود و هر کدام از داوطلبان در صورت شرکت در یک، دو یا سه گروه آزمایشی باید کارت ورود به جلسه آزمون خود را جداگانه دریافت کنند.

وی یادآور شد: آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ برای پذیرش در دوره های روزانه ، نوبت دوم (شبانه )، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی ، پردیس های فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی(در صورت اعلام ظرفیت از سوی وزارت آموزش و پرورش) و کدرشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۶ در مجموع تعداد ۹۲۹ هزار و ۷۹۱ داوطلب ثبت نام کرده اند و در نهایت برای یک میلیون و ۹۳ هزار و ۱۹۷ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شده است که از این تعداد، تعداد ۶۵۷ هزار و ۶۱۳ کارت برای داوطلبان زن و تعداد ۴۳۵ هزار و ۵۸۴ کارت برای داوطلبان مرد صادر شده است.

فراهنگ**۹۱۸۷**۱۸۲۳ خبرنگار: حمیدرضا بازگشا ** انتشار: طاهره نبی اللهی
کلید واژه ها: آزمون سراسری – آزمون – سازمان سنجش – سایت سازمان سنجش – سازمان سنجش آموزش – شنبه – آموزش – برگزار – دانشگاه – آزمون دانشگاه آزاد اسلامی – منتشر – دانشگاه آزاد اسلامی – یکشنبه – آزمون دانشگاه آزاد – عالی – پرینت – دانشگاه پیام نور – ثبت نام – صورت – علوم – دانشگاه آزاد – علوم انسانی – پردیس – تاریخ – غیرانتفاعی – مشاور – ایرنا – جمعه – چهارشنبه – فرهنگیان

لینک منبع : http://www.ghatreh.com/news/nn38061550/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%DB%8C%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B9-%D8%B4%D9%88%D8%AF

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال تصادفی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.